Flora naiskond kaitses mullust karikavõitu! – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

Flora naiskond kaitses mullust karikavõitu!

Autor: Liisi Troska / Soccernet.ee

Klubijalgpalli pidupäeva raames A. Le Coq Arenal toimunud karikafinaalides hoidis seekord Flora lippu kõrgel meie naiskond, kes teist aastat järjest finaali pääses ning seal ka võidu võttis.

Mullu karikafinaalis Tartu SK10 Premiumi kindlalt 7:0 alistanud naiskond sai seekord finaalivastaseks oma igipõlise rivaali Pärnu JK, mis tähendas publiku jaoks naistejalgpalli magusaimat võimalikku duelli. Pärnu alustas mängu aktiivselt, kuid vaikselt aga kindlalt suutsime mängu enda kontrolli alla saada ning palli liikuma panna. Omad võimalused Flora juhtima viia olid nii Katrin Lool kui Liis Lepikul, ent esialgu pärnakate värav püsis puhtana. 39. minutil leidis aga naiskonna kapten Katrin Loo väga hea sööduga ette avanenud Mari Liis Lillemäe, kes väravavahiga silmitsi pääsedes olukorra eriti meisterlikult väravaks vormistas. Nii mindigi poolajapausile meie 1:0 eduseisul.

Teine poolaeg algas väga lahtiselt ning võimalusi jagus mõlema värava alla. Kummagi väravavahi eksimused kinkisid vastastele hea võimaluse, ent võimaluseks see jäigi ja seis tablool püsis. 72. minutil suurendas eduseisu 2:0 peale Ariina Mürkhain, kelle imeline kauglöök üle väravavahi võrku jõudis. Selle seisu pealt tuli Pärnul hakata juba riske võtma, kuid need kinkisid omakorda meile paremaid võimalusi, mille me ka edukalt ära suutsime kasutada. Esmalt tehti kastis viga Anastasia Ivanova vastu ning teenitud penalti realiseeris kindlalt Katrin Loo. Lisaminutitel vormistas aga karikafinaali lõppskooriks 4:0 Getter Saar, kes realiseeris oskuslikult Kristiina Tulluse söödu.

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva lausus mängujärgselt, et 4:0 skoor oli mängupilti vaadates igati aus. “Ma ei tahaks öelda, et [seis oli Pärnu jaoks] ülekohtune. Kindlasti oli Pärnu mingites momentides isegi natuke rohkem ja paremini mängus sees kui meie, aga me tekitasime piisavalt palju variante, kust lüüa väravaid, ja oli isegi lihtsamaid momente, kui need kust me lõpuks lõime. See skoor oli hea peegeldus sellest, mida me mängu jooksul tekitasime,” sõnas ta.

“Me olime selleks valmis, et Pärnu tuleb teravalt. Nii kaua kuni mäng oli meie kontrolli all, siis oli kõik okei. Teatud momentides nad mängisid meid üle, aga analüüsime need pärast läbi. Suures pildis ma ütleks küll, et platsi peal tehtu on peegeldus sellest, mida me trennist trenni harjutame,“ oli Ševoldajeva silmnähtavalt rahul.

Naiskonna jaoks oli tegemist teise järjestikuse karikavõiduga. Järgmine mäng ootab ees aga juba tuleval laupäeval, kui koduväljakul võõrustatakse Balti liiga mängus liidreid Gintra-Universitetast.