Flora murdis Tammeka vastupanu viimastel minutitel – FC Flora -FC Flora

Flora murdis Tammeka vastupanu viimastel minutitel

Albert Prosa vs Tammeka

FC Flora jätkab kolme vooru järel Premium liiga tipus, kui Sportland Arenal mängiti 3:0 üle Tartu Tammeka. Kaks tabamust sai kirja Albert Prosa, ühe värava lisas Zakaria Beglarišvili.

Peatreener Norbert Hurt saatis Tammeka vastu täpselt sama algkoosseisu nagu nädalataguses 5:0 võidumängus Paide üle, isegi pingi seitse meest olid samad. Jätkuvalt oli jalavigastuse tõttu eemal Baranov, peagi peaksid traumade järel end mängukorda saama ka Õunap ja Šlein.

Flora ohustas külaliste väravat esmakordselt seitsmendal minutil, kuid Luigendi nurgalöök maandus otse väravavahi sülle. Minut hiljem avas Prosa skoori. Gussev murdis vasakult äärelt läbi, madal tsenderdus pidanuks olema kaitsja Lorenzile kerge saak, kuid tartlane lõi pallist mööda ning kingituse saanud Prosa koksas nahkkera 5-6 meetrilt segamatult võrku – 1:0.

Avavärava järel jätkus Flora surve, aga Tammeka kaitseliin seisis kindlalt. 29. minutil oli Prosal uus võimalus, kuid seekord keris pall napilt üle lati. Kaks minutit hiljem oli Alliku kord, kuid tema löök läks ristnurgast veidi mööda.

Omad võimalused olid avapoolajal veel Metsal, Jürgensonil ja Allikul, kuid vahe püsis minimaalne ning Tammeka oli endiselt mängus, kuigi avapoolajal ei saadud Flora värava suunas ühtegi pealelööki.

Teise poolaja alustuseks lõi Alliku üle ning mõni aeg hiljem põrutas Frolov tugeva löögi mööda. Vastaste kaitsetaktika toimis ning peagi saadi oma võimalus. 70. minutil anti keskväljalt pall Flora trahvikasti, kus Ivanov võitis õhuvõitluse. Seni kogu mängu külmetanud Toom oli aga ülesannete kõrgusel ja lükkas palli korneriks.

Mõned minutit hiljem noolis veelkord väravat nurgalöögi järgses olukorras Mets, kuid Eesti koondislasel jäi seekord väravaarve avamata. Tammeka suutis veel korra Flora kastis segadust tekitada, kuid sel korral keegi õnneks lahtisele pallile lajatada ei suutnud.

Mängu lõpp kuulus Florale. 81. minutil oli Prosa lükanud Tammeka värava suunas palli, mille külaliste kaitsjad suutsid viimasel hetkel klaariks lüüa. Viis minutit hiljem sai Flora oma tahtmise. Esmalt lõi Lorenz Aloe vasakult äärelt tulnud tsenderduse peaga klaariks, pall maandus Logua jalale, kes selle Lorenzile vastu selga virutas, et siis Prosa esimesena jaole saanuna selle võrku saadaks. Tammeka mehed vandusid ja apelleerisid suluseisule, kuid abikohtuniku lipp ei tõusnud.

89. minutil lõi Beglarišvili kõige krooniks 3:0, saates Logua hea söödu suurepärase tehnikaga värava keskele lati alla.

Floral on nüüd kolmest mängust 9 punkti ja väravate vahe 11:1, järgmisel laupäeval 22. märtsil kohtutakse 4. voorus Hiiu kunstmurul Nõmme Kaljuga.