Flora lustis taaskord Paide linnastaadionil – FC Flora -FC Flora

Flora lustis taaskord Paide linnastaadionil

Brent Lepistu

Reporter: Rauno Annama

Premium liiga 17. voorus sõitis Tallinna FC Flora Järvamaale, et kohtuda Eestimaa südalinnas Paides kohaliku linnameeskonnaga. Kohtumine kujunes kaunis ühepoolseks ning pealinlased võtsid lustides kindla 5:1 võidu.

Domineerivamalt alustanud Flora üritas kiire söödumänguga leida kiirelt väravasoone, kuid millegi liialt ohtlikuni ei suudetud veel jõuda, samal ajal kui kodumeeskonna paar üksikut võimalust läksid juba eos luhta, kuna tsenderdused kippusid liialt pikaks minema. Tänu hooletutele pallikaotustele tekkis soodne võimalus kodumeeskonna poolelt Rasmus Tomsonil ja vasturünnakul omakorda Irakli Logual, kuid kumbki mängumees ei suutnud soodsast positsioonist löögile pääsedes palli raamide vahele saata.

Flora selle hooaja suurim väravamasin Albert Prosa sai ajapikku sihiku vähe rohkem paika ja tekitas järjepanu kaks väga ohtlikku momenti. Ühe juhul virutati pall Paide värava küljevõrku ja teisel korral suutis võõrustajate puurilukk Mart-Mattis Niinepuu tõrjuda mänguvahendi üle otsajoone. Sellest hoolimata ei jäänud ründajal värav kirja saamata, kui 39. minutil jooksis kaitseliini ning seejärel ka väravavahi üle ning kõige lõpetuseks lükkas palli lihtsalt väravasse – 0:1 Florale!

Pärast avaväravat panid Flora fännid säärase püro käima, et mäng tuli minutiks peatada, sest pool väljakut oli paksu suitsu all ja võimatu oli midagi sealpool näha. Eduseis oli igati teenitud, aga poolaeg suudeti veel magusamalt lõpetada, kui esimesel lisaminutil suudeti vältida suluseisu, toimetades palli vasakule poole karistusalasse Andre Frolovile. Poolkaitsja sai vabalt panna terava nurga alt löögi teele ning pall lendas tagumise posti põrkest sisse, seega seisuks juba selgelt mugavam 0:2 külaliste jaoks.

Teise kolmveerandtunni juhatas sisse vihmasadu, kuid see oli sõna otseses mõttes veeks Flora veskile, sest juba poolaja neljandal minutil anti läbisööt Rauno Allikule, kes 1-1 olukorra külma närviga realiseeris. Surve jätkus ning paar minutit enne täistunni täitumist pakkus Logua kõigile kohalolnute korraliku iluvärava, kui kiirrünnaku lõpetuseks saatis palli meisterlikult ristnurka, jättes Niinepuu täiesti võimetuks.

Mitmeid häid momente jätsid pealinlased veel lisaks kasutamata, kuid omade viimane värav tuli 72. minutil, kui Paide omad ei suutnud palli korralikult klaarida ning Markus Jürgenson seetõttu tugeva kuuli tagumisse nurka tulistas – 0:5. Tükk aega sipsis Paide Flora väljakupoolel, teeniti ka karistusala piiri juurest trahvilöök, mis küll müüri saadeti, aga Kaspar Paur näitas välja suurt tahet ning tänu temale ei lõpetanud Paide kohtumist kuivalt.

Nimelt, 87. minutil tegi Paur üks-ühele Erkki Junolainenile ära ja kirsina tordil lajatas palli Stanislav Prinsi valvatavasse väravasse. Peagi ründas taas Paide ja Paur oli lähedal oma teisele, kuid mängukera veeres tagumisest postist siiski mööda.

Lõpuvile kõlades said Flora fännid rõõmustada koos meeskonnaga, sest lühikesele pühadepausile minnakse hea emotsiooni ja kindla võiduga. Esikolmik on nüüd selgelt eraldunud – Floral on liidrina 40 silma, Levadial ja Kaljul 38 ning Sillamäel ja Infonetil 31 punkti.

Pärast nädalast puhkust võõrustab Flora karikamängus 2. juulil Viljandi Tulevikku ning naaseb Premium liiga lainele 6. juulil kodumängus Jõhvi Lokomotiiviga.

Pealelöögid: 10:23
Neist väravale: 4:13
Nurgalöögid: 4:4
Suluseisud: 0:3
Vead: 12:6

Premium liiga XVII vooru mäng:

21. juunil kell 13:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND – TALLINNA FC FLORA  1:5 (0:2)
ametlik protokoll
Väravad: 87. Kaspar Paur – 39. Albert Prosa, 45.+1. Andre Frolov, 49. Rauno Alliku, 58. Irakly Logua, 72. Markus Jürgenson
Hoiatused: 69. Martin Ustaal – 77. Karol Mets

Paide LM: 1-Niinepuu, 28-Holst, 22-Leetma (45.+2. 16-Paur), 21-Indermitte, 6-Puhke, 15-Sinilaid, 23-Kaldoja, 9-Tomson (68. 18-Ustaal), 2-Veis, 10-Goldberg, 14-Rõivassepp (73. 17-Vassiljev).
Varus: 17-Vassiljev, 27-Kovtunovitš, 16-Paur, 18-Ustaal, 12-Uusküla.

FC Flora: 33-Prins, 22-Baranov, 6-Mets, 16-Jürgenson, 15-Junolainen, 10-Lepistu, 25-Frolov (73. 23-Šlein), 7-Beglarišvili (59. 11-Sappinen), 9-Alliku, 99-Prosa, 8-Logua (64. 14-Kase).
Varus: 1-Karofeld, 2-Post, 20-Gussev, 29-Rähn, 23-Šlein, 14-Kase, 11-Sappinen.

Mänguolud: +13, vahelduv pilvisus, hoovihm; muruväljak heas seisukorras.