Flora lõpetas hooaja mõru kaotusega – FC Flora -FC Flora

Flora lõpetas hooaja mõru kaotusega

fcf_uus_logo_transparent

Kõrgiliigahooaja viimasele kohtumisele, mis ühtlasi tähistas ka käesoleva aasta neljandat linnaderbit, läks Flora vastu teadmisega, et kaalul on kõik ja kaotada samuti kõik. Halvim stsenaarium sai reaalsuseks, Flora kaotas mängu 1:2 ja lõpetab hooaja neljandal kohal.

Mängu alustasid rohevalged enesekindlalt, kujutades Levadia väravale ohtu vilest vileni. Võõrustajate saagiks jäi kogu avapoolaja peale kaks pealelööki, mõlemad väravaraamidest mööda. 19. minutil avas Rauno Sappinen skoori, kui realiseeris vabalt positsioonilt trahvikastis väravaks Rauno Alliku söödu. Flora minimaalsel eduseisul mindi poolajapausile.

Teine poolaeg aga kulges täielikult Levadia taktikepi all ning Flora mängu sobib iseloomustama sõnapaar “vaimne lagunemine”. Levadia kõrge surve ei lakanud pea hektekski ning äkitselt ei leidnud Flora mängijad üksteist ei söötudega ega suutnud võita pea ühtki kahevõitlust. Levadia viigivärav oli õhus ning 63. minutil see tuligi, kui Jevgeni Kobzar saatis palli Mait Toomi selja taha. Mõningane ärkamine Flora leeris seepeale toimus, kuid vastaste kiiper Sergei Lepmets päästis omad kahel korral. Esmalt sai nurgalöögist peaga löögile Madis Vihmann ning mõni minut hiljem oli sama mees napilt jaole saamas Lepmetsa tõrjest pudistatud pallile, milleni ta siiski ei ulatunud.

Viimane sõna kohtumises jäi Levadiale. 87. minutil kasutas Kevin Kauber ära Toomi tõrjeeksimuse ja Flora kaitseliini ebakõla kokkulangemise ning suskas kera võrku. Levadia võttis kohtumisest teenitud 2:1 võidu ning kuivõrd samal ajal Hiiul peetud mängus alistas FC Infonet sama skooriga Kalju, saavutas Levadia esmakordselt meistriks tulnud Infoneti järel teise koha. Kalju päralt on pronksmedalid ning Flora peab käesoleval hooajal leppima neljanda kohaga.

Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Flora  2:1 (0:1)