Flora karikavõitu ei kaitse – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Flora karikavõitu ei kaitse

Mihkel Ainsalu / Tipneri karika 1/8-finaal vs Nõmme Kalju

Kolmapäeva õhtul A. Le Coq Arenal peetud Tipneri karika 1/8-finaalkohtumine Flora leeri rõõmuhõiskeid ei toonud. Karikakaitsja Flora langes Nõmme Kalju kodumänguna peetud kohtumises konkurentsist Peeter Kleini 26. minuti väravast. 

Mängu algus indikeeris selgelt, et kumbki platsile jooksnud meeskond riskima ei tõtta. Flora omas kerget initsiatiivi, ent ümarus ründefaasis ei lubanud Vitali Teleši valvatavale väravale ohtlikuks saada. Suurem jagu Flora rünnakuid käis läbi Rauno Sappineni veetud ründeääre, Kalju kaitse aga suutis kogu meie ründetrio üsna edukalt ohjes hoida. Omad võimalused sai kogu trio. Hoolimata sellest, et suures plaanis mäng Flora käes oli, ei osatud sellega suuremat peale hakata.

26. minutil eksis rängalt Flora väravasuul seisnud Richard Aland, kui lihtsas olukorras klaarides palli otse Peeter Kleini jalale suunas. Rohevalge kaitseliin viskus küll ennastsalgavalt in corpore pikali, kuid Kleinil oli löögi sättimiseks aega ning ta ei eksinud. Kalju haaras 1:0 edu.

Peale kaotusseisu jäämist Flora mäng, eriti ründefaasis, tuimenes veelgi ning vaimselt laguneti, söödumäng takerdus ning olukordi, peamiselt kaitsevajadusist lähtuvaid, lahendati rutakalt ja paaniliselt. Väravalisa Kaljule aga siiski ei lubatud.

Teist poolaega alustas Argo Arbeiter kahe vahetusega, kui mängust lahkusid Herol Riiberg ja Sappinen, kelle peatreener asendas Maksim Gussevi ja Andre Froloviga. Oodatud pööret mängu ei tulnud aga loodetud kiirusel, kuigi press Kalju kaitseliinile suudeti kõrgemaks ajada. Zakaria Beglarišvili ning Gert Kams võtsid ridamisi üles söötude kaskaadist kombineeritud rünnakuid, kuid trahvikastis pallid omasid ei leidnud. Hoopis Kalju sai väljaku teises otsas mitut puhku omatahtsi toimetada, kuid luhtas võimalused kas ise või likvideerisid ohu Flora kaitsjad.

Mida mängu lõpu poole, seda rohkem aga Kalju kaitsesse vajus ning Flora üritas nõelata nagu oskas. Viimased kümme minutit möödusidki täielikul Flora dikteerimisel, kuid luhatud võimalused ja Kalju kaitsetöö hoidsid viimaste saavutatud minimaalse edu alal lõpuvileni. Flora jaoks on karikateekond lõppenud.

Peatreener Argo Arbeiter ei varja pettumust: “Esimesel poolajal oli mäng alul meie käes ja kulges soovitud suunas, kuid peale rumalat väravat lagunesime täielikult, eneseusk meestest justkui kadus. Ma ei tea, miks see nii oli. Oleksime justkui minetanud oskuse kaotusseisus mängida… Tunnistada tuleb ka, et söödupraaki ja kaotatud duelle oli lubamatult palju. Teisel poolajal kordus sama – vahetused tõid mängu elu, kuid kui viigiväravat ei tulnud, lagunesime mingiks perioodiks taas. Säärast võitlust ja eneseusku, nagu tahtnuksin kogu mängus näha, oli platsil tunda vaid viimases kümnes mänguminutis. Oleme karikasarjast väljas, see on fakt, ja kibedat pettumust ei saa varjata.”

Flora naaseb liigarutiini juurde. Eelseisval laupäeval võõrustatakse Premium Liiga XXXIV voorus A. Le Coq Arenal Paide Linnameeskonda. Mängupäevaga seonduva info leiad Flora Facebooki lehelt. 

Esialgne protokoll (kopeeritud soccernet.ee’st):

Evald Tipneri Karika 1/8-finaal
19. oktoobril kell 18:00 A. Le Coq Arenal

Nõmme Kalju FC – Tallinna FC Flora 1:0 (1:0)
26. Peeter Klein

Hoiatused: 89. Trevor Elhi
Mänguolud: +7, selge sügisõhtu; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 197
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Lauri Salei
Neljas kohtunik: Andrei Karhu
1. otsakohtunik: Eiko Saar
2. otsakohtunik: Kristo Külljastinen

Kalju: Vitali Teleš, Karl Mööl, Henrik Pürg, Maximiliano Achille Ugge, Trevor Elhi, Janar Toomet (82. Igor Subbotin), Reginald Mbu Alidor, Artjom Dmitrijev, Hidetoshi Wakui (62. Artur Valikajev), Sander Puri, Peeter Klein (61. Tarmo Neemelo).
Varus: Siim-Sten Palm, Jorge Manuel Ferreira Rodrigues, Märten Kuusk, Artur Valikajev, Igor Subbotin, Ats Purje, Tarmo Neemelo.

Flora: Richard Aland, Markus Jürgenson (80. Erik Sorga), Joonas Tamm, Nikita Baranov, Gert Kams, Brent Lepistu, Mihkel Ainsalu, Rauno Sappinen (46. Maksim Gussev), Herol Riiberg (46. Andre Frolov), Sakari Ilmari Tukiainen, Zakaria Beglarišvili.
Varus: Magnus Karofeld, Andre Frolov, Erik Sorga, Maksim Gussev, Joseph Saliste, Madis Vihmann, German Šlein.