Flora karikaveerandfinaalivastased tulevad Tartust – FC Flora -FC Flora

Flora karikaveerandfinaalivastased tulevad Tartust

santos

Tänasel Premium Liiga hooaja avaüritusel loositi tavakohaselt ka Evald Tipneri karikasarja 1/4 finaalpaarid.

FC Flora võõrustab loosimise tulemusena aprillikuus toimuvas veerandfinaalis Tartu FC Santost.

Täna Esiliigas palliva klubi, Tartu FC Santose senise ajaloo absoluutne kõrghetk oli 2014. aasta, mil läbi karikasarja Euroopa Liiga kvalifikatsiooniturniirile jõuti. Kohe esimeses ringis tuli küll norrakate Tromsø 13-1 koguskooriga paremust tunnistada, kuid omamoodi jalgpallimuinasjutt jääb Santosest igaveseks Eesti vutiajalukku.

2015. aasta karikasarjas langesid punavalged tartlased juba 1/64 finaalis ja seda võimsalt emotsionaalses mängus FC Flora II (täna Flora U21) vastu. Normaalaeg lõppes tolles mängus 3:3, 118. minutil viis Anton Hmelnitski florakad 4:3 ette, kuid lisaaja NELJANDAL üleminutil suutis Siim Valtna viigistada. Järgnes maruline penaltiseeria, millest Flora duubelmeeskond 9:8 võiduga väljus.

Selleaastasel karikateekonnal alistas Santos viimati 1/8 finaalis Nõmme Unitedi 3:2, FC Flora aga JK Retro koguni 17:0.