Flora ja Arte Gümnaasiumi vaheline koostöö – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora ja Arte Gümnaasiumi vaheline koostöö

Flora ja Arte Gümnaasiumi koostöö on alles noor, kuid pikaajalises perspektiivis paljulubav. “Oleme kogukonna tegevuse raames viinud läbi üritusi nii 1.-4. klasside tüdrukutele kui ka poistele. Arte kooli jalgpalliklasside noormehed on osalenud vabatahtlike töös,” sõnas Arte Gümnaasiumi õppealajuhataja Lilli Arumäe. FC Flora noortetreener viib läbi jalgpallitunde, mis on kooli õppekavas. “Alates eelmisest õppeaastast on meie 2. klassi õpilastele olnud nädalas üks jalgpallitund, mille on läbi viinud FC Flora treener,” lisas Arumäe.

“Koostöö Flora ja Arte vahel on hea võimalus mõlema poole jaoks. Artes on jalgpall sees juba vanemates klassides, kuid nüüd on võimalus ka noorematel valida jalgpalli suund. Flora saab pakkuda kvaliteetseid ja huvitavaid treeninguid lastele ja seeläbi muudame spordi juba varasemas eas laste jaoks mitmekülgsemaks ja põnevamaks. Lisaks viime jalgpalli lähemale ka tüdrukutele, mis on ka suur osa selle projekti eesmärgist,” ütles FC Flora naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva.

Kuidas algas koostöö?

Arumäe sõnul on koostööle jõudmine olnud pikk teekond: “Meie eesmärk on olnud arendada ja toetada Eesti jalgpalli arengut koos partneritega. Alustasime koos Eesti Jalgpalli Liiduga kaheksa aastat tagasi, kui lõime gümnaasiumisse jalgpalli õppesuuna – praeguseks õpib seal noorpallureid üle Eesti ja arvestatav osa jalgpallureid on Florast.” Kool on loonud keskkonna, et õpilastel oleks võimalik ühendada edukas õppimine jalgpalliga. “Oleme loonud võimaluse ühendada eduka õppimise ja samas treenida heal tasemel jalgpalli – sealjuures 11. ja 12. klassi parimad mängivad juba Premium liigas,” sõnas õppealajuhataja.

Gümnaasium alustas Jalgpalli Akadeemiaga kolm aastat tagasi, mis sellel hetkel oli mõeldud põhikooliastme lõpuklassidele – antud klassi tuli ka õpilasi Florast, kes sellel ajal juba mängisid jalgpalli. “Aja möödudes meile tundus, et võiksime alustada õpilaste suunamist jalgpalli juurde juba varasemas eas. Pöördusin selle ideega kõigepealt Flora naiskonna peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva poole – arutelu tulemusena jõudsime ühisele järeldusele, et alustame jalgpalliga juba 2. klassis,” ütles Arumäe.

Kuidas on koostöö sujunud?

Õppealajuhataja sõnul on antud projektiga rahul nii õpilased kui ka nende vanemad. Tunnis käib treeneri sõnul keskmiselt 20-26 last. “Iga nädal on näha, et lapsed ootavad tundi väga. Kõik tahavad ennast koolipäeva jooksul liigutada ja palliga tegeleda. Alati oodatakse, millal juba jalgpalli mängida saab,” lisas FC Flora treener Kerlin Rassadkin. “Esimene aasta on läinud hästi. Eks koroona aeg on pannud omad piirangud, aga nii palju kui treeningud toimuda said, oli meie treener Kerlin Rassadkin olemas ja lastel oli väga tore,” usub Ševoldajeva.

Millised on koostöö tulevikuvaated? 

Alates uuest õppeaastast alustavad esimesed ja teised klassid jalgpallitundidega ja kolmandatel klassidel on võimalus pärast tunde osaleda treeningutel, mis toimuvad kooli staadionil. “Loodan, et FC Flora pallurid osalevad nii Jalgpalli Akadeemia kui ka gümnaasiumi jalgpalliklasside töös ja saavad võimaluse enda arendamiseks. Samuti loodan, et meie koostöö tulemusena on meil rohkem pühendunud jalgpallureid kui ka jalgpalli tulihingelisi toetajaid,” lisas Arumäe. Treeneril on koostöö kohta ainult positiivsed sõnad: “Uuele õppeaastale lähen vastu hea emotsiooniga ja uusi väljakutseid oodates.” Aleksandra Ševoldajeva sõnul on koostöö mahtu tulevikus suurendada: “Eesmärk järgmistel aastatel oleks alustada jalgpalli tundidega juba esimestele klassidele ja lisaks pakkuda jalgpalli treeningute võimalust teistele algklassidele pärast tunde.