Flora esimene aasta Kalamajas – FC Flora - FC Flora

Noored- UUDISED

Flora esimene aasta Kalamajas

Üks aasta on möödas sellest, kui Flora laienes Põhja-Tallinnasse ja avas trennid Kalamajas. Piirkondlikke trenne hakkas läbi viima Flora noortetreener Märt Vassiljev. 

Eelmise aasta maikuus hakkas Flora korraldama piirkondlikke treeninguid Põhja-Tallinnas, Kalamajas. Esialgu oli huvilisi kümne lapse ringis, kuid see number on jõuliselt kasvanud – aasta jooksul on teinud see umbes neljakordse kasvu. 

“Alati saaks paremini ning tekivad jooksvad probleemid, kuid nendest oleme koos klubi ja lastevanematega hõlpsasti alati üle saanud. Oleme leidnud Kalamajas väga hea koha, mis meeldib nii lastevanematele ja muidugi ka lastele endile,” ütles Kalamajas tegutsev Flora noortetreener Märt Vassiljev. 

Kalamaja trennid ei ole ainult hobi korras jalgpalli mängimiseks, vaid sealt on võimalik lastel liikuda ka teistesse tugevusgruppidesse, mis tegutsevad nii Kotka staadionikompleksil või siis Lillekülas Nike ja Sportland Arenadel. “Lapsed, kes jäävad silma Kalamajas, liiguvad tahtmise ja treenerite soovituste korral tugevusgruppidesse Kotkasse ja Lillekülla edasi,” lisas Märt. 

Kalamaja trenn 2022. Foto: Liisa Rull

Aasta jooksul on käidud ka kolmel turniiril, kus kahel tuldi ka medalitele! Saku Spring Cupis saavutati teine koht ning Sindis toimunud Väikelinna Cup’il võideti pronksmedal. Juuli alguses minnakse ka esimest korda mitmepäevasele turniirile Haapsallu. Juulis toimub Haapsalu Football Festival 2022, kus on osalejaid nii Eestist kui ka Lätist. “Põhiline eesmärk on näha, kuidas me hakkame saame mitmepäevalisel turniiril, kus lapsed on jalgpalli raames esmakordselt lastevanematest mitu ööpäeva eemal,” sõnas Vassiljev. 

Lisaks on Märdil plaanis korraldada sellel suvel ka kahepäevaline laager, kus lapsed veedaksid oma vanematest ühe öö eemal. Seda selleks, et koguda infot ja vaadata, kuidas kõik lapsed sellele reageerivad ning olla valmis tulevateks mitmepäevasteks turniirideks ja laagriteks.

Kalamaja trenn 2022. Foto: Liisa Rull