Flora duubel võttis Juhkami iluväravate toel Puuma vastu kindla võidu – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora duubel võttis Juhkami iluväravate toel Puuma vastu kindla võidu

Gerdo Juhkam

Reporter: Rauno Annama

Esiliiga 18. vooru kohtumiseks sõitis Tallinna FC Flora II Lasnamäele, et pidada maha seal mängiva Tallinna FC Puumaga, kelle näol on tegu liiga selge autsaideriga. Mäng ise kujunes selliseks nagu hooaeg seni on kulgenud – liider Flora lõi palju väravaid ning Puuma kaartidesadu jätkus. Teise poolaja alguses teenis vastaste väravavaht otse punase, mille tõttu pidid omad sisuliselt terve poolaja lisaks veel vähemuses mängima. Seega oli lõppresultaat 0:5 võõrustajate poolt vaadatuna igati loogiline tulemus.

Favoriidid alustasid kohe kavalalt, kui lükati omavahel söötu, lasti vastastel joosta, ise samal ajal liinidega step by step üha kõrgemale tõustes. Suudeti kohe esimese rünnaku lõpetuseks trahvikasti liduda, kuid päris löögile siiski veel ei jõutud. Vastased kinkisid lihtsate eksimustega üha rohkem võimalusi külalistele ja mängutempo kruviti kohati päris kiireks. Mitmeid kordi oli Flora avavärav õhus, kuna mitmel korral tehti uut ja vana Puuma meeskonna noorimale Kaspar Tilgale, kes kiirete ründajate vastu selgelt aeglaseks jäi ja tänu sellele pidi pealt vaatama, kuidas kerge vaevaga pääseti kasti ohtlike momente tekitama. Ka omad märkasid senist nõrgimat lüli ja poolaja keskel vahetati kaitsemängija välja kodumeeskonna poolelt.

Enne seda vahetust patustas florakate poolelt kapten Ragnar Piir, kes kiirrünnaku mahavõtmiseks kiskus Sergei Bilinskit särgist ja teenis teo eest loomulikult kollase kaardi. Minut pärast pooltunni täitumist läks Flora oodatult kohtumist juhtima, kui Gerdo Juhkam saatis karistuslöögi kaugelt kenasti väravasse. Puuma puurilukk sai küll näpud vahele, kuid sellest oli vähe abi, kuna pall lõpetas oma teekonna ikkagi väravas. Herol Riiberg saatis ühe kiirrünnaku lõpetuseks mänguvahendi väravasse, kuid omade kahjuks fikseeriti olukorras suluseis. Puuma silmapaistvamateks olid just Bilinski ja kapten Kirill Vinogradov, neist teine oli vaat et ainuke kodumeeskonna poolelt, kes kohtumise lõpuvileni tekitas teravust ja ei pannud nii öelda madalamat käiku sisse.

Seoses sellega, et Puuma põhiväravavaht Vitas Mališauskas teenis eelmise voorus oma hooaja neljanda kollase kaardi, pidi ta tänase mängu vahele jätma ja seetõttu valvas puuri Nikita Stepanov. Kohe teise kolmveerandtunni alustuseks tegi nooruke puurilukk korraliku tõrje, kui pareeris Roman Sobtšenko poolt lati alla suunatud palli. Kõik ei jätkunud siiski kõige helgemas toonis, sest 50. minutil oli õnne, et Flora penalti asemel karistuslöögi trahvikasti joonelt vaid teenis. Sellest hoolimata saatis palli taha asunud Juhkam tugeva litri meestesummast läbi otse väravasse – 0:2. Asi läks veelgi koledamaks Puuma jaoks neli minutit hiljem, kui nende kindamees niitis Flora kiirrünnakul karistusalasse lidunud Karl Ivar Maari robustselt maha. Kuna tegu oli ilmselge väravavõimaluse ärahoidmisega, näitas kohtunik patustajale punast kaarti. Särk anti üle ründajale Bilinskile, kes pidi koheselt olema valmis penaltit tõrjuma.

Randin Rande siiski suurt lootust selleks ei andnud, lajatades palli kindlalt alla vasakule, samas kui Bilinski teisele poole hüppas. Sellele järgnes korralik etteaste puumakate Randy Padari poolt, kes võttis hooletult tegutsenud Flora kaitsjalt palli vahelt ja pääses terava nurga alt löögile. Külalismeeskonna väravavaht Enri Nurmik oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus. Liiga liidrid kostitasid väljakuperemehi külma dušiga, kui eduseisu veelgi suurendati. Vasakult äärelt anti tsenderdus kasti, kus järjest üks Flora ja seejärel üks Puuma mängija pallist mööda lõid. Tagumise posti juures oli valmis Sobtšenko, kes palli lõplikult väravasse lõi.

Tragikoomiline intsident juhtus kohtumise 60. minutil. Flora poolelt andis Maar efektselt kannasöödu edasi kaaslasele, kes tänu sellele lidus lubavale rünnakule mööda paremat äärt. Puuma kaitsemängija Arvidas Pankevitšjus võttis mängija maha ja peakohtunik näitas ilmselge kollase kaardi järel mängumehele ka punast kaarti! Sellele järgnes ilmselge arusaamatus ja pahameel, kus mängija sõnus, et tal ei olnud kaarti all. Pärast mängijate ja äärekohtunikuga vestlemist oli selge, et vilemees oli ise eksinud ning viga tunnistamise järel jätkas Puuma mängija kohtumist. Tegijal ikka juhtub ja ilmselgelt tekitas segaduse see, et esimesel poolajal sai kollase florakate poolelt Piir, kelle särginumber on aga samamoodi 26 nagu seda Pankevitšjuselgi.

Kuus minutit pärast antud juhtumit lõid florakad mängu viimase, viienda värava. Riibergi hea söödu järel lajatas vahetusmees Maikel Astur palli postiriivest raamide vahele. Vahetuste virrvarr ei vähendanud külaliste domineerimist ning mitut head rünnakut ei suudetud ära realiseerida. Siinkohal tuleb kiita väravavahikindaid kandnud Puuma ründajat Bilinskit, kes järjepanu mitu head tõrjet tegi ja veelgi suurema kaotusseisu sellega ära hoidis. Viiv enne lõpuvilet saadeti ohtlikust kohast küll löök teele, kuid kodumeeskonna õnneks veeres pall ülinapilt postist mööda ja kohe peale otsajoone ületamist vilistaski kohtunik mängu lõppenuks.

Kuna lähim jälitaja Tallinna FC Levadia II suutis kaotada koduväljakul Vändra Vaprusele 0:2, jäävad nüüd nii nemad kui ka Pärnu Linnameeskond ühe vähem peetud mängu juures Flora duublist maha juba 8 punktiga. Järgmisel nädalal sõidab Flora II Rakverre, et kohtuda seal kohaliku Tarvaga, kes hetkel hoiab 10 meeskonna seas 8. kohta.

Esiliiga XVIII vooru mäng:

6. juulil kell 16:00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadion (Peterburi 15, Tallinn)
TALLINNA FC PUUMA – TALLINNA FC FLORA II  0:5 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 32., 50. Gerdo Juhkam, 55. pen. Randin Rande, 58. Roman Sobtšenko, 66. Maikel Astur
Hoiatused: 60. Arvidas Pankevitšjus – 21. Ragnar Piir
Eemaldamine: 53. Nikita Stepanov

FC Puuma: 44-Stepanov, 8-Sander, 26-Pankevitšjus, 5-Tilga (31. 18-Lepp), 16-Žakin (46. 7-Helaia), 17-Vinogradov, 13-Kuznetsov, 14-Sinyavskiy, 23-Krass (66. 15-Tšvertko), 21-Padar (66. 25-Keltmann), 19-Bilinski.
Varus: 11-Kartau, 25-Keltmann, 15-Tšvertko, 7-Helaia, 18-Lepp.
*54. minutist seisis Puuma väravas 19-Bilinski

FC Flora II: 44-Nurmik, 34-Mataloja (68. 27-Saliste), 24-Juhkam, 26-Piir, 13-Juha (89. 37-Sinisalu), 36-Kokla, 32-Sepp (64. 30-Kubber), 17-Sobtšenko, 41-Maar (64. 35-Astur), 19-Riiberg (68. 88-Sõrmus), 28-Rande.
Varus: 30-Kubber, 37-Sinisalu, 88-Sõrmus, 27-Saliste, 35-Astur.

Mänguolud: +22, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 41
Peakohtunik: Rauno Kald
Abikohtunikud: Artur Telling, Taavi Puuorg

Mängu eel:

Hooaeg jõuab juba poole peale, ilm läheb ka justkui suviseks, aga meie peame ajutiselt jällegi vana kooli kunstmurule kolima.

FC Puuma peatreener Vitali Kobašov: “Mäng liidriga on alati huvitav ja annab meie noorendatud meeskonnale hea võimaluse areneda jalgpallis. Loodame, et selles mängus meil jätkub võhma, et kogu mäng vastu pidada ja näidata head jalgpalli.”

Mängija Bert Bortkevitš: “Floraga on alati põnev mängida. Loodame neid üllatada!”

FC Flora II abitreener Paul Kask: “Eesseisev mäng Puumaga saab oleme meile hea proovikivi näitamaks, kas saame hakkama rasketes tingimustes. Tugev meeskond ei tohi aga otsida vabandusi vaid peab ennast suutma kehtestada igas olukorras. Teame, mida peame oma mängus parandama, et olla edukad nii ründefaasis kui kaitsetöös.”

Mängija Tõnu Paavo: “Me ei keskendu tabeliseisule! Puuma ei ole oma kodus andnud kunagi kergelt ühtegi võitu, nii et tõotab tulla võitluslik mäng. Anname endast parima, kuid oleme rahul, kui lahkume Lasnamäelt kolme punktiga.”