Flora duubel jõudis karikasarjas 32 hulka – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Flora duubel jõudis karikasarjas 32 hulka

karikas

Reporter: Rauno Annama

Karikavõistluste 1/32-finaalmängus võõrustas Esiliiga liider Tallinna FC Flora II kolmanda liiga ida tsoonis hetkel teist kohta hoidvat Narva United FC-d. Kohtumine kujunes küllaltki tasavägiseks ning kokkuvõttes võttis kodumeeskond raske 3:1 võidu.

Võõrustajad haarasid kiirelt initsiatiivi, kuid probleeme esines löökide raamide vahele suunamisega. Pealelöökideni jõuti omajagu, kuid enamus suundusid väravast mööda. Samal ajal tuleb jagada kiitust piirilinlastele, kes suutsid kaitses kompaktselt tegutseda ja Flora mängijate jaoks korraliku löögini jõudmise raskeks teha.

Narva esimene ärevam moment tekkis, kui taas mööda vasakut äärt minnes anti pall ette, kuid omade kahjuks ei jõudnud Juri Makarenkov pallini, selle asemel jõudis napilt varem kohale kastist välja jooksnud Flora väravavaht Enri Nurmik, kes kindluse mõttes lõi palli üle küljejoone. Vaatamata mäekõrgusest vahest pallivaldamises, saabus külm dušš florakate jaoks peagi pärast lõppenud ärevat momenti. Ivan Seleznjovile tõsteti pall jooksu peale, mille järel narvakas kenasti palli üle puuriluku tõstis ja seejärel pealt vaatas, kuidas mänguvahend posti põrkest sisse lendas – 0:1!

Pooltunni täitudes lidus Joseph Saliste palli saades trahvikasti ja lajatas selle külmavereliselt väravasse, viigistades sellega seisu. Kohe järgmisel tekkinud rünnakul oli hiilgav võimalus juba võõrustajatel kohtumist juhtima minna, kuid ilusa söödumängu järel suutis Maikel Astur meetrilt-kahelt palli posti lüüa.

Poolaja lõpetuseks teenis kohtumise ainsa kollase kaardi narvakate poolkaitsja Juri Žagorov, kes käega mängu nõudes näitas liialt emotsionaalselt rahulolematust välja ja kohtunike läbisõimamise järel teenis hoiatuse kaardi näol. Lühikesele pausile mindigi seisult 1:1, mis ilmselgelt jättis veel kõik otsad lahtiseks teiseks kolmveerandtunniks.

52. minutil kerkis kastis kõige kõrgemale Astur, kes suunas paremalt äärelt tsenderdatud palli peaga väravasse. Keegi teine, kaasa arvatud külaliste väravavaht, ei suutnud sellele suurt reageerida ning sedasi oligi tõsiasi see, et favoriidid olid lõpuks juhtima asunud. Külaliste puurilukk hoidis omasid veel mängus tänu hiilgavatele tõrjetele, kuid samas raksusid teistkordselt nende väravaraamid, kui Sten Sinisalu kauglöök latis maandus.

Omajagu ebaõnne oli Narval, kes pidi suisa kaks sunnitud vahetust tegema, kuna kaks mängumeest said erinevatel aegadel vigastada, neist üks vähe tõsisemalt ja too talitati kahe kaaslase abiga pingile. Piirilinlased teenisid lühikese aja jooksul kolm nurgalööki ja neist ühe lõpetuseks saatis Stanislav Bõstrov palli mängijate vahelt läbi, mille järel pall tagumisest postist siiski mööda lendas.

Viis minutit enne mängu lõppu eksiti Flora poolelt jämedalt, kui tagasisööt nõrgaks jäi ja Seleznjovil hiilgav võimalus viigistamiseks tekkis, kuid nende kahjuks lajatas mängumees palli napilt väravast mööda. Lõppskoori vormistas mängu viimasel minutil vahetusest sekkunud ja kogu selle aja jooksul aktiivselt tegutsenud Tõnu Paavo, kes karistusala äärelt meisterlikult palli väravasse vajutas ja sellega tabloole 3:1 tegi.

Karikavõistluste 1/32-finaali mäng:

16. juulil kell 19:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA II – NARVA UNITED FC  3:1 (1:1)
ametlik protokoll
Väravad: 30. Joseph Saliste, 52. Maikel Astur, 90.+3. Tõnu Paavo – 21. Ivan Seleznjov
Hoiatus: 42. Juri Žagorov

FC Flora II: 44-Nurmik, 34-Mataloja, 37-Sinisalu, 26-Piir, 82-Keert, 32-Sepp (80. 80-Vard), 30-Kubber, 35-Astur (72. 18-Paavo), 13-Juha, 41-Maar, 27-Saliste.
Varus: 18-Paavo, 21-Siim, 80-Vard, 88-Sõrmus.

Narva United FC: 1-Belyakov, 2-Vedehhov, 19-Eder (76. 12-Dmitrijev), 16-Mihhejev, 21-Piirak (64. 18-Arlamov), 8-Žagorov, 20-Jegorov, 4-Seleznjov, 13-Bõstrov, 23-Osmanov, 6-Makarenkov (67. 14-Andrejev).
Varus: 12-Dmitrijev, 18-Arlamov, 14-Andrejev.

Mänguolud: +20, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 25
Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Kirill Andreev, Tanel Üprus

Mängu eelvaade:

Juunis alanud Evald Tipneri karikavõistlustel on Tallinna FC Flora II meeskond vaid kuulsa nimega vastaseid võõrustanud. Avaringis võitsime FC Santose nimelist vastast pika penaltiseeria järel ja seekordses ringis, 1/32-finaalis tuleb vastu United FC. Mõlemad on siiski Eesti meeskonnad, Santos oli Tartust, United FC aga Narvast.

Seekordne vastane debüteeris Eesti liigas alles tänavusel hooajal, ometigi mängitakse juba III liigas, olles hetkel idatsoonis teisel kohal. Meeskonnas on ka päris mitmeid Meistriliigas, praeguse nimega Premium liigas mänginud jalgpallureid. Seega mängida nad oskavad. Loodetavasti on neil pärast pikka reisi vastupidavusega probleeme.

Eesti karikavõistluste 1/32-finaal

16. juulil kell 19:00 A. Le Coq Arena I muruväljakul
TALLINNA FC FLORA II – NARVA UNITED FC

Mängu eel avaldas arvamuse FC Flora II abitreener Paul Kask: “Kunagi ei tohiks arvata, et paberite järgi justkui nõrgemal meeskonnal šansid puuduvad. Tegelikkuses on iga meie pallikaotus nende võimalus midagi luua ja eesmärk on ju kõigil ühine – lüüa vastasele värav. Meie ülesandeks saab siiski järjekindlalt oma mänguplaanist kinni pidamine ka olukorras, kus vastane mängib väga kaitsvalt ja loovutab initsiatiivi. Olen kindel, et kui teeme lihtsad asjad hea kvaliteedi ja kiire tempoga, siis suudame Narva kaitsebloki üle mängida.”

Väravavaht Enri Nurmik lisas: “Mängime küll madalama liiga meeskonna vastu, aga usun et midagi niisama andma ei hakata. Peame suhtuma nii nagu igal teisel mängul. Tuleb jääda enda mängule kindlaks ja värav puhtana hoida. Nii ei tohiks probleeme tulla.”

Peakohtunik: Urmo Visnapuu
Abikohtunikud: Kirill Andreev, Tanel Üprus

Piletiinfo: Kõikidele Tallinna FC Flora II kodumängudele on sissepääs 1€!