Flora duubel alistas Levadia duubli – FC Flora -FC Flora

Flora duubel alistas Levadia duubli

flo2-lev2 eslon

Reporter: Rauno Annama

Esiliga XX voorus oli Lilleküla väljakul algamas tõeline derby kahe suure vastase vahel, võõrustajateks loomulikult Flora duubel ja vastasteks ei keegi muu, kui Levadia duubelmeeskond. Kahe meeskonna vahe oli enne kohtumist turniiritabelis vaid kolm punkti, seega oli ilmselge, et sellises olukorras libastumist ei saanud kumbki endale lubada.

Uisapäisa ei hakanud kumbki meeskond kuskile tormama ning riske ei võetud, valjuhäälselt juhendati oma meeskonnakaaslasi ning üritati tasapisi ka miskit vastase väljakupool luua. Rabe mängupilt päädis pideva praagiga, kuid Levadia tegi hooletuid eksimusi pisut rohkem ja pall kingiti mitmes olukorras liigagi lihtsalt florakatele tagasi. 11. minutil avati mänguskoor, kui Madis Vihmann andis enda väljakupoolelt filigraanse täpsusega palli Juhan Jograf Siimule kaitseliini taha. Ründaja ei jätnud mammut kasutamata ning virutas palli eesposti kõrvalt sisse – 1:0!

Levadia kaitse mängis kohati liigagi passiivselt, sest võõrustajatel lasti oma karistusala juures söötu lükata nagu tegu oleks hoopis nende endi valvatava alaga. Mitmel korral suudeti keegi löögile mängida, kuid florakate kahjuks fikseeriti neile järjest mitu suluseisu. Levadia poolelt oli üks aktiivsemaid Nikita Koger, kes võõrustajaid survestas ja üritas ohtu seada Flora väravale. Ühes situatsoonis oli mängumees niivõrd aktiivne, et jõulisema kontakti järel lõi Herol Riibergil huule lõhki. Poolkaitsja oli seetõttu mitu minutit väljaku ääres, enne kui veri kinni saadi ja taas mängu lülituda sai.

26. minutil oli külaliste poolelt esimene ohtlikum moment, kui Mart Paul Preimani tsenderduse järel ei küündinud karistusalas napilt pallini Kaspar Mutso. Flora kaitseliin püsis seni kindlalt ning poolaja viimastel minutitel oli omadel hea võimalus eduseisu duubeldamiseks, kui Siim vasakult äärelt tulnud palli peaga lati alla suunas, ent võimsa hüppega tulnud Priit Pikker suutis ikkagi palli kinni püüda.

Teise kolmveerandtunni avaminutitel jõudsid külalised oma kohtumise esimese korraliku pealelöögini, kui Pavel Marin sai lähedalt löögile, mille järel Magnus Karofeld palli lati alt tõrjus ning jätkuolukorras juba kaitsjad pallile jaole said ning ette ära klaarisid selle. 49. minutil oli florakatel ideaalne võimalus, et seisuks kaks-null teha, kui Alex Sander Sepa söödu järel pääses Joseph Saliste üks-ühele. Pallivõlur suutis mänguvahendi Pikkerist mööda toimetada, kuid omade ahastuseks veeres pall ülinapilt postist mööda.

Poolaja alguses vahetusest sekkunud Levadia mängumees Ioan Jakovlev oli üsna aktiivne ning mingis olukorras vastastele palju mõtlemisaega ei andnud, kuna lühikest kasvu poolkaitsja oli nagu takjas igal pool küljes. Ühe külaliste rünnaku järel saad löögile, ent pall võttis florakast rikošeti ja Karofeld tõrjus raskustega palli lati alt minema. Lahtine pall langes väravaesisele, kuid kodumeeskonna õnneks oli esimesena jaol just kaitsemängija, kes palli sealt minema toimetas.

Levadia ürtas lõpus meeletult, ent Flora kaitse oli seekord liiga võimas. Käimas oli kohtumise kolmas lisaminut, kui Levadia teenis nurgalöögi. Pall mängiti kasti, kus see kaitsja poolt peaga kindluse mõttes üle otsajoone löödi. Järgmise nurgalöögi järel ei suudetud kastis löögile saada ja sekundid hiljem, kui pall kõrge kaarega ette löödi floraka poolt, kõlas lõpuvile, mis lasi võõrustajate häälepaelad valla – võitluslik ja teenitud võit suudeti kätte saada.

Selle vooru ainsa kohtumisena on pidamata veel duell Infoneti ja Nõmme Kalju duubli vahel. Üks mis kindel – florakad tõusid tänu võidule Levadiast kuue punkti kaugusele ja jätkavad igal juhul liidrikohal.

Pealelöögid: 7:5

Neist väravale: 5:3

Nurgalöögid: 1:4

Suluseisud: 8:3

Vead: 17:10