Flora duubel alistas Hiiul Kalju duubli 2:1 – FC Flora -FC Flora

Flora duubel alistas Hiiul Kalju duubli 2:1

Henri Järvelaid

Reporter: Rauno Annama

Kolmapäeval mängiti Hiiul järgi Esiliiga 27. vooru seni toimumata kohtumine Nõmme Kalju FC II ja Tallinna FC Flora II vahel. Juhan Jograf Siim viis Flora esimest korda juhtima 35. minutil, 2:1 võidu kindlustas Henri Järvelaid 79. minutil.

Eile õhtul pidasid kaks duubelmeeskonda järgi 27. vooru kohtumise, kui Hiiul võõrustas Nõmme Kalju duubel FC Flora teist meeskonda. Punkte oli mõlemal hädasti vaja, sest kodumeeskonnal on käsil ülipõnev heitlus tabeli lõpus püsimajäämise nimel ning samas soovib Flora kinni püüda esiduo, Levadia ja Infoneti, kuigi neist esimene on juba soliidsema vahe sisse kasvatanud.

Avavilest alates tegutsesid mõlemad osapooled ülienergiliselt, mängutempo oli kiire, kaitses oldi vastastel küljes nagu takjad, kuid ründetegevuses olid külalised siiski vähe aktiivsemad. Pooltunniga jõudsid mõlemad meeskonnad löögile vaid ühel ainsal korral, kui külalised trahvilöögi taevasse virutasid ning võõrustajate poolelt Šalva Helaia lati alla tugeva löögi teele pani, ent Richard Aland oli valvel ning püüdis. Väljakuperemehed otsisid mitmel korral ees Vladimir Voskoboinikovi, kuid ühelgi korral ei suutnud ründaja löögile saada, sest ühel korral oli suluseis ning kahel ülejäänud juhul oli mängumehe esimene puude kehv ning külalismängijad suutsid seetõttu hõlpsalt jaole saada.

31. minutiks pidanuks skoor avatud olema, kuid florakad suutsid üksikute sekundite jooksul kahel korral väravaraame tabada. Paremalt äärelt anti mõõdetud pass trahvikasti Juhan Jograf Siimule, kes virutas palli posti. Mänguvahend lendas moment hiljem Henri Järvelaiu jalale, kes veelgi kindlamast kohast palli latti lajatas. Pettumus oli ilmselge ning mängumees võttis ahastuses kahe käega peast kinni. Neli minutit hiljem mindi siiski juhtima, kui esiteks Järvelaid äärel vastase kohvile saatis ning tsenderduse kasti andis, kus kellegi löök küll ebaõnnestus, aga jaol oli Siim, kes palli raamide vahele suunas – 0:1.

Flora jätkas initsiatiiviga, kuid rohkem skoorida avapoolajal ei suudetud, ühel juhul raisati hea löögipositsioon, kui pealelöögi asemel ründaja edasi söötma hakkas, kus juba Kalju mängija jala vahele sai ja äreva olukorra neutraliseeris. Viimase akordina virutas poolaja lõpetuseks võõrustajate poolelt Andre Järva käärlöögi mööda.

Teisele kolmveerandtunnile olid kaljukad näljasemalt tulnud ning 63. minutil suudeti mänguseis viigistada. Anti pikk aut kasti, kus Flora puurilukk ja Märten Kuusk kokku põrkasid. Kalju mängumees suutis viiv enne kokkupõrget pallile jala vahele saada ning nõnda mängukera ületaski väravajoone. Kalju trahvikastis kukkus Henrik Kummeri puutest Siim ning kuigi florakad nõudsid olukorrast penaltit, siis vile vaikis. Püsti tõusnud ründaja jooksis üles võetud Kalju rünnakul tagant jalgadesse Marcus Suurväljale ning teenis sellega kohtumise ainsa kollase kaardi.

Murrang saabus mängu 79. minutil kui florakad jõulise võitlusega palli enda valduses suutsid hoida, mille järel see karistusala äärde Järvelaiule toimetati, kes terava nurga alt pommlöögi värava tagumisse nurka vajutas – 1:2! 86. minutil oli viik enam kui lähedal, sest Flora otsustas Kaljule seda kandikul pakkuda. Flora puurivaht ning kaitsja põrkasid kokku ning seetõttu pääses vahetusest sekkunud ning tehnilist tegutsemist näidanud Andre-Martin Ilves pikali olnud vastastest mööda ning sooritas löögi. Florakate õnneks oli väravajoonele jõudnud Hans Joosep Tammerik, kes palli minema lõi ning ülimalt ohtliku olukorra ära nullis.

Kalju lõpuponnistused vilja ei kandnud ning sellega pidid võõrustajad leppima valusa kaotusega ning külalised samas magusa võiduga. Flora jätkab kolmandal kohal, kuid nüüd on neil vahe Infonetiga vaid kolm ja liidri Levadiaga kaheksa punkti. Kuigi mõlema põhikonkurendiga on Floral viimases kahes voorus kohtumised veel ees, tundub, et liidrit on raske esikohalt kangutada ja pigem jääb Flora eesmärgiks teise koha püüdmine. Kalju jätkab küll 7. kohal, kuid viimasel kohal hetkel paikneva Vändraga on neil vahe vaid kaks punkti, seega ei saa sealgi miskit kindel olema enne viimast vooru. Sel nädalavahetusel sõidab Flora duubel Saaremaale, et kohtuda sealse FC Kuressaarega, Kalju omakorda sõidab külla Tallinna Kalevile.

Nõmme Kalju FC II – Tallinna FC Flora II  1:2 (0:1)
63. Märten Kuusk – 35. Juhan Jograf Siim, 79. Henri Järvelaid

Hoiatus: 74. Juhan Jograf Siim
Mänguolud: +14, päikesepaisteline, tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.