Flora aasta 2021 kogukonna silme läbi – FC Flora - FC Flora

Klubi- UUDISED

Flora aasta 2021 kogukonna silme läbi

FC Flora aasta 2021 oli eriline. Saime kogeda mitmeid võite ja kibedaid pisaraid. Meie edu Euroopas on nii mängijate, kui ka töötajate professionaalsuse tulemus. Aga jalgpall ilma fännideta tribüünil pole õige tunne. Toetus ja kaasaelamine annab jalgpallile nii palju juurde, et seda on lausa keeruline sõnadesse panna. Ka lõppenud aastal saime tunda jalgpalli fännideta ja koos fännidega ning iga kell eelistame koos oma inimestega staadionil mängida.

Aga see on meie nägemus. Selleks, et teada saada, mida arvavad eelmisest hooajast Flora toetajad palusime teil vastata mõnele küsimusele. Täname kõiki mõtete ja pakutud ideede eest. Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: “Tagasiside viib edasi ja on alati oodatud. Oma arvamused, mõtted ja ideed võib saata e-kirja teel või edastada Flora töötajatele üritustel. Ainult üheskoos saame viia oma lemmikklubi taas arengus sammu võrra edasi.”

Tagasiside küsitlus 2021

Seekordne tagasiside küsitlus koosnes kolmest osast: kodumängude korraldus, kogukonna üldine hinnang Florale ja meediakanalite hindamine.

Küsitlustele vastajatest 66,7% olid meessoost ja 33,3% naissoost.
Alla 10-aastaseid vastajaid oli 2, üks poiss ja üks tüdruk. Vanemaid, kui 50 oli 4 ja kõik olid meessoost.

Avatud vastustele vastasid meelsamini naised, kellest 94% oma tagasiside ka avatud küsimustele kirja panid. Meestest vastas avatud küsimustele 62%.

70% küsitlusest osavõtnud inimesed soovisid osaleda Konverentsiliiga sallide loosis.
Kolm võitjat on selgunud ja võtame nendega e-kirja teel ühendust selle nädala jooksul.

Diagramm küsitlusele vastajatest 2021

Peamised toetajate murekohad

Sellel aastal saime oodatult palju tagasisidet Euromängude pikkade järjekordade osas staadioni sissepääsudes. Flora mängudekorraldusega seotud töötajad proovisid erinevaid lahendusi, et tagada igal mängul kiire ja tõhus sissepääs igale külastajale. Seoses viiruse levikuga oli meie peamiseks eesmärgiks tagada kõigi pealtvaatajate ja korraldajate ohutus. Seetõttu ei tulnud kõne alla, et saaksime turvameetmeid lõdvendada või Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud reegleid mitte järgida nagu meile soovitati mängude toimumise ajal või ka tagasiside küsitluses.

Peale igat mängu tegi FC Flora korraldsutiim kokkuvõtteid, kui kaua reaalselt inimesed ootasid. Maksimaalselt oodati järjekorras 7-10 minutit. Lisaks prooviti erinevaid lahendusi – näiteks suunata inimesi teistesse väravatesse. Avati müügiks kogu staadion, suunati jooksvalt ringi turvameeskonda, kommunikatsioon varem staadionile tuleku kohta meediakanalite vahendusel.

FC Flora kogukonnajuht Katrin Lagerest: “Iga mängu ajal suunasid Flora töötajad inimesi järjekordades kasutama erinevaid väravaid ja mitte ootama oma piletil mängitud järjekorras. Reaalsuses kasutas seda võimalust vaid kolmandik külastajatest. Ootaja aeg on pikk ja tekitab pahameelt. Me mõistame seda ja anname iga kord endast parima, et kõik külastajad saaksid maksimaalselt hea kogemuse. Alati saab teha rohkem ning me oleme tänulikud ideede eest, mis meile laekusid.”

Flora fänn häälekalt kaasa elamas. Foto: Janek Eslon

Uue hooaja eel toimub kohtumine turvapartneriga, kellega üheskoos pannakse paika selle aasta eesmärgid ning tingimused, millele peab mängukorraldus vastama.

Teise suure murekohana toodi taaskord välja toitlustuse valik ja selle kvaliteet. See teema on kahjuks igal aastal välja toodud ja kuigi oleme edastanud tagasiside ka toitlustuse pakkujale, siis muudatused jäävad vaid jutu tasemele. Katrin Lagerest: “Tuleb uus kohtumine ja näitame taaskord meile laekunud tagasisidet. Kui Sportland Arenal ja muruväljakul toimuvate mängude osas on meil vabamad käed, siis A. Le Coq Arenal on õigus tasulist toitlustust pakkuda vaid ühel ettevõttel. Seega saame vaid seal mänge korraldavate klubide ja alaliiduga seljad kokku lüüa ja üheskoos edu läbirääkimistel saavutada.”

FC Flora fänni välimääraja 2021

Traditsiooniliselt koostame vastuste põhjal Flora fänni välimääraja ehk milline on Flora mees ja naine 2021.

Tagasiside küsitluse põhjal on Flora meesfänn 34-aastane:

 • Teda ei heiduta Eestimaa ilm. Ta külastab vähemalt 10 meeskonna ja kuni 3 naiskonna kodumängu.
 • Ainult tegevused pere või sõpradega ning töökohustused võivad teda staadionilt eemale hoida. Seetõttu otsustab ta staadionile tuleku mõni päev enne mängu.
 • Mängukorralduse taset hindab heaks. Parimaks osaks kodumängul on tema arvates siinne emotsioon ja Flora fännisektor.
 • Miinusena on endiselt toitlustuse kehv tase ja valiku puudumine. Samuti teeb muret sellel aastal suurtel mängudel aeglaselt toimunud turvakontroll staadionile sisenemisel.
 • Talle meeldiks omada rohkem võimalusi kohtuda mängijatega väljaspool staadionit. Olgu selleks siis vestlus või tuline jalkalahing.
 • Oma info ammutab ta Facebook ja Instagram vahendusel. Sealt ootab ta eelkõige mängijate ja treeningute kajastust, ka uudised noorte kohta pakuvad talle huvi.

Tagasiside küsitluse põhjal on Flora naisfänn 30-aastane:

 • Ta külastab hooaja jooksul kuni 8 meeskonna ja kuni 5 naiskonna kodumängu.
 • Kõige enam mõjutavad kodumängule tulekut või mitte tulekut töökohustused ja kõige väiksem tegur on tema ilm. Ta otsustab mängule tuleku mõni päev varem.
 • Mängukorralduse taset hindab väga heaks. Parimaks osaks kodumängul on emotsioon ja Flora imeline kodupublik.
 • Positiivsena toob ta välja pereala olemasolu ja ühtsustunne staadionil.
 • Staadionil ei meeldi talle pakutav toitlustuse valik ja kvaliteet.
 • Kogukonna üritustest tundis ta sellel aastal puudust jalkaõhtust naiskonnaga ja veelgi rohkem võiks olla võimalust kohtuda mängijatega.
 • Facebook ja Instagram on meediakanalid, mida ta kõige enam kasutab. Talle meeldiks teada saada rohkem mängijate ja klubi igapäeva kohta ning vestluseid mängijatega.
FC Flora toetajad kaasa elamas. Foto: Janek Eslon

Aitäh, hea florakas, et oled meiega. Uute kohtumisteni juba õige pea!