FC Infonetiga peetud mäng ilu ei pakkunud – FC Flora -FC Flora

FC Infonetiga peetud mäng ilu ei pakkunud

Herol Riiberg Infoneti vastu Halliturniiril

26. jaanuaril EJL Sisehallis peetud Halliturniiri III vooru mäng FC Infoneti vastu kujunes sarnaselt mullu hallis sama vastasega peetud kontrollmängule taas tarbetult agressiivseks ning kaartiderohkeks, paraku ei olnud pääsu ka vigastustest.

Infonet alustas mängu kõrge pressinguga Flora kaitseliinile ning peamiselt keskvälja kaudu Vladimir Voskoboinikovi suunas pikkadele pallidele teed otsides läks juba avavilega keskväljal lahti raevukas võitlus, millest treeningmängu kohati raske hoomata. Nappide minutite kuludes olid ohtlike jalgadesse sõitmisega silma paistnud mitu Infoneti mängijat, Jevgeni Harinile näidatud kollane kaart välkus juba 9. mänguminutil. Tõnu Paavo tuli aga abiliste vahel platsilt minema kanda napid paar minutit hiljem, peale seda, kui ta jõurohkes mänguolukorras vastasega jalad kokku lõi ning ohtlikult põlve väänas.

Pikk tohterdamispaus mängu oluliselt ei muutnud – Infonet survestas endiselt jõuliselt ja jõuga, kuivõrd aga kaunis ideetult, püsis Flora kaitseliin suuremate probleemideta. Ka teine poolaeg jätkus sarnastel nootidel. Mitmel korral pidid kaasmängijad, treenerid ning kohtunikud lahutama ärritunud mängijaid. Flora leidis üha enam käike vastase trahvikasti, kuid väravaks neid käike realiseerida ei suudetud. Kuna ka teises väljakuotsas seisnud väravavahil Richard Alandil tööd ei olnud, jäigi 90 minuti täitudes skoorilehele püsima algseis 0:0.

Flora peatreener Norbert Hurt sõnas, et oli endale mitteomaselt sunnitud tuntavalt häält tõstma, sest meeskond vajas kaitsmist: “Mäng on emotsionaalne ja asju võetakse tõsiselt, aga oma silmis seisin meeskonna eest. Kui jääb mulje, et mäng läheb lõhkumiseks, siis on selge, et seisan selle eest, et rumalusi läbi ei lastaks – eelmisel aastal nägime, kuidas meil mängija nimelt ära lõhuti. Sellist asja ma ei saa aktsepteerida, mitte mingil juhul.”

Meeskonna esitust kommenteerides lisas Hurt, et kui toorutsemine kõrvale jätta, oli Infonet hea vastane oma kõrge pressingu ja kahe ründajaga, mis andis Florale võimaluse harjutada surve alt välja tulemist. “Oli hea näha, kuidas suutsime end surve alt välja pöörata ja lülituda kiirrünnaku ehitamisse. Millega ei saa rahule jääda, ongi rünnakufaas – kippusime kiirustama ning ei suutnud tajuda, millal kiirünnak lõpuni mängida, millal hoog maha võtta. Tempo mulle meeldis, seda mõlema meeskonna poolt.”

Kui tõsiseks osutus üsna pahasti paistnud Tõnu Paavo vigastus? Norbet Hurt: “Homme oleme targemad, praeguste andmete kohaselt on heal juhul tegemist põrutusega, kuid omale jalale Paavo praegu veel hästi toetuda ei saa. Lähipäevil loodame selles osas targemad olla, ette ei rutta.”

Flora järgmine halliturniiri mäng toimub juba reedel 29. jaanuaril kell 17.30 EJL Sisehallis, vastaseks Nõmme Kalju ja sissepääs endiselt prii.

FC FLORA 0:0 FC INFONET
26. jaanuaril kell 19:15 EJL Sisehallis
Hoiatused: 36. Markus Jürgenson, 56. Hannes Anier – 9. Jevgeni Harin, 29. Vladimir Avilov, 57. Dmitri Kruglov, 59. Affosu Appiah
FC Flora koosseis: Richard Aland, Markus Jürgenson (46. Hans Joosep Tammerik), Janar Õunap (4. Nikita Baranov), Joonas Tamm, Gert Kams (63. Oskar Berggren), Tõnu Paavo (11. Andre Frolov), Brent Lepistu, Sander Laht (46. Roman Sobtšenko), Kaspar Paur (68. Maksim Gussev), Hannes Anier (63. Albert Prosa), Herol Riiberg (63. Rauno Alliku). VARUS: Mait Toom