FC Flora võttis kodumurul raske võidu Paide üle – FC Flora -FC Flora

FC Flora võttis kodumurul raske võidu Paide üle

Rauno Alliku

FC Flora teenis Premium liiga 17. voorus 1:0 võidu Paide Linnameeskonna üle. Rauno Alliku lõi mängu ainsa värava juba 3. minutil. Teisel poolajal tabasid südilt tegutsenud külalised kahel korral Flora väravalatti, kuid skoor püsis lõpuni muutmatuna.

Võrreldes neljapäevase euromänguga oli Flora ridades mitmeid vangerdusi. Paremkaitses alustas Mikadze asemel Baranov. Laabust, Posti ja Luigendit asendasid algrivistuses Sappinen, Prosa ja Logua.

Paide on Flora jaoks olnud väga sobiv vastane, sest meistriliigas on 17 omavahelisest mängust võidetud koguni 16 ja ainus viik 0:0 pärines 2009. aastast.

Skoor oli avatud juba 3. minutil. Logua mängis vasakul äärel Andrei Veise üle, Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev suutis tsenderdusele vaid näpud vahele saada, pall aga maandus otse Alliku jalale, kes selle külmavereliselt võrku virutas.

Kaotusseisu jäänud Paide pead norgu ei lasknud ning asus rünnakule. Veerandtunni paiku tõrjus Meerits endise FC Viljandi palluri Jaan Leimanni pealelöögi. Flora poolel üritasid nii Prosa kui Van de Streek ja hollandlane võinuks kastis kindlasti paremat täpsust näidata.

Avapoolaja lõpus teenis Flora heast kohast karistuslöögi, Frolov saatis tugeva palli teele, kuid Lavrentjev sai näpud vahele.

Teist poolaega alustas Alliku asemel Laabus ja peagi sekkus Sappineni asemel Post. Frolov virutas kohe peale ja Paide päästjaks osutus väravalatt. Initsiatiiv püsis Flora poolel, kelle ridades proovis mitmel korral kaugelt Van de Streek.

Seejärel oli Paide aga õnnega pooleks väga lähedal viigiväravale, kui paremalt äärelt tulnud ebaõnnestunud tsenderdus maandus Meeritsa üllatuseks väravalatis.

59. minutil oli Postil võimalus eduseisu duubeldada, kui ründaja sai Paide eksimuse järel paremalt läbi, kuid lõpplahendus oli ebatäpne ja veeres mööda.

74. minutil said Flora poolehoidjad taas kergendatult hingata, kui Ervin Kõlli võimas kauglöök raksatas taas latti. Rohkem väga häid võimalusi enam kummalgi meeskonnal ei tulnud ja kolm punkti tabelisse teeninud Flora saab pilgud suunata Albaania suunas.

Tabelis on nüüd 37 punkti nagu ka Levadial, kel varuks mäng Kaleviga. Kaljul on liidrina 38 silma. Neljapäeval kell 20.30 Eesti aja järgi on Floral Tiranas ees kordusmäng FK Kukesiga.