FC Flora võitis U19 Eliitliiga Meistriliiga finaali! – FC Flora -FC Flora

U19-UUDISED

FC Flora võitis U19 Eliitliiga Meistriliiga finaali!

U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalis alistas FC Flora Tartu JK Tammeka eakaaslased tulemusega 2:1 ning võitis esmakordselt karika!

FC Flora läks 11. minutil Oliver-Aleksander Otti väravast mängu juhtima. Teise poolaja alguses jäid vastased Mattis Karise eemaldamise järel kümnekesi, 68. minutil lõi Gregor Rõivassepp 2:0. Lõpuminutil vähendas Herman Pedmanson tartlaste kaotusseisu minimaalseks ning viiv enne lõpuvilet külastas pall veel rohesärkide väravaposti, kuid 2:1 võiduga pälvis FC Flora klubi ajaloo esimese U19 Eliitliiga Meistriliiga karika.

Eelmisel aastal pidi FC Flora finaalis tunnistama JK Tallinna Kalevi 2:1 paremust. 2020. aastal tõstis võidukarika pea kohale JK Tammeka ning 2021. aastal Tallinna JK Legion. Seni on finaalides kehtinud huvitav paradoks – eelmise aasta finaali kaotaja võidab järgmisel aastal karika!

Samad meeskonnad kohtusid ka alagrupiturniiril, kus JK Tammeka võttis 7:1 võidu. Seega sai FC Flora finaalis magusa revanši.

FC Flora koosseis finaalis: Silver Rebane, Joosep Palts, Karl Orren, Enriko Kajari, Oliver-Aleksander Otti, Raian Soosalu (89. Anton Volossatov), Bruno Vain, Ott Oskar Valdaru (63. Gregor Rõivassepp), Mattias Luup, Kristofer Robin Grün (63. Roland Lukas), Mait Eenmaa.

FC Flora U19 meeskonna peatreener on Taavi Viik, abitreener Oskar Mihkel Kalpus, väravavahtide treener Ats Kutter, fitness-spetsialist Silver Grauberg ning füsioterapeut Tarmo Tikk.