FC Flora võitis Sillamäe 3:1 ja asus liidrikohale! – FC Flora -FC Flora

FC Flora võitis Sillamäe 3:1 ja asus liidrikohale!

Joonas Tamm vs Sillamäe

Reporter Rauno Annama, Foto Brit Maria Tael

FC Flora alistas Premium liiga 28. voorus Sillamäe Kalevi 0:1 kaotusseisust 3:1. Viienda võidu järjest saanud FC Flora asus ühtlasi tabeli tippu, sest senine liider FC Levadia kaotas koduplatsil 0:1 Narva Transile. Juba teisipäeval mängib FC Flora Hiiul Nõmme Kaljuga, mäng algab kell 17:45.

Kohtumine Sillamäe Kaleviga ei alganud kodumeeskond Florale just kõige paremini, sest taktikepp oli pigem Ida-Virumaa klubi mängijate käes. Flora üritas enamasti läbi ääre, kus Gert Kams teravust tekitas, aga paraku olid üksikud omade löögid selgelt ebatäpsed. Samal ajal kujutasid Sillamäe üritused endast selgelt rohkem ohtu ja ärevust teisel pool väljakut.

34. minutil andis Andrei Sidorenkov madala söödu Igor Cheminavale, kes ühe puutega mängukera posti kõrvale lajatas – 0:1! Poolaja lõpus muutusid külalised lohakaks ja tuli palju lohakaid sööduvigu. Flora omakorda hakkas ise rohkem palli valdama ning viiv enne pausile lubavat vilet suudeti mänguseis viigistada, kui nurgalöögist pall tagumise posti juurde toimetati, kus Nikita Baranov võrgu sahisema pani.

Hea emotsiooni pealt väljakule naasnud võõrustajatel oli eelkõige läbi Albert Prosa paar helgemat momenti, kuid teistkordselt ei suudetud neis olukordades skoorida. Korralik mammu oli ka Sillamäel kasutada, kui nende resultatiivseim, Jaroslav Kvasov, sai karistusala joonel vabalt löögile, kuid lajatas palli selgelt raamidest üle.

Kümme minutit enne mängu lõppu sai kodumeeskond ja selle fännid ahastusest kätega peast haarata, sest Markus Jürgensoni trahvilöögi järgselt pääseti trahvikastis kahel korral löögile ning mõlemal korral raksus väravaraamistik. 84. minutil saabus murrang, kui florakad karistuslöögi kärmelt lahti mängisid, Maksim Gussev karistusalasse jõudes tsenderduse teele pani ning Cheminava palli otsejoones oma väravasse lükkas.

Mait Toom suutis raskustega tõrjuda Denis Vnukovi ürituse, mille järel saabus rünnak, millega pandi kohtumisele viimne punkt. 90. minutil mängis Joonas Tamm kaks vastaste kaitsemängijat kerge vaevaga üle ning kõige lõpuks vajutas palli värava nurka, tehes lõppseisuks 3:1.

Kuna antud voorus suutis Nõmme Kalju kaotada Pärnu Linnameeskonnale ja Tallinna Levadia omakorda Narva Transile, tõusis Flora tänu võidule taas liidripositsioonile, juhtides vaid üheainsa punktiga Levadia ees. Kalju jääb juba seitsme punkti kaugusele. Tuleval teisipäeval kohtub Flora võõral väljakul just Kaljuga.

Tallinna FC Flora – JK Sillamäe Kalev  3:1 (1:1)
45+1. Nikita Baranov, 84. ov. Igor Tšeminava, 90. Joonas Tamm – 34. Igor Tšeminava

Hoiatused: 53. Kõrõlo Silitš, 60. Igor Dudarev
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.