FC Flora võitis Paidet 16. korda järjest – FC Flora -FC Flora

FC Flora võitis Paidet 16. korda järjest

Albert Prosa

FC Flora pikk võiduseeria Premium liigas 5. kohta hoidva Paide Linnameeskonna vastu sai jätku 26. voorus, kus Paidet võideti võõrsil 5:0. Järvamaa klubi on nüüd alistatud 16 järjestikuses mängus ning viimase 7 matši üldskoor on 27:0!

Norbert Hurt tegi võrreldes Infonetilt saadud nädalataguse 2:3 kaotusega algkoosseisus kolm muudatust. Väravas oli Toomi asemel tagasi Pedõk, keskväljal alustas Laabuse asemel Luigend ning keskkaitses loovutas Palatu oma koha klubi uuele kaptenile Postile.

Flora avas skoori juba neljandal minutil, mil Luigend ja Frolov mängisid osavalt seinasöötu, Frolov pääses väravavahiga silmitsi, lükkas palli vasakule, kust Prosa selle takistamatult väravavõrku pommitas – 1:0!

Paide esimene korralik rünnak tuli veerandtunni järel, kui meeskonna parim väravakütt Varendi testis Pedõki valvsust vasakult äärelt teele saadetud pealelöögiga, mis Pedõkile kergelt raskusi valmistas.

Mida aeg edasi, seda suuremas hädas olid paidekad Irakli Logua peatamisel, kes tegi vasakul äärel Andre Mägiga, mida ise tahtis. 19. minutil tabas Abhaasias sündinud mängumees posti väliskülge. Viis minutit hiljem mängis ta end taas vabaks, kuid värava eest läbi läinud söödu järel florakate löögivõimalused blokeeriti.

28. minutil oli Floral trahvikasti joonelt karistuslöök, mille Logua saatis müüri. 33. minutil lõi taas! Logua Paide vv Lavrentjevile sülle. Pea iga ohtlik rünnak käis läbi vasaku ääre ja lõpuks sai vastaste õnn otsa. 42. minutil andis Logua terava tsenderduse, mis maandus Rauno Tutki jala läbi Paide jaoks oma väravas – 2:0.

Irakli Logua

Avapoolaja viimasel minutil oli Floral õnne, et vaheajale pääseti kaheväravalises eduseisus – esmalt tõrjus Pedõk Varendi lähilöögi, pall maandus otse Aleksandr Vassiljevi jalal, kes selle aga samuti Pedõki pihta saatis.

Teise poolaja alguses oli kahel korral nurgalöögi järel aktsioonis Post. 3:0 oli lähedal 59. minutil, mil Flora uue kapteni pealöögi päästis väravajoonelt Timo Lomp.

67. minutil kaotas Mets tasakaalu ja palli ning Karel Voolaid oli pääsemas Pedõkiga silmitsi. Õnneks sai Mets enne pealelööki kehaga vahele ja asi päädis nurgalöögiga. Kui ise ei löö, löövad vastased – kohe järgmisel minutil karistas FC Flora vastaste kingituse ära ning Logua lõi vasturünnakust 3:0.

Lahtine mäng jätkus  – 70. minutil tegi Pedõk hiilgava tõrje kui kornerist pääses peaga löögile Tutk. Värava esisele kukkunud palli lükkas Varendi postist napilt mööda.

Kevadel Paides 6:0 võidu saavutanud Flora kasvatas ka seekord mänguskoori suureks. 87. minutil lõi Luigend kannaga värava esisel 4:0 ja minut hiljem Prosa pärast Logua postilööki Lavrentjevi jalgevahelt 5:0. Kolmandal lisaminutil oli lähedal kuueski värav, kuid Logua otsustas Jürgensonile söötmise asemel ise tulistada ning pall vihises napilt mööda.

Floral seisab nüüd ees kahenädalane mängupaus, 13. septembril võõrustatakse A. Le Coq Arenal Tallinna Kalevit. Samal päeval leiab aset ka FC Flora Perepäev, mis algab Sportland Arenal kell 16.00.

Premium liiga 26. vooru mäng:

31. augustil kell 17:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND – TALLINNA FC FLORA  0:5 (0:2)
ametlik protokoll
Väravad: 5., 88. Albert Prosa, 42. ov. Rauno Tutk, 68. Irakly Logua, 87. Karl-Eerik Luigend
Hoiatused: 56. Lauri Varendi, 65. Karel Voolaid, 73. Eerik Reinsoo – 73. Karl-Eerik Luigend

Paide LM: 1-Lavrentjev, 13-Mägi, 3-Tubarik, 19-Tutk, 5-Lomp, 8-Kõll, 25-Reinsoo (82. 18-Ustaal), 26-Voolaid, 24-Leimann (62. 14-Rõivassepp), 11-Vassiljev (68. 28-Holst), 17-Varendi.
Varus: 6-Puhke, 29-Veis, 28-Holst, 18-Ustaal, 14-Rõivassepp, 4-Nõmme.

FC Flora: 1-Pedõk, 4-Aloe, 6-Mets, 16-Jürgenson, 31-Post, 25-Frolov (79. 10-Lepistu), 8-van de Streek (90.+2. 13-Laabus), 73-Luigend, 9-Alliku (82. 11-Sappinen), 99-Prosa, 18-Logua.
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 11-Sappinen, 13-Laabus, 24-Palatu, 10-Lepistu, 17-Adou.

Mänguolud: +22, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 160
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Jaanus Mutli, Artur Telling
Neljas kohtunik: Heigo Paglant

Tallinna FC Flora  on pärast tänast löönud Premium liigas 62 väravat:
Sander Post 13, Albert Prosa 11, Rauno Alliku 8, Sander van de Streek 6, Irakly Logua 6, Andre Frolov 4, Karl- Eerik Luigend 3, Karl Palatu 2, Markus Jürgenson 2, Karol Mets 2, Nikita Baranov 1, Rauno Sappinen 1, Karl Mööl 1
vastaste poolsed omaväravad: Jürgen Lorenz (Tartu JK Tammeka), Rauno Tutk (Paide LM)