FC Flora võitis Aastalõputurniiril esikoha! – FC Flora -FC Flora

FC Flora võitis Aastalõputurniiril esikoha!

aastalõpu võit alatare foto

Triobeti Aastalõputurniiri teine võistluspäev pakkus ülipõneva lõpplahenduse, kus esikolmik kogus lõpuks võrdselt punkte. FC Florale tõi esikohakarika läbi turniiri näidatud resultatiivne mäng ja grusiini Zakaria Beglarišvili suurepärased väravad.

Avapäeva viiest mängust maksimumi 15 punkti näol võtnud Flora sisenes teise päeva ainuliidrina. Sillamäel oli pidamata 5. vooru kohtumine Infonetiga, mis jäi 1:1 viiki ning seega olid Sillamäe ja Levadia Florast kahe punkti kaugusel.

Andre Frolov

6. voor Flora-Trans 2:2

Avamäng Narva Transiga tõi esimese punktikaotuse. Markus Jürgensoni ilus värav viis Flora 5. minutil juhtima, kuid narvakad said 13. minutil viigi kätte. Vastased vääratasid eelviimasel minutil, kaotades vahetusi tehes palli ning Flora nõelas kohe teravalt ja Karl-Eerik Luigend lõi 2:1. Paraku ei õnnestunud edu lõpuni hoida, Transi mängija Fjodorov jäi liialt vabaks ning tegi 34 sekundit enne lõpuvilet seisuks 2:2. Kuna Sillamäe võitis Paidet ja Levadia Kuressaaret, oli esikolmik võrdselt 16 punkti peal.

Mait Toom

7. voor Flora-Levadia 0:2

Rohevalgete viimaste aastate kirstunael FC Levadia oli sarnaselt Florale turniiril väljas korraliku koosseisuga ning võitluslik mäng lõppes paraku taaskord meie kaotusega. Otsustavaks said Igor Subbotini tabamused ca 15 sekundi sees. Floral jäi ses mängus värava löömata. Sillamäe võitis Kaljut 3:1 ning Flora langes kolmandaks.

Lamin Suma

8. voor Flora-Kalju 2:0

Nõmme Kalju mängis Kalevi spordihallis seguga noortest ja testimisel olevatest välismaalastest, mistõttu turniiril kaheksandaks jäämine ei olnud eriline üllatus. Flora surus tugevalt, kuid ridamisi šansse läks luhta. Eriti head võimalused skoori avamiseks olid Sappinenil ja Sumal. 14. minutil tabas Frolov posti ja hakkas juba tunduma, et pall seekord väravavõrguga sinasõbraks ei saa. Ometi järgmisel rünnakul jõuti lõpuks sihile läbi Jürgensoni värava! Minut hiljem oli seis juba 2:0 ning väravalööjaks ei keegi muu kui Zaka. Sillamäe võitis Levadiat 1:0 ja tõusis ainuliidriks.

_GA_6750

9. voor Flora-Sillamäe 4:1

Tabel oli enne viimast mängu Flora jaoks keeruline. Eeldusel, et Levadia Kaljule ei kaota, vajati esikohaks vähemalt kolmeväravalist võitu. Väga jõuliseks kujunenud mängus avas Beglarišvili skoori 7. minutil ja paar minutit hiljem lõi Suma 2:0. Sillamäe ründas samuti teravalt ning 11. minutil lõi Daniil Ratnikov värava tagasi. Mitmel korral hoidsid Florat vee peal Toomi hiilgavad tõrjed ning juba minut hiljem taastas Zaka florakate kaheväravalise edu. Sillamäe jäi seejärel Paponovi küünarnukivehkimise järel vähemusse ning Flora võttis veelgi suurema riski, asendades Toomi Froloviga. Kuus-nelja vastu mängimiseks aga ei läinudki, sest Zaka ulmeline chip maandus Sillamäe väravas!!! 4:1 oli piisav ja seda suudeti ka hoida. Kuna Flora ja Levadia olid kolme meeskonna surnud ringis +1 peal, võinuks Levadia tõusta turniirivõitjaks Kalju kuue väravaga alistamise korral. Mäng lõppes aga Levadia 2:0 võiduga ja esikohakarikas oli Flora päralt!!!

_GA_6906

Turniiri parimaks mängijaks valiti Daniil Ratnikov JK Sillamäe Kalevist, parim väravavaht oli Priit Pikker Levadiast ja edukaim väravalööja Zakaria Beglarišvili FC Florast.

Kõik esimese mängupäeva tulemused.
Kõik teise mängupäeva tulemused.

Fotod: Gertrud Alatare

FC Flora 30. detsembri mängud:

VI voor:
16:20 Tallinna FC Flora – Narva JK Trans  2:2
Väravad: 5. Markus Jürgenson, 16. Karl-Eerik Luigend – 12. Aliaksandr Mrynski, 17. Vladislav Fjodorov
Turniiritabel pärast VI vooru: Flora 16p, Sillamäe 16p, Levadia 16p, Infonet 10p, Trans 8p, Kalju 7p, Tammeka 6p, Paide 3p, T.Kalev 3p, Kuressaare 1p

VII voor:
18:20 Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Flora  2:0
Väravad: 10., 11. Igor Subbotin
Turniiritabel pärast VII vooru: Levadia 19p, Sillamäe 19p, Flora 16p, Infonet 13p, Trans 11p, Kalju 7p, Tammeka 6p, Paide 6p, T.Kalev 3p, Kuressaare 1p

VIII voor:
20:20 Tallinna FC Flora – Nõmme JK Kalju  2:0
Väravad: 14. Markus Jürgenson, 15. Zakaria Beglarišvili
Turniiritabel pärast VIII vooru: Sillamäe 22p, Levadia 19p, Flora 19p, Infonet 14p, Trans 14p, Paide 9p, Kalju 7p, Tammeka 7p, T.Kalev 3p, Kuressaare 1p

IX voor:
21:40 JK Sillamäe Kalev – Tallinna FC Flora  1:4
Väravad: 11. Daniil Ratnikov – 7., 13., 17. Zakaria Beglarišvili, 9. Lamin Suma

Lõplik turniiritabel:
1. Tallinna FC Flora 22p, 22:7 (omavahelised mängud 3p, 4:3)
2. Tallinna FC Levadia 22p, 16:4 (omavahelised mängud 3p, 2:1)
3. JK Sillamäe Kalev 22p, 17:9 (omavahelised mängud 3p, 2:4)
4. Tallinna FC Infonet 17p, 19:14 (edestab Transi tänu võidule omavahelises mängus)
5. Narva JK Trans 17p, 17:10
6. Tartu JK Tammeka 10p, 12:19
7. Paide Linnameeskond 9p, 4:10
8. Nõmme JK Kalju 7p, 14:15
9. JK Tallinna Kalev 3p, 4:20
10. Kuressaare 1p, 5:22

Parim väravalööja: Zakaria Beglarišvili (Tallinna FC Flora) – 9 väravat
Parim mängija: Daniil Ratnikov (JK Sillamäe Kalev)
Parim väravavaht: Priit Pikker (Tallinna FC Levadia)

1. Tallinna FC Flora: 12 Mait Toom, 15 Joseph Saliste, 4 Kevin Aloe, 3 Markus Jürgenson, 6 Karol Mets, 23 German Šlein, 10 Brent Lepistu, 25 Andre Frolov, 73 Karl-Eerik Luigend, 19 Herol Riiberg, 7 Zakaria Beglarišvili, 20 Maksim Gussev, 9 Rauno Alliku, 11 Rauno Sappinen, 17 Lamin Suma, 14 Martin Kase, 5 Janar Õunap.