FC Flora uuendas oma visuaalset identiteeti – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora uuendas oma visuaalset identiteeti

FC Flora logo 2016

Täna, 26. veebruaril esitles FC Flora oma uut visuaalset identiteeti. Muudatuste raames värskendati klubi logo, määratleti klubi värvid ja pandi paika raamistik nende kasutamiseks ning uuendati särgi kirjatüüpi. Samuti uuenes FC Flora mänguvorm, mida samuti Sportland Football kaupluses toimunud esitlusel esimest korda avalikkusele näidati. Kodulehel on meeskond juba uutes vormides nähtav.

Flora visuaalse identiteedi värskenduse taga seisab mitmete auhindadega pärjatud disainiagentuur AKU.

FC Flora president Aivar Pohlak saatis kogukonnale värskendatud visuaalse identiteedi esitluse eel alljärgneva pöördumise:

Flora – vanakreeka kevade- ja ilujumalanna nime andmine jalgpalliklubile sümboliseerib inimkultuuri aluseid – usku, lootust ja armastust, rõhutades, et see kõik on võimendatud kevade ja ilu kaudu.

FC Flora vapi kujundas Haapsalust pärit klubi fänn Andrus Pettai ja seda ei ole (minu teadmist mööda) kunagi muudetud, hoolimata asjaolust, et vapil olev lillekimbuga jumalanna meenutab Ameerika Vabadussammast.

Tõsi, jumalanna sümboliseerib oma jõulise kehahoiaku kaudu spordis nii vajalikku võimukust ja läbilöögivõimet ja see oli oluline klubi arengu esimesel perioodil.

Adolf Hitler ja Joseph Goebbels armastasid kasutada lauset “leebus on nõrkuse tunnus” ja seda lauset olen kuulnud ka Eesti poliitika tagatubades toimetajatelt.

Väidan vastu, et selliselt kõnelevad inimesed ei oma liidrirolliks vajalikku vaimujõudu ja peavad ümbrust endale füüsiliselt allutama.

Mis mingil moel tähendab sedagi, et leebust saavad lubada endale vaid tugevad.

FC Flora on täna sisemiselt sedavõrd tugev, et jumalanna langetab leebuse märgiks käe ja kannab seal lillekimbu või tõrviku asemel õlipuuoksakest.

Mida see kõike tähendada võib saate ise juurde mõelda – muuhulgas näiteks sedagi, et klubis on tarkust ja jõudu toetada konkurentide arengut, sest läbi selle muutume tegelikult ka ise tugevamaks.

Aivar Pohlak,
FC Flora president