FC Flora U17 võistkond lõpetas hooaja Eliitliiga tabeli keskel – FC Flora - FC Flora

Noored- UUDISED

FC Flora U17 võistkond lõpetas hooaja Eliitliiga tabeli keskel

FC Flora U17 Eliitliiga Esiliiga võistkonna hooaeg sai avapaugu 23. mail ning lõppes 20. novembril. Kuuekuulise hooaja jooksul pidas võistkond 22 liiga kohtumist Eesti kõrgeimas U17 liigas.

Flora U17 võistkond alustas liigat 5-0 võiduga Nõmme Kalju eakaaslaste üle. Eesti U17 Eliitliiga Esiliigasse kuulus sellel hooajal 12 võistkonda – Flora võistkond saavutas seitsmenda koha. 22-st mängust võideti 10 kohtumist, sama palju kaotati ning viiki mängiti kaks kohtumist. 

FC Flora U17 Eliitliiga Esiliiga peatreener Kaupo Margusonov

Millised eesmärgid seadis peatreener mängijatele ja iseendale? 

“Mängijatele seadsime eesmärgid aasta alguses läbi arenguvestluse, kus iga mängija sai tagasisidet, milliseid oskuseid võiks mängija individuaalselt edasi arendada. Individuaalselt oli mängijate eesmärk ikka tõusta hooaja jooksul Flora U19 või U21 võistkonda ja saada seal mänguaega,” ütles Flora U17 loots Kaupo Margusonov.

“Sarnaselt mängijatele püstitasin eesmärgid ka endale. Eesmärgiks oli arendada taktikalist ja psühholoogilist poolt. Sellest aastast on meil ka võistkondlik mängumudel, mis kindlasti ei saanud selgeks üleöö ning see oli ka üks eesmärkidest – saada kõikidest väikestest taktikalistest nüanssidest aru. Kindlasti aitasid sellele kaasa abitreener Innar Paal ja U17 vanuse metoodikajuht Taavi Viik,” lisas peatreener. 

Kas mingid eesmärgid jäid täitmata? Millised?

Jalgpall on selline spordiala, kus treener võib eesmärgid seada nii mängijatele või iseendale, siis paraku need kõik ei õnnestu, sest jalgpall on laiahaardeline ning ettearvamatu spordiala. “Ma arvan, et jalgpall või ükskõik mis spordiala on selline, et alati saaks asju paremini teha. Individuaalselt on väga raske midagi välja tuua, sest mängijaid on palju. Usun, et veel rohkem mängijaid võiks liikuda järgmisele tasemele, aga kindlasti jäi mõne mängija samm edasi vigastuste taha. Seega tuleb teha paremat tööd vigastuste ennetamisel ja oma mängijate tundmisel,” ütles Margusonov.

Milliseid tagasilööke oli hooaja vältel? Kuidas tuli võistkond nendega toime?

“Ma arvan,et suuri tagasilööke ei olnud. Oli viike ja kaotusi, mida ei ole soovinud, aga see on jalgpalli osa ja eriti noortejalgpalli osa. Väljakul on raskem toime tulla, kui võistkonna kandvad mängijad ei ole võistkonna juures. Seda ei saa küll tagasilöögiks nimetada, sest soov oli ju, et mängijad liiguks hooaja käigus Flora U19 või U21 võistkonna juurde. See ongi õppimise koht ja käib jalgpalli juurde,” sõnas Kaupo. 

Kuidas liiga positsiooniga oled rahul/ei ole rahul?

“Liiga positsiooniga ei saa olla rahul. Ma arvan,et heade asjaolude kokkulangemisel oleks ikkagi võinud sihtida medalite kohale. See oleks küll keeruline olnud ja oleks pidanud mängima üpriski perfektse hooaja, aga usun, et see oleks olnud võimalik,” lisas lõpetuseks peatreener. 

Meeskonna suurim väravakütt oli Bruno Vain. Võistkond lõi ise hooaja jooksul 54 väravat. Endale lasti lüüa kaks väravat rohkem kui ise löödi. 

Kaupo Margusonov koos Pennuga. Foto: Anna Andreas