FC Flora U15 saavutas liigas kolmanda koha – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

FC Flora U15 saavutas liigas kolmanda koha

Taavi Viik juhendas Tarmo Huttuneni abiga oma vanusegrupi võistkonna pronks medalile. U15 võistkond kaotas hooaja jooksul 18-st mängust vaid neli kohtumist. 

Tallinna FC Flora U15 esimese grupi peatreener Taavi Viik tüüris abitreeneri Tarmo Huttuneni abiga Flora noored oma vanuseklassi pronksile. Hooaja jooksul kaotati vaid neli mängu ning kaks kohtumist mängiti viiki.

Taavi Viik U15 mängijaid juhendamas. Foto: Anna Andreas

U15 satsi hooaeg algas 30. mail 4-1 võiduga Rakvere JK Tarva üle. Millised eesmärgid seadis peatreener aga enne hooaega võistkonnale kui ka iseendale? 

“Mängijatele seadsime eesmärgid eelkõige individuaalses aspektis võistkonna sees. Minu jaoks oli oluline kogu võistkonna mänguline areng,” selgitas Taavi Viik. 

Igaüks meist teab, et esialgsete eesmärkide täitmine muutub ajapikku raskemaks, sest teele tulevad erinevad takistused ja tagasilöögid, mida ületada. “Ühtegi eesmärki meil täitmata ei jäänud, kui välja arvata pandeemiast põhjustatud probleemid ja ära jäänud võistlused. Suuri tagasilööke õnneks ei olnud ning suutsime võistkonnana kogu aeg olla ühtsed,” ütles Viik. 

Peatreeneri sõnul oli mängijate arengut silmaga näha ning see pakkus healt meelt: “Mängijate arengut võib nimetada heaks. Oma liigas suudame palliga domineerida kõikide vastaste vastu ning peale suruda enda mängustiili. Raskusi põhjustasid võistkonnas, kes mängisid väga kaitsvalt ja sirgjoonelist jalgpalli.”

Flora U15 võistkond mängis sellel hooajal lisaks erinevatele turniiridele 18 liigakohtumist. 18 liigamänguga võideti 12 kohtumist, mängiti viiki kaks ning kaotati neli. Neli kaotust saadi kokku Tallinna FC Ararati(2x), Tartu JK Tammeka Sinise, FC Tallinna võistkondadelt. Kaks kohtumist mängiti viiki FC Tallinnaga ning Pärnu JK Vaprusega, kes tuli ka liiga võitjaks. Suurim võit saavutati FCI Levadia eakaaslaste üle, kui neid võideti koguni 7-1.

Florakaid lahutas esikohast kõigest neli punkti ning hõbemedalist vaid kolm punkti. 18 mänguga lõi võistkond vastastele 48 väravat ning endale lasti lüüa 18 väravat, mis on ka liiga teine parim tulemus – parim tulemus on 17 väravat. Meeskonna parim väravakütt on kogu liiga arvestuses teine parim väravakütt – 23 väravaga Mait Eenmaa. Liiga parim väravakütt sai kirja 25 tabamust. 

Eesti U15 vanusegrupis on kokku neli liigat, kus igas liigas on FC Flora esindatud. FC Flora U15 teine võistkond ehk FC Flora Rohelised mängivad U15 II liigas. II liigas saavutati 5. koht. Flora U15 kolmas võistkond ehk Tallinna FC Flora Rohevalged saavutasid III liigas 7. koha. Neljas võistkond ehk Tallinna FC Flora Valged jäid IV liigas 5. kohale.

FC Flora U15 võistkond