FC Flora U14 hooaeg lõppes 5. kohaga ning mitme välisturniiri kogemusega – FC Flora - FC Flora

Noored- UUDISED

FC Flora U14 hooaeg lõppes 5. kohaga ning mitme välisturniiri kogemusega

Norman Põderi juhendatav FC Flora U14 võistkond saavutas U14 Esiliigas 5. koha – kokku oli liigas 10 võistkonda. 18 mängu jooksul jäädi vastastele alla viiel korral.

Norman Põder ning tema abiline Andris Altsaar tüürisid noorte võistkonna oma vanuseklassis Eestis viiendale kohale. Hooaja jooksul kaotati vaid viis kohtumist, kümme võideti ning kolm mängiti viiki.

U14 võistkonna hooaeg algas 30. mail, kui sõideti Tartusse külla FA Tartu Kalevile. Kalevile jäädi põnevas kohtumises 4-3 alla. Millised eesmärgid seadsid treenerid enne hooaja algust nii endale kui ka võistkonnale? 

“Mängijate eesmärgid seame alati meie õppekavas olevate printsiipide järgi. Kuna noortel me ei hinda ainult nende tulemust liigatabelis, vaid pidevat protsessi põhist arengut, siis on oluline, kuidas me selle tulemuse saavutame,” ütles peatreener Norman Põder. 

“Ei saa öelda, et mingid eesmärgid jäid täitmata. Oli asju, mis meile valmistasid raskusi – mängu momentides valmistas raskusi kõige rohkem üleminek kaitsesse. Meie mängustiil on pigem domineeriv, siis sellised momendid valmistasid meile raskusi,” lisas Põder.

Mängijad on alles noored ning kogemused ning mängutarkused tulevad ajaga ja mängudega. “Tegu on noortega ja me ei lähtu probleemi lahendamisel järgmisest mängust, vaid probleemide lahendamiseks vajaminevad oskused õpetame neile aastate jooksul selgeks. See tagab mängijatele vajaliku teadmiste pagasi tippjalgpalli jõudmiseks ja seal edukaks olemiseks,” ütles Norman. 

Hugo Sõnitsar on meeskonna suurim väravakütt, kes lõi liigahooaja jooksul 21 väravat. 21 väravaga on ta väravalööjate edetabelis kolmandal kohal. Esimesel kohal mängija lõi hooaja jooksul 23 väravat ning teisel kohal 22 väravat. 

Kuigi meeskond ei tulnud medalikohtadele ning jäädi tabelikeskmikuteks, on peatreener oma hoolealuste üle uhke, sest näeb igapäevaselt, kuidas noormängijad vaeva näevad. “Suures plaanis olen kindlasti kõikide poiste panuse ja arenguga väga rahul. Tean, kuidas nad pingutavad ja tunnustan neid selle eest!”

FC Flora U14 võistkond lõi 18 liiga mänguga 58 väravat ning omale lasti lüüa 34 väravat. 

FC Flora U14 grupp Madrid Football Cup turniiril.

Eestis on jalgpalli hooaeg pikk ning sellise pika aja peale on igal grupil tagasilööke oma eesmärkide saavutamisel. “Suuri tagasilööke meil eriti ei olnud, kui muidugi välja arvata mõned vigastused ja haigused. Aga see on jalgpallis normaalne. Lõpuks peavad olemasolevad mängijad suutma mängida võistkondlikul tasemel.”

Noorte jalgpall ei koosne tavaliselt ainult liigahooajast vaid ka turniiridest nii kodumaal kui ka välismaal. Normanil on hea meel, et sai oma grupiga käidud mitmetel välisturniiridel: “Saime ära käia ka kolmel soovitud välisturniiril – Madrid Football Cup, Helsinki Cup ja KaPylan Winterleague. Usun, et sellised rahvusvahelistel turniiridel on väga suur väärtus mängijatele.”

Vaata U14 Esiliiga grupi selle hooaja väravaid SIIT

U14 erinevates liigades oli esindatud lisaks Esiliiga grupile veel ka II liiga B tasandil mängiv FC Flora Rohelised. Flora Rohelised saavutasid II liiga B tasandil 2. koha ning tagasid uueks hooajaks koha II liiga A tasandile. Samas grupis oli veel FC Flora Valged, kes saavutasid 6. koha. II liiga C tasandil mängisid FC Flora Rohevalged, kes saavutasid samuti 6. koha