FC Flora tegi ajalugu ja jõudis Konverentsiliiga alagrupiturniirile – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

FC Flora tegi ajalugu ja jõudis Konverentsiliiga alagrupiturniirile

FC Flora tegi Iirimaal täismaja ees Eesti jalgpalli ajalugu, kui alistati Iirimaa meister Shamrock Rovers kahe mängu kokkuvõttes 5-2 ja kindlustati pääse UEFA Euroopa Konverentsiliiga alagrupiturniirile.

Esimest korda 30 aasta jooksul pääseb Eesti jalgpalliklubi UEFA eurosarja raames alagrupiturniirile – ja selleks on esmakordselt FC FLORA! Flora alustas Roversi vastu võidukalt, kui Tallinnas alistati vastane skooriga 4-2. Kahe väravaline eduseis võõrsilmänguks oli Florale tuttav juba sellest aastat ning kogemus oli all ka 2019. aastal. 2019. aastal alistati kodus Slovakkia tipp Niš Radnicki 2-0 ja võõrsilmängule mindi kahe väravalise buffriga, mis ka ära kasutati ja võõrsil mängiti välja 2-2 viik.

Sellel aastal oli õnneks sarnane kogemus all, kui Meistrite liiga 1. eelringis alistati Malta hõbe Hibernians kodus 2-0 ning võõrsilmängule mindi mugavamas eduseisus. Maltal mängides oli näha pingelangust, mis andis positiivne tulemus Tallinnas ning Maltal võetigi 3-0 võit. Play-off voorus oli samuti kodumäng esimesena ja väravate rohkes mängus võtsid rohevalged 4-2 võidu ja nädal hiljem toimuvale võõrsilmängule mindi vajaliku kaheväravalises eduseisus.

Meeskonnapilt. Foto: Anna Andreas

Avavile Tallagth’i staadionil

Esimesed viis minutit möödusid Flora jaoks kenasti, kuna oldi mängus sees ning vastane suuremat ohtu üles ei näidanud. Juba kolmandal minutil teenis Tallinnas kaks väravat löönud Martin Miller karistuslöögi umbes 30 meetrilt. Karistuslööki läks sooritama kapten Konstantin Vassiljev, kuid löök tabas müüri. Mõned hetked hiljem pääses ääreründaja Sergei Zenjov paremalt äärelt jooksu ning teenis välja Flora esimese nurgalöögi, mida läks samuti toimetama Vassiljev.

Pärast seda algas umbes 15-minutiline periood, kus rohevalged jäid surve alla. Iirlased surusid florakad kaitsesse ning Matvei Igonen pidi tegema mitu suureoärast tõrjet, et hoida enda taga värav puhtana. Mida aeg edasi pärast surve alla jäämist oli näha, et vastastel hakkavad energiavarud vähenema ning sellist survet nad hoida enam ei suutnud. Floral hakkasid tekkima võimalused vastaste karistusalas, kui 28. minutil sai Rauno Sappinen terava nurga alt löögile, mille Iirimaa meister Alan Mannus. Väravani esimesel poolajal kumbki võistkond ei jõudnud.

Teine poolaeg

Teine poolaeg algas kohati rahulikumalt, kuid Rovers oli näiliselt kaheväravalises kaotusseisus, hakkasid nad uuesti survet üles kruttima. 56. minutil teeniti nurgalöök, mis toimetati kasti, kuid ohtu endas ei kujutanud. Juba minut hiljem said florakad vastastelt palli kätte. Peale palli võitmist alustas Vassiljev kiiret tõusu paremalt äärelt, kuhu ta nõudis ka sööti – ta sai selle. Maestro toimetas selle palli ette poole ning söötis palli Sappinenile, kes tõmbas ühe puutega palli ette vastaste karistusalasse. Esmapilgul tundus, et nurk on terav ja oleks mõttekas sööta sõbrale külje peale, kuid Sappinen hea ründajana lõi väravale peale ning pall libises vastaste väravavahi külje alt sisse ja seis oli 0-1 Florale. Muidu terve mäng laulnud ja kõvasti kaasaelanud 3500 Shamrock poolehoidjat jäid hetkega vaikseks, kui pall võrgus maandus.

Pärast väravat rauges ka vastaste hoog ning enam sellist survet üles ei krutitud. Ühe korra ohustati rohevalgete väravat, kuid siis Igonen tõrjus hiilgava tõrjega paarilt meetrilt tulnud löögi. Vastased üritasid luua olukordi äärtelt tulnud tsenderdustega, kuid keskkaitsjad Märten Kuusk ja Markkus Seppik olid ülesannete kõrgusel ja klaarisid kõik pallid oma väravast eemale.

Pärast mängu pressikonverentsi üles seades, tuli Shamrock Roversi pressiesindaja Mark Lynch Flora ametnikele õnne soovima edasipääsu puhul: „Meie klubil õnnestus alagrupiturniirile saada 10 aastat tagasi. Palju õnne ja nautige nüüd teie seda! Las ma hoiatan, et siit edasi läheb kõik palju keerulisemaks.“

See on hea, kui läheb raskemaks. Rasked momendid ja perioodid arendavadki meeskonda ning mängijaid individuaalselt nii füüsiliselt kui ka mentaalselt.

Võiduemotsioon. Foto: Anna Andreas

TÄHT Alagrupp

FC Flora pääses esmakordselt alagrupiturniirile ning koefitsiendi alusel kuuluti kolmandasse tugevusgruppi – kokku on neid neli.

Alagrupiturniirile pääseb 32 võistkonda läbi erinevate eelringide ning   alagrupid koosnevad neljast võistkonnast – kokku kaheksa alagruppi.

Flora sai täna loositahtel esimesest tugevusgrupist Belgia tippklubi GAA Genti, sellega välditi Inglismaa hiidu Tottenham Hotspuri ja Itaalia suurklubi AS Romat. Teisest tugevusgrupist tuli vastu Serbia tippklubi Partisani Belgrad, kolmandas tugevusgrupis olime meie ning nõrgimast grupist tuli loositahtel meie sekka veel Küprose klubi Anarthosis.