FC Flora teekond Euroopas jätkub Euroopa liigas – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora teekond Euroopas jätkub Euroopa liigas

FC Flora jätkab Euroopa liiga 3. eelringis, kui UEFA Meistrite liiga 2. eelringis jäädi koondseisuga alla Poola tipule Legia Warszawale.

„Teine poolaeg“ Tallinnas

A. Le Coq Arenale kogunes 3691 inimest, kelle ees rullus lahti võitluslik ning kaasahaarav jalgpalli lahing. Eilse mängu atmosfäär oli võimas ning tore oli näha tribüünidel palju inimesi, kes häälekalt Florale kaasa elasid. Flora algkoosseisus toimus üks muudatus võrreldes esimese kohtumisega – Markus Soometsa asemel mängis keskväljal Markus Poom.

Flora mängijates ol inäha enesekindlust nii enne mängu kui ka mängu ajal, et Legiale on reaalne šanss vastu hakata, mäng võita ja edeneda 3. eelringi ja kindlustada koht vähemalt UEFA Konverentsiliiga alagrupis. Legia näitas oma ohtlikkust ja teravust juba mängu 4. minutil, kui Josue võitis paremal äärel palli ning koheselt otsis sööduga kaitseliini taha avanenud Luquinhast, kuid Henrik Pürg oli oma ülesannete kõrgusel ning likvideeris ohu. Sellega avanes sarnane võimalus minna varakult mängu juhtima minna nagu seda tehti esimeses kohtumises 3. minutil, kuid rünnak nurjus.

See äratas rohevalged kiiresti üles ning esimene ohtlik võimalus tekitati juba 8. minutil, kui Henrik Ojamaa näitas, mis ta oskab ning pani väga hea tsenderduse vastaste kasti Sergei Zenjovi pea peale, kuid ründaja suunas palli üle põiklati. Ründamist jätkati ning juba minut hiljem jõudis Rauno Sappinen palliga kasti ja sooritas pealelöögi, kuid see blokeeriti Legia kaitsja poolt.

Võib öelda, et mäng algas tempokalt, kui peale kahte ohtlikku Flora rünnakut alustas 10. minutil Poola suurklubi rünnakut Flora värava suunas, kui esimese mängu võiduvärava autor Rafael Lopes näitas ka tsenderduse oskust, kuid rohevalgete õnneks eksis ründaja Mahir Emreli paarilt meetrilt löögiga.

Esimest korda said florakad tõsisemalt kiirrünnakule joosta 29. minutil, kui pall jõudis keskväljal Rauno Sappinenile, kes hakkas palli edasi vedama ja leidis täpse sööduga paremalt äärelt Zenjovi. Zenjov pani terava söödu kasti, kuid see tabas Legia kaitsjat ning pall klaariti üle otsejoone nurgalöögiks.

Esimesel poolajal suutsid Legia mängijad teenida välja kaks karistuslööki. Esimene standardolukord nii ohtlikuks ei muutunud – florakad klaarisid olukorra. Esimese poolaja lõpu hakul läks teist karistuslööki tsenderdama Mateusz Wieteska, kes pani väga täpse ja ohtliku palli rohevalgete karistusalasse, millele sai pea vastu Rafael Lopes, kes lõi palli napilt mööda.

Poolaja lõpuminutitel konksutas Konstantin Vassiljev paar korda ennast vastaste viimasel kolmandikul vabaks ning pani väga hea ja terava palli kasti, kuid Sergei Zenjov ei ulatanud pallini ning pall veeres läbi viiekasti värava eest mööda.

Esimesel poolajal oli palju võimalusi mõlemal võistkonnal, kuid poolajale mindi 0-0 viigiseisul.

Martin Miller UEFA Meistrite liiga 2. eelringi korduskohtumisel A. Le Coq Arenal.

Teine poolaeg algas hea Flora rütmiga, kui kohe alguses muudeti poolakate olukord raskeks ja närviliseks. Juba 48. minutil suunas Michael Lilander oivalise söödu Legia kaitseliini taha Sappinenile, kuid Poola kaitsemängija jõudis libistades napilt pallini esimesena ning puhastas olukorra nurgalöögiks. Antud nurgalöök osutus ohtlikuks, kui Henrik Pürg kerkis kõrgele ja sooritas pealelöögi, kuid pall lendas üle värava Flora fännide suunas.

53. minutil sai Martin Miller karistusala lähistel löögile, kuid löök oli otse väravavahi sülle ning 41-aastasele legendaarsele Poola väravavahile Artur Borucile see löök probleeme ei tekitanud.

Pärast mitmeid võimalusi ja üritusi maandus pall Artur Boruci seljataga väravavõrgus, kuid äärekohtunik tõstis lipu suluseisu märgiks ning väravat ei loetud – juba järgmine minut ja rünnak hiljem jõudis Legia mitme mängijaga Flora viimasele kolmandikule ja täpse tsenderduse realiseeris väravaks eelmise mängu kangelane Rafael Lopes.

FC Flora proovis mängu tuua värskust ning teravust paari vahetuse näol: 74. minutil sekkusid Marco Lukka ja Henrik Ojamaa asemele mängu Ken Kallaste ja Sten Reinkort. Lisaks liitus 80. minutil mänguga Markus Soomets, kes vahetas välja Sergei Zenjovi. Soovitud tulemust see ei toonud ning mäng lõppes napi 0-1 kaotusega. FC Flora langes Meistrite liiga konkurentsist koondtulemusega 1-3.

“Ilmselgelt on seda tulemust raske vastu võtta, sest mängisime hästi. Võib-olla sai otsustavaks veidi parem klass Legial, aga arvan, et väljakul ei olnud seda väga palju näha. Lõpuks nad kasutasid oma tugevused ära ja meie mitte. Tavaliselt saavad need sellistes mängudes otsustavaks,” ütles peatreener Jürgen Henn pressikonverentsil pärast mängu.

“Loomulikult on kahju kaotada kaks nappi mängu, aga me saime siit väga julgustavaid signaale. Mõlemad mängud olid väga võrdsed ja otsustavaks said väikesed detailid,” sõnas Henrik Ojamaa.

Kuula ja vaata meie YouTube kanalilt, mida arvasid Henrik Ojamaa ja peatreener Jürgen Henn pärast mängu. Mängujärgset pressikonverentsi saad vaadata SIIT.

Jürgen Henn pressikonverentsil

FC Flora järgmine mäng toimub 31. juulil kell 19:00, kui Paides Premium liiga raames minnakse vastamisi Paide Linnameeskonnaga.