FC Flora teeb PAI – FC Flora - FC Flora

Esindus- UUDISED

FC Flora teeb PAI

Koroonakriisi tõttu on Eestis eesliini töötajad juba väga pikalt töötanud ilma pikemate puhkusteta ja nende stressitase on kõrge. Kodanikualgatus “Teeme Pai” soovib koguda heade inimeste ja ettevõtete abiga raha õdede ning hooldustöötajate jaoks, et nad saaksid kasvõi korraks pandeemiast puhata. Eestis on õdesid ja hooldustöötajaid ligi 17 000. 

FC Flora on asunud toetama PAI kampaaniat. Ühel hetkel, kui pealtvaatajad on lubatud staadionile, on Eesti medõdede ja hooldustöötajate ning nende perede jaoks meie selle hooaja kodumängudele sissepääs tasuta.

FC Flora tegevjuht Reili Järvalt: “Õed koos arstide, hooldustöötajate ja kõikide teiste meditsiinitöötajatega teevad tõeliselt tänuväärset tööd ning usun, et me kõik oleme seda märganud. Käima on lükatud üks südamlik algatus, “Teeme pai”, läbi mille ka meie kutsume üles inimesi annetama medõdede ja hooldustöötajate tarbeks, et neid seeläbi tänada.”

Mis on PAI kampaania?

PAI kampaania on reaalne, silmaga nähtav ja käega katsutav kodanikualgatus, mis on mõeldud medõdedele ja hooldustöötajatele, kes hoolitsevad inimeste tervise eest ja võitlevad pandeemiaga eesrindel. Sõltumata, millises linnas, vallas, haiglas või hooldekodus õed ja hooldustöötajad täna igapäevaselt tegutsevad, on kampaania eesmärk kinkida tänuavaldust koos reaalse emotsiooniga. 

Medõed on pereinimesed, kuid pandeemia ajal on nad otse patsientide kõrval ja oma lähedasi väga vähe näinud. Enamus meditsiinitöötajad pole sellel raskel ajal saanud piisavalt puhkust, sest töökoormus on suuresti tõusnud. Kampaania eesmärk on toetada meditsiinitöötajaid, et nad saaksid teha midagi toredat koos oma kallimatega ja pandeemia vähemalt korraks unustada ning stressitaset maandada.

Koroonakriis on olnud äratuskell, mis näitab, kui suur puudus on õdede ja hooldustöötajate Eesti tervishoiusüsteemis. Teeme üheskoos pai meie tublidele õdedele ja hooldustöötajatele, tunnustades neid üliinimliku pingutuse eest koroonakriisi eesrindel. 

PAI kampaaniaga luuakse ja võetakse kasutusele PAI kaardid, mida õed ja hooldustöötajad saavad kasutada soodustuste jaoks PAI algatusega liitunud turismi-, kultuuri- ja meelelahutusettevõtetes üle Eesti selle aasta lõpuni. 

PAI algatus saab teoks vaid tublide inimeste ja ettevõtete toel – ka Sina saad panustada ja annetada. Algatuse partneriks on Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond, mis konverteerib annetuse ilma teenustasu võtmata edasi PAI kaartideks. Toetusfondi tarbeks on avatud eraldi arveldusarve EE824204278618211200, kuhu annetust tehes lisa märksõna ”PAI”. Kui soovid annetuse tegemisel jääda anonüümseks, märgi see info maksekorraldusel. Avatud on ka annetustelefonid 9000105 (annetus 5.- €) ja 9000110 (annetus 10.- €).  PAI kampaania ootab annetusi 1. juunini. Rohkem infot PAI kampaania kohta leiad nende veebilehelt: www.ena.ee/pai ja Facebookist Teeme Pai.

Foto: Anna Andreas