FC Flora sõlmis esimese 2-aastase profilepingu naiskonna mängijaga – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

FC Flora sõlmis esimese 2-aastase profilepingu naiskonna mängijaga

FC Flora sõlmis esimese kahe-aastase täisprofilepingu naiskonna võtmemängija Lisette Tammikuga. Lisette mängis olulist rolli viimase hooaja meistritiitli ning karikavõidu puhul – Naiste kõrgliigas lõi ründaja 25 väravat ja oli sellega kõrgliiga suurim väravakütt.

Profileping laseb jalgpalluril keskenduda 100% jalgpallile ega pea otsima muid väljundeid. Varasemalt stipendiumlepingut omanud Lisette Tammik on esimene Flora naiskonna mängija, kes allkirjastas täisporfilepingu. “Kõige suurem erinevus ongi see, et nüüd saan täielikult jalgpallile keskenduda. Kui mõelda üleüldiselt, siis olen alati endast 100% andnud jalgpallile,” ütles Tammik.

FC Flora spordidirektor Norbert Hurt: “Aasta alguses sai mainitud, et klubi eesmärk on naiste jalgpalli sportlikku taset tõsta. Sammhaaval oleme liikumas selles suunas, et Floral oleks ühel hetkel profinaiskond. Selles suunas liikumisel on Lisette Tammik esimene naismängija, kellele me lõime tingimused, mis võimaldavad tal täielikult pühenduda jalgpallile.”

Olla esimene profilepinguga Eesti kõrgliiga naisjalgpallur, seab kindlasti teistele mingisuguse lati ja eeskuju. “Ma tõesti loodan, et olen eeskujuks teistele. See näitab seda, et igaühel, kellel on tahet, sihikindlust ja järjepidevust, võib jõuda sellesse punkti, kus mina olen. Kindlasti on võimalus jõuda suurema tööga veelgi kaugemale!” Lisas Lisette.

Lisette Tammik loodab, et ta pole esimene ega viimane naisjalgpallur Eestis, kes teenib profilepingu ja Eesti naiste jalgpalli tase on alles tõusuteel ja tehakse õigeid samme. “Ma usun, et liigutakse õiges suunas. Eriti kui vaadata seda, kus kohast meie alustasime, kui Aleksandra Ševoldajeva meile peatreeneriks tuli. Sellest hetkest alates oleme kõvasti edusamme teinud ja usun, et tee on alles alguses.

Kogu FC Flora klubipere õnnitleb Lisettet ning soovib talle palju väravaid ja kordaminekuid uutel hooaegadel!

Lisette Tammik. Foto: Janek Eslon