FC Flora sai kodus FC Infonetilt häbistava kaotuse – FC Flora -FC Flora

FC Flora sai kodus FC Infonetilt häbistava kaotuse

Flora - Infonet 2:3

FC Flora kurvastas oma poolehoidjaid, saades kodusel A.Le Coq Arenal kolmanda kaotuse jutti. FC Infonetile jäädi 2:0 eduseisu loovutamise järel alla 2:3.

Pärast šokeerivat kaotust on Floral tabelis endiselt 47 punkti ja kolmas koht, kuid sama palju punkte omaval Sillamäel on nüüd kaks kohtumist varuks.

Võrreldes teisipäevase Narva võidumänguga oli algkoosseisus kolm muudatust – kaitses naasid mängukeelu ära kandnud Mets ja Palatu, vahetades välja Posti ja Baranovi. Väravas alustas Pedõki asemel Toom.

Külalised teenisid nurgalöögi juba 25. sekundil ning olukord päädis Vladimir Malinini löögiga, mis lendas kõrgelt üle lati. 10. minutil üritas Aleks Mones palli tabada kastis maa lähedalt peaga, kuigi hea võimalus olnuks skoor avada jalga kasutades.

Flora mäng oli esiti liimist lahti ja alles 20 minuti järel ärgati. Frolovi karistuslöök lendas müüri, pallile jaole saanud Logua sooritus sumbus samuti meestesumma sees. 23. minutil oli heal positsioonil Prosa, aga pall lendas üle lati.

Flora asus juhtima 26. minutil Logua teenitud nurgalöögist. Frolov andis vasakult korneri ning kõige kõrgemale kerkinud Alliku lõi peaga 1:0.

32. minutil tegi Flora suurepäraselt lahendatud karistuslöögist 2:0. Jürgenson jooksis pallist üle, Logua lükkas nahkkera vasakule, kust Frolov selle isuga värava suunas vajutas. Infoneti puurilukk Kassjantšuk jäi võimsale pommile ette, pall põrkus Metsa jalale, kel polnud raskusi selle võrkutoimetamisega.

Infonetil avanes paar minutit hiljem võimalus skoori parandada, kui  Aloe lasi vastase löögile. Toom oli joonel raskustes, kuid sai õnneks näpud vahele ja asi lahenes nurgalöögiga.

Avapoolaja viimasel minutil oli lähedal kolmaski värav, kui Logua tsenderdust ei suutnud Jürgenson mõnelt meetrilt väravasse toimetada.

Teise poolaja algus tõi külma dušši. Flora kaitsjad ei suutnud Infoneti nurgalöögi järel palli puhtaks lüüa ning Alexander Bebikh toimetas selle mõnelt meetrilt väravasse. Kuigi meie mehed apelleerisid Bebikhi käega mängule, kohtuniku vile vaikis.

Seejärel kandus surve taas Infoneti värava alla. Eriti hea võimalus tuli 59. minutil, mil Logua karistuslöök leidis kastis üles Palatu pea. Pall veeres väravajoone eest läbi, kuid paraku ükski meie ründaja seda edasi toimetada ei suutnud.

Poolaja keskel sekkusid Alliku asemel Sappinen ja Van de Streeki asemel Luigend ning Flora mängurütm läks sassi. Kulus veerandtund kuniks Prosa sai löögile, aga kohe seejärel nõelas Bebikh uuesti.

Olukord sai 74. minutil alguse Aloe pallikaotusest, seejärel tuli Infoneti poolt terav löök, mille Toom tõrjus enda ette. Mis järgnevalt toimus Palatu ja Laabuse peas, jääb arusaamatuks, sest mõlemad mehed justkui kivistusid palli minemalöömise asemel. Küll aga olid valvsad külalised – õnnega pooleks põlvega sööt Bebikhile värava ette ja 2:2 viik oli tõsiasi.

81. minutil tegi Norbert Hurt vangerduse, tuues Palatu asemel Posti. Laabus nihkus paremkaitsesse ning Jürgenson paremalt keskele. Paraku tuli just Laabuse ja Jürgensoni poolelt lõplik häving, sest Maksim Lipin mängiti vabaks ning Toomil ei õnnestunud olukorda päästa.

Kuigi Floral jäi koos seitsme lisaminutiga veel omajagu aega mängu päästmiseks, ei suudetud viigiväravat enam lüüa. Parim võimalus avanes viiendal üleminutil, kui Infoneti puurilukk lükkas kõrge hüppega üle lati Frolovi pommlöögi. 2:3 kaotus oli tõsiasi ja kurb statistika kodusel A.Le Coq Arenal sai jätku. Flora pole pärast Paide 1:0 alistamist 8. juulil koduväljakul võidurõõmu enam maitsnud.

Premium liiga XXV vooru mäng:

23. augustil kell 19.30 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – TALLINNA FC INFONET  2:3 (2:0)
ametlik protokoll
Väravad: 26. Rauno Alliku, 33. Karol Mets – 49., 76. Alexander Bebikh. 88. Maksim Lipin
Hoiatused: 64. Andre Frolov, 88. Karol Mets – 58. Anton Aristov, 79. Vladimir Avilov, 90.+4. Ilja Kassjantšuk

FC Flora: 12-Toom, 4-Aloe, 6-Mets, 24-Palatu (81. 31-Post), 16-Jürgenson, 25-Frolov, 13-Laabus, 8-van de Streek (66. 73-Luigend), 18-Logua, 99-Prosa, 9-Alliku (60. 11-Sappinen).
Varus: 1-Pedõk, 3-Õunap, 10-Lepistu, 73-Luigend, 31-Post, 11-Sappinen, 22-Baranov.

FC Infonet: 69-Kassjantšuk, 2-Kalimullin, 4-Avilov, 6-Kovtunovitš (56. 5-Aristov), 7-Bebikh, 9-Harin (72. 18-Ogorodnik), 14-Martõnov, 16-Mones (46. 10-Gurtšioglujants), 20-Lipin, 22-Elhi, 77-Malinin.
Varus: 1-Igonen, 5-Aristov, 10-Gurtšioglujants, 18-Ogorodnik, 19-Kharlanau, 27-Granovskis.

Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.