FC Flora ronis raskest 2-0 kaotusseisust Rauno Sappineni väravata toel välja – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora ronis raskest 2-0 kaotusseisust Rauno Sappineni väravata toel välja

Kolmandas Konverentsiliiga alagrupiturniiri kohtumisel jäi FC Flora esimese poolaja keskel viie minuti jooksul 2-0 kaotusseisu, kuid Rauno Sappinen vastas kahe väravaga ning Flora avas punktiarve.

Esimene poolaeg algas rohevalgete jaoks rabedalt, sest juba kohe mängu esimestel minutitel sai Famagusta mängija Hovhannes Hambartsumjan löögile, kuid suunas terava palli napilt peaga üle põiklati. Pärast seda suutis Flora rohkem mängu sisse saada ning mõlemad meeskonnad hakkasid kompides oma mängu otsima. Floral see ka õnnestus, kui Henrik Ojamaa teenis vastaste karistusala lähedalt karistuslöögi. Karistuslööki läks sooritama Markus Poom – löök raksatas latti.

Josef Hušbauer murdis 25. mänguminutil end rohevalgete karistusalasse, kust andis terava söödu värava ette, mille suunas Matvei Igoneni seljataha Miloš Deletic. Paar minutit hiljem teenisid vastased küljesisseviske florakate karistusala lähedalt. Küljesissevise visati Nika Katšarava suunas, kes pööras oskuslikult end Henrik Pürgi juurest eemale. Katšarava leidis ideaalse sööduga värava all Denis Popovici, kes lõi palli kindlalt võrku ning kodumeeskond asus kohtumist 2-0 juhtima.

Tundus, et Famagusta oli oma teed minemas ning Flora ei saa kuidagi oma mängu käima. Henrik Ojamaa ning Rauno Sappinen nii ei arvanud. 38. mänguminutil andis Henrik Ojamaa suurepärase söödu äärelt vastaste kasti ning Sappinen suunas selle ühe puutega väravasse ja rohevalged olid tagasi mängus! Esimene poolaeg lõppes 2-1 Famagusta eduseisuga.

Teise poolaja alguses oli näha, et Flora tuli väljakule täiesti teistsuguse energia ning teotahtega kui see oli esimesel poolajal. Mäng sujus ning rünnakuid meisterdadi rohkem kui esimesel poolajal.

Siiski esimesed ohtlikud momendid teisel poolajal kuulusid koduvõistkonnale – 57. minutil lasi keskkaitsja Henrik Pürg palli endast mööda ning vastaste ründaja Katšarava oli Igoneniga silmitsi. Igonen tegi supertõrje ning seis püsis 2-1.

Rauno Sappinen väravat tähistamas GSP staadionil. Foto: Kenn Rull

Pärast seda mäng rahunes ja ohtlikke momenta väga polnud. Flora otsis ja otsis viigiväravat ning selle nad ka lõpuks leidsid. 80. minutil andis vahetusest sekkunud Martin Miller ideaalse läbisöödu keskväljalt Sappinenile jooksupeale. Sappinen oli vastaste väravavahiga silmitsi ning mängis temast osavalt mööda ja lajatas palli tugevalt võrku ning rohevalged said koos kohale reisinud fännidega rõõmustada, sest mäng oli 2-2 viigiseisul!

86. minutil oli Floral teha midagi suurt – tulla -20 kaotusseisust välja ning minna kohtumist 3-2 juhtima. Martin Miller sai supersöödu karistusalasse, mille ta napilt väravast mööda suunas. Kuid oli ka variant, et Flora jaoks lõppeb mäng kurvalt, sest viimastel minutitel said Famagusta mängijad löögile, mille Igonen tõrjus. Tõrjest põrkunud pall jäi lahtiseks ning Küprose klubi mängija proovis seda võrku suunata, kuid Igonen jõudis piisavalt kiirelt jalule peale tõrjet ning tõrjus ka tagasipõrkunud palli ning Flora kirjutas 2-2 viigiseisult ajaloo esimese punkti Konverentsiliiga tabelisse.

Kuula mängujärgseid intervjuusid Konstantin Vassiljevi ja Joel Indermittega SIIT ja mängujärgset pressikonverentsi SIIT – pressikonverentsil osalesid Jürgen Henn ning mängu kangelane Rauno Sappinen.

Meeskonna järgmine kohtumine juba sellel pühapäeval Arenal kell 15:00 FC Kuressaare vastu.