FC Flora pidev surve murdis Transi – FC Flora -FC Flora

FC Flora pidev surve murdis Transi

Lamin Suma

FC Flora teenis Premium liiga 31. voorus raske 2:0 võidu Narva Transi üle. Värava lõid Lamin Suma 81. ja Albert Prosa 86. minutil.

Norbert Hurt pidi teist mängu järjest tegema kaitseliinis mängukeelu tõttu ümberkorraldusi. Kui Infoneti vastu kandis karistust Markus Jürgenson, siis Transi vastu ei saanud kaasa teha Karol Mets. Nii alustas Posti kõrval keskkaitses Baranov ning äärtel Aloe ja Jürgenson.

Keskväljalt puudus vigastuse tõttu Van de Streek, keda asendas Frolov. Ülejäänud mehed olid samad, kes ka Infoneti mängus – Luigend, Lepistu, Logua, Alliku ja sünnipäevalaps Prosa.

Oma 23. sünnipäeval oli Prosal hea võimalus omale kingitus sepistada juba 4. minutil, kuid Narva väravavaht Smelkov oli valvel ja võttis 1-1 olukorra ära. Kohe mõne minuti pärast oli Floral õnne, kui kaitses unustati vabaks noor Transi ründaja Lvov, kuid Pedõki hea tõrje jättis tabloole viiginumbrid.

10. minutil murdis Logua vasakult äärelt läbi, kuid terava nurga alt löödud pall maandus küljevõrku. Seejärel mäng rahunes kuniks poolaja keskel oli Narval omajagu õnne. Lepistu andis paremast äärest karistuslöögi, külaliste kaitsjad ei suutnud palli puhtaks lüüa, ent Jürgensoni tugev löök blokeeriti.

Avapoolaja lõpus ei olnud kaugel vastaste kaitsja Nesterovski omavärav, sest peaga oma väravavahi poole suunatud pall põrkas napilt postist mööda. Järgnenud nurgalöögist ei saanud Lepistu peaga nahkkeraga head kontakti ning Logua löök ei valmistanud Smelkovile raskusi.

Teise poolaja alustuseks luhtas Prosa veel ühe võimaluse ja siis valitses pikalt vaikus. Flora küll kontrollis mängu, kuid tegi ründefaasis liialt palju praaki. Meeskonna kapten Post hakkas üha enam rünnakuid abistama ning 67. minutil lõi ta napilt latist üle. Viis minutit hiljem lendas meetrijagu mööda tema pealöök.

Flora surve aina kasvas. 76. minutil lõi Prosa peaga üle pärast Luigendi head tsenderdust. Samad mehed olid 81. minutil avavärava sepistajateks. Prosa tagasisöödule järgnes Luigendi kõrge pall ette. Seitse minutit varem vahetusest sekkunud Lamin Suma ei saanud palli korralikult omaks, kuid suutis paigale tardunud Smelkovist sellegipoolest mänguvahendi kaunilt peaga võrku saata – 1:0!

Viis minutit hiljem oli võitja saatus selge, sest sünnipäevalaps Prosa pani tordile kirsi. Vasakult äärelt andis hea palli Aloe ning Prosa õnnestunud pealöök tegi skooriks 2:0. Päris lõpu eel oli Sumal võimalik lüüa teinegi värav, kuid raskest asendist pealelöök läks veidi viltu.

Kolm punkti aitasid Floral tõusta ühe mängu pidanud Sillamäe Kalevist punktiga mööda. Juba laupäeval on Kadrioru staadionil ees mäng Nõmme Kaljuga, kes tänase 1:2 kaotusega FC Levadiale on nüüd tiitlikaitsjana jäämas kullata. Levadia edestab 5 vooru enne lõppu Kaljut 5 punktiga.