FC Flora peatreener on Arno Pijpers – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora peatreener on Arno Pijpers

Aastatel 2001 – 2003 FC Flora Eesti meistritiitlini viinud Arno Pijpers (57) allkirjastas täna lepingu, mille järel hollandlane asub Eesti rekordmeisterklubi peatreeneriks.

“Eelmise hooaja lõppedes arutasime kahte võimalust – kas jätkata noore peatreeneriga, nagu viimasel ajal olnud on, või palgata kogenud juhendaja. Kaalukauss langes kogenud juhendaja kasuks ja Arno oli selle nurga alt meie esimene valik. Läbirääkimiste protsess oli pikk, esimest korda kohtusime mina ja klubi spordidirektor Norbert Hurt Arnoga Brüsselis Belgia – Eesti MM-valikmängu päeval. Kusjuures pikaks tegi ta eelkõige Arno soov minna enne lõpliku otsuse tegemist pisiasjadeni sügavuti”, rääkis FC Flora president Pelle Pohlak.

“FC Flora on Eesti oludes ajalooga klubi, kus kivi kivi haaval kultuurikihti üles ehitatud ja mul on hea meel, et meil oli sobiv juhendaja klubi kultuurikihist võtta. Kindlasti on FC Flora täna hoopis teistsugune kui kuusteist aastat tagasi, mil Arno esimest korda Eestisse tuli ja ise usume, et oleme valmis Hollandi jalgpallikultuurist pärit kogemust vastu võtma teise nurga alt kui tollal”, lisas klubi president.

“Rõõm on olla pärast 13 aastat tagasi klubis. Eestiga ma õnneks kontakti peale Florast lahkumist 2004. aastal kaotanud ei ole. Olen siin pidanud UEFA PRO treenerite koolitusi ning juhendanud ka Eesti U19 koondist. Ma olin üllatunud, et klubi minu poole selle ettepanekuga pöördus ning mul võttis ligi 2 kuud aega, et olukorda rahulikult seedida. Antud aja jooksul oli palju kohtumisi nii Pelle, Norberti kui ka esindusmeeskonna personaliga. On rõõm näha, et klubi on selle aja jooksul kõvasti arenenud nii noortesüsteemis kui ka mujal ning leian, et ka minu üheks olulisemaks rolliks lisaks mängijate juhendamisele, on ka taustajõu, eelkõike abitreenerite Jürgeni ja Norberti, täiustamine ja arendamine. Senini on esinduse personal teinud head tööd ning loonud hea aluse, kust edasi minna,” sõnas uus peatreener.

FC Flora esindusmeeskonna abitreenerina jätkab Jürgen Henn, väravavahtide treenerina Aiko Orgla, füsioterapeudina Jüri Salupere ja massöörina Oliver Papp. Füüsilise ettevalmistuse treenerina taasalustab Ilo Rihvk, teiseks abitreeneriks saab uue peatreeneri ettepanekul klubi spordidirektor Norbert Hurt.

Arno Pijpersi ja FC Flora vaheline leping on sõlmitud hooaja 2017 lõpuni.