FC Flora on Superkarikavõitja 2016! – FC Flora -FC Flora

FC Flora on Superkarikavõitja 2016!

Superkarikafinaalis Nõmme Kalju FC vastu näitas rohevalge meeskond avavilest saati kindlameelset mängu, skoori avas Joseph Saliste juba 19. minutil. Kalju ei lasknud end kaotusseisu jäämisest esiotsa heidutada ning keeras mängutempole mõned pöörded lisaks, kuid rünedfaasis nappiv otsustavus jättis kas duellides peale Flora kaitseliini või lahendasid Kalju ründajad olukorrad edutult.

Poolajale mindigi Flora 1:0 edul, kuid teise poolaja algus ei tõotanud Kaljule head. Flora tuli platsile veelgi näljasemana ning nõmmelaste mänguindu kahandas märgatavalt 51. minutil Rauno Sappinen, kes end trahvikasti joonel ilusasti vabaks mängis ning palli kindlalt Teleši selja taha saatis. Kaheväravaline kaotusseis mõjus Kalju moraalile juba üsna halvasti ning kui Albert Prosa 85. minutil kukkumise pealt Sappinenilt söödu väravaks realiseeris, oli selge, et Superkarikas kuulub taas Florale.

Flora võitis Superkarika viimati 2014. aastal, kokku on Flora koos täna võidetud tofeega juba üheksakordne Superkarikavõitja.

Mängu protokoll Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.