FC Flora on Eesti Meister 2020 – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora on Eesti Meister 2020

Eile õhtul kindlustas meeskond käesoleva hooaja meistritiitli, kui võeti 0-1 võit Tartu Tammeka üle!

Mängule eelnev tabeliseis näitas, et Florale piisaks Tammeka vastu viigist või võidust. Sellest tulenevalt oli näha mängus palju pinget. Flora, kes tahtis tiitlit kindlustada võitles südikalt ning sama tegi ka Tammeka, kes oleks eilse mängu võiduga kindlustanud endale 5. koha punktitabelis. Esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal võimalusi, kuid väravat siiski ei tulnud. Teine poolaeg algas tugeva Flora pressiga ning kulminatsiooni hetk saabus, kui 56. minutil viis Vlasiy Sinyavskiy meeskonna 0-1 juhtima. Peale mängu avaväravat lõid mõlemad meeskonnad veel mõned ohtlikud olukorrad – eriti ohtlikuks kujunes tartlaste nurgalöök 90+2 minutil.

Tänu võidule on seega kindel – FC Flora on Eesti meister 2020. Kokku on kogutud 26-st mängust 71 punkti, mis tähendab, et enam pole võimalust 2. kohal 60-punktiga asetseval Paide Linnameeskonnal mööda minna.

Selle aastane tiitel on 13. meistritiitel Floral ning teine järjestikune. FC Flora on ka peale 2014. aastat esimene klubi, kel õnnestunud Premium liiga tiitlit kaitsta.

Mängujärgses intervjuus andis meeskonna peatreener Jürgen Henn mõista, et tiitli võimalus oli meestel mõtetes: “Kuskil ikka see natukene mõjutab. See inimese psühholoogia on selline huvitav asi. Isegi kui pealtnäha ei tundu, et mõjutab, siis jalgpalliväljakul ikka avaldub veidral viisil.”

Henn võttis senise hooaja kokku: “Meeskonna poolt väga hea töö ja progress võrreldes eelmise aastaga, kuna tabeli tugevatega mängisime selle hooaja jooksul paremini. Lisaks suutsime ka Superkarika ning Tipneri karika võita. Ehk siis meeskonnalt väike samm edasi ning see teeb kindlasti head meelt.”

“Hooaega lõppenuks ei saa pidada. Neli Premium liiga mängu on veel ees. Lisaks tuleb mängida karikamäng pluss koondisemängud ehk mängijatel läheb elu edasi.” lausus Henn lõpetuseks.

Võiduvärava löönud Vlasiy Sinyavskiy emotsioonid peale Tartu Tammeka võitmist: “Võrdne mäng oli. Meil õnnestus lüüa standard olukorrast ära ning Tammekal oli ka lõpus veel võimalus. Võrdne mäng.” Tänavusel hooajal on seni Sinyavskiy löönud 5 väravat ja andnud ka 5 väravasöötu.

Peale koondisepausi ootab Florat kahel korral kohtumine FCI Levadiaga, ühe korra Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonnaga. Karikasarjas kohtutakse koondisepausi ajal 12. novembril 1/16-finaalis Põhja-Sakalaga. Kui see mäng võidetakse, siis 9. detsembril 1/8-finaalis võõrsil FC Kuressaarega.

Soovime meile kõigile palju õnne Meistritiitli puhul!