FC Flora oli Tallinna Kalevist üle 5:1 – FC Flora -FC Flora

FC Flora oli Tallinna Kalevist üle 5:1

FC Flora vs Tallnna Kalev

Reporter: Rauno Annama

FC Flora teenis Premium liiga 11. voorus kindla 5:1 võidu Tallinna Kalevi üle ja tõusis vähemalt üheks päevaks tabeliliidriks!

Kohtumist alustasid FC Flora mängijad koheselt tugeva pressiga, lisaks hea söödumäng ja edu kahevõitlustes ei jätnud külalismeeskonnale Tallinna Kalevile väga võimalustki vastu ründamaks – oldi sunnitud fokusseerima kaitsemängule ning soov vastu pidada nii kaua kui võimalik. Väljakuperemehed suutsid mitmel korral korralikku ohtu kujutada Kalevi väravale, neist vast kõige ohtlikum moment oli, kui kiire söödumängu järel Rauno Alliku löögile sai, kuid seekord oli vastaste puurilukk Daniil Savitski valvel ning tõrjus.

28. minutil läks kodumeeskond kohtumist teenitult juhtima, kui Nikita Baranov andis paremalt äärelt tsenderduse kasti, kus Alliku ühe puutega mänguvahendi raamide vahele lõi. Kalevi mängumehed ei osutanud suurt survet florakatele ning seejärel saigi kodumeeskond mängu samm-sammult ehitada. Seda soosis ka see, et paljudes olukordades jäädi võitjaks tänu sellele, et võideldi ennastsalgavalt lõpuni. Poolaja eelviimasel minutil pani Kalevi poolkaitsja Lauri Välja Flora rünnakul Irakly Logua tsenderdusele jala vahele ning seetõttu lendas pall üle Savitski väravasse – 2:0. Mäng oli üpris ühepoolne ning Kalev ei suutnud esimese neljakümne viie minutiga mitte ühtegi pealelööki sooritada.

Kui esimene poolaeg lõpetati magusalt, siis teist kolmveerandtundi alustati samamoodi. Läbisööt anti Martin Kasele, kes sekundid hiljem vabalt löögile pääses, palli väravasse lükkas ning sellega hea momendi ideaalselt ära kasutas. Initsiatiiv jätkus ning vähem kui kümme minutit hiljem viis Zakaria Beglarišvili täpse pommlöögi järel omad juba 4:0 juhtima. Vahetusest sekkunud Roman Sobtšenkol tekkis juba esimestel minutitel mitmeid häid momente värava löömiseks, neist ühe korral lendas pall lausa posti.

Külaliste seni kõige ohtlikum moment tekkis, kui Lasha Omanidzel lasti trahvikasti purjetada ja sealt ohtlik löök teele panna. Flora väravavaht Stanislav Prins oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus palli üle värava. Kodumeeskonna fännid said peagi rõõmustada, kui Andre Frolovi söödu järel Sander Post pöörde pealt palli raamide vahele küttis – paraku oli fikseeritud suluseis ning värav seega ei lugenud.

Vahelduseks suutis Kalev taas ohtliku momendi tekitada, kui Omanidze kiirrünnaku lõpetuseks virutas palli põiklatti. Sellest hoolimata suutsid külalised auvärava kirja saada – momendil, kui kaitseliinist oli puudu Karol Mets, kes väljaku ääres sel momendil viibis, mängiti Aleksei Belov Prinsiga üks-ühele ning ründetuus suunas palli kindlalt väravasse.

Korralik meeskonnamäng sujus jätkuvalt õlitatult ning Post lõi teistkordselt värava, kuid taas oli suluseis. Viiv enne lõpuvilet tõrjus Savitski Logua löögi, kuid esimesena oli lahtisel pallil jaol just Post, kes sellega lõpus värava ikkagi kirja sai. Kõik vooru kohtumised pole veel küll peetud, kuid antud võiduga tõusis FC Flora antud hetkeks tabeliliidriks, edestades ühe mängu vähem pidanud Nõmme Kaljut ühe punktiga.

Premium liiga XI vooru mäng:

9. mail kell 19:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – JK TALLINNA KALEV  5:1 (2:0)
ametlik protokoll
Väravad: 28. Rauno Alliku, 44. ov. Lauri Välja, 47. Martin Kase, 54. Zakaria Beglarišvili, 90.+1. Sander Post – 79. Aleksei Belov
Hoiatused: –

FC Flora: 33-Prins, 22-Baranov, 6-Mets, 29-Rähn, 16-Jürgenson, 25-Frolov, 38-Luigend (72. 10-Lepistu), 7-Beglarišvili (56. 17-Sobtšenko), 9-Alliku (54. 2-Post), 14-Kase, 8-Logua.
Varus: 73-Toom, 2-Post, 10-Lepistu, 17-Sobtšenko, 20-Gussev, 15-Junolainen, 11-Sappinen.

JK Tallinna Kalev: 1-D. Savitski, 17-Gavrilov, 4-A. Savitski, 5-Heintare, 15-Kukebal, 18-Rump (60. 9-Naariste), 11-Koger, 10-Välja, 7-Omanidze (79. 3-Valge), 20-Belov, 16-Karpov (46. Niinlaub).
Varus: 12-Vallner, 13-Anissimov, 14-Niinlaub, 9-Naariste, 2-Butlers, 3-Valge, 6-I. Paal.

Mänguolud: +12, vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras.