FC Flora noored hakkavad mõõtu võtma Balti liigas – FC Flora - FC Flora

Noored- UUDISED

FC Flora noored hakkavad mõõtu võtma Balti liigas

Veebruaris algab esmakordselt U15 vanuseklassi Balti liiga, kus osalevad neli Eesti, neli Läti ja neli Leedu klubi. FC Flora U15 võistkond kuulub oma vanusegrupis Eesti parimate sekka ning kvalifitseerus uuele turniirile. FC Flora U15 võistkonda juhendab Innar Paal, keda abistab Creiton Kojalo.

Uuest liigast võtab osa 12 võistkonda – neli Eestist, neli Lätist ja neli Leedust. Võistkonnad jaotatakse kahte kuuesesse alagruppi. Eestist tagasid omale koha Pärnu JK Vaprus, Rakvere JK Tarvas, FC Flora ja FC Ararat. Igasse alagruppi loositakse kaks ühe riigi klubi.

Turniiril osalevad 2007. aastal sündinud mängijad, kuid mängupäeva koosseisus võib olla ka üks mängija sünniaastaga 2009 ja üks mängija, kes on sündinud 2006. aastal pärast 1. augustit. Mäng kestab 80 minutit – kaks 40minutilist poolaega. Lubatud on teha seitse vahetust, kuid võistkondadel on kolm vahetuspausi.

Turniir algab veebruaris ning lõppeb septembris. Mänge mängitakse nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Kuuesest alagrupist pääseb edasi play-off ringi neli parimat võistkonda. FC Flora loositi ühte gruppi koos Pärnu Vapruse, FS Metta, NFA Be1, JDFS Albertsi ja FK Aidasega. 

FC Flora noortetöö juht Taavi Trasberg: “Noortele suunatud Balti liiga on meile kindlasti väga kasulik, sest mängijad saavad väljakutsuvaid mänge ja väärt kogemust. Saame ennast vōrrelda Baltimaade parimate vōistkondadega, mis on üheks mõõdupuuks meie vōistkondade arengu hindamiseks. Ootame mänge huviga ning loodan, et noorte Balti liiga on ka tulevikus meile heaks väljundiks.”

Florakate esimene mäng peaks esialgse plaani kohaselt toimuma 12. veebruaril.

FC Flora U15 võistkonna treening. Foto: Anna Andreas