FC Flora naiskond võitis Eesti karika! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora naiskond võitis Eesti karika!

FC Flora naiskond kohtus laupäeval, 22. mail, A. Le Coq Arenal Eesti naiste karikafinaalis Pärnu Vaprusega. Rohevalged võitsid kohtumise 3:0.

Laupäevane karikavõit oli Flora naiskonnale neljas järjestikune karikavõit, kokku on naiskond võitnud Eesti karikat 7 korda. 7. karikavõit tähendab, et nüüd Flora naiskond on enim Eesti karikavõistlust võitnud naiskond – enne oldi 6 võiduga ühel pulgal Pärnu JK-ga.

FC Flora naiskond alustas kohtumist tugevalt ning hakati oma mängu peale suruma. See kandis ka vilja, kui 18. minutil asus Flora Anastasia Ivanova väravast kohtumist 1:0 juhtima. Pärnul omas mitmeid momente, et lüüa värav, kuid rohevalgete väravavaht Getter Laar tõrjus Pärnu pealelöögid. Poolajale mindi 1:0 eduseisus ja teist poolaega alustati sarnaselt esimese poolajaga, kui florakad asusid mängu domineerima. Teise poolaja alguses, 54. minutil, suurendas Flora naiskond eduseisu, kui Lisette Tammiku kauglöök maandus väravas ja tablool oli seisuks 2:0. Mäng jätkus sarnases rütmis – florakad jätkasid ründamist ning 79. minutil tabas kauglöök karistusalas Pärnu naiskonna mängija kätt, mille tulemuseks oli penalti – Kristina Teern realiseeris penalti. Tegemist oli Teerni selle aasta karikavõistluste kuuenda väravaga ja ühtlasi on ründaja ka enim väravaid löönud mängija selle aasta karikasarjas.