FC Flora naiskond pool hooaega võitmatud – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

FC Flora naiskond pool hooaega võitmatud

Juulikuu hakkab vaikselt lõpule jõudma ja aeg on teha poole aasta kokkuvõte naiskonna mängudest. Hooaeg on siiani möödunud edukalt – esindusnaiskond hoiab tabelis kindlat esimest kohta. 

Eelmisel hooajal sai pandud uueks hooajaks kõrged eesmärgid “Ei midagi vähemat, kui olla Eesti parim!” sõnas FC Flora naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva. Hetkel on poole aasta jagu mänge mängitud ja eesmärgi täitumine ei ole enam mägede taga.

Naiste Meistriliigas mängib sel hooajal kaheksa võistkonda. FC Flora naiskond on mänginud hetkel 13 mängu, millest kõik on olnud edukad. Koju on toodud 13 võitu, mis toob tabelisse 39 punkti. Selle tulemusega hoiab naiskond kindlat esimest kohta, teisel kohal olev Saku Sporting on hetkel 11 punkti kaugusel. Naiskonnal on õnnestunud 87. korral vastasmeeskonna väravat sahistada, enda väravast on pall võetud välja vaid viiel korral.

Uurime naiskonna abitreenerilt, milline on hetkel naiskonna vorm. “Üldjoontes on ettevalmistus ja hooaja esimene pool kulgenud plaanipäraselt ja julgen arvata, et mängijad on üsna heas vormis. Natuke on hooajasisest treeningprotsessi ja koormuse reguleerimist ning doseerimist uppi löönud tihe mängugraafik, aga positiivse poole pealt on mängijad saanud kõvasti lihvida omavahelist koostööd ja suhtlust. Parima tulemuse jalgpalliplatsil annavad füüsiline vorm ja nii-öelda ühtne hingamine, ehk arusaam mängust. Selles on suurel mängupraktikal kindlasti väga tugev osa olnud,” ütles Maria Sootak.

Ees on ootamas veel üksteist mängu, mille käigus võib kõike veel juhtuda. Milliste emotsioonidega minnakse vastu järgmistele mängudele? 

“Muidugi keskendume alati eelolevale vastasele, aga seda tuleb alati teha vaadates suuremat pilti. Lisaks koduliiga parimale tulemusele, peame juba mõtlema eelolevatele Naiste Meistrite liiga mängudele. Töötame selle nimel, et näitaksime igas mängus sellist kvaliteeti. Tahame näidata Juventuse või ükskõik, millise muu Euroopa tippklubi vastu head kvaliteeti,” ütles abitreener.

Soovime naiskonnale tulevasteks mängudeks palju edu ja kordaminekuid! 

FC Flora naiskond Viljandis väravat tähistamas. Foto: Kenn Rull