FC Flora naiskond alistas Balti Liigas Saku Sportingu 6:3 – FC Flora - FC Flora

Naiskond- UUDISED

FC Flora naiskond alistas Balti Liigas Saku Sportingu 6:3

FC Flora naiskond alustas Balti Liiga uut hooaega 6:3 võiduga Saku Sportingu üle.

Eelkõige hooajaeelse treeningmängu pitserit kandnud kohtumises tulid rohesärgid kolmel korral kaotusseisust välja ning vormistasid lõpuks kolmeväravalise võidu.

Tasavägisel avapoolajal haaras Sporting juhtohjad juba teisel mänguminutil, kui täpsust näitas Emma Treiberg. Veerandtunniks oli FC Flora löönud tabloole Dajana Smirnova tabamuse järel viigiseisu. Treiberg taastas Sportingu edu 21. minutil, kuid seda vaid paariks minutiks: 23. minutil sai FC Flora eest jala valgeks Meistriliiga möödunud hooaja suurim väravakütt Kristina Teern. Kui tundus juba, et naiskonnad lähevad vaheajale 2:2 viigiseisus, näitas teisel lisaminutil täpsust Merily Toom, kes Sportingu edu enne poolaja lõppu üheväravaliseks kasvatas.

Teisel poolajal läks FC Flora oma teed: juba esimesel poolajal skoorinud Teern kirjutas 76. minutiks enda nimele kübaratriki, tänu millele oli naiskond seljatanud kaotusseisu ja kohtumist esmakordselt 4:3 juhtima asunud. Minut hiljem oli resultatiivne Elisabeth Õispuu ning mängu normaalaja eelviimasel minutil otsustas kohtumise lõpptulemuse Siret Räämet.

Seni on liigas mängitud kaks kohtumist: lisaks Florale on võiduarve avanud Läti valitsev meister SFK Riga, kes alistas liigakaaslase FK Liepaja tulemusega 3:0.

Järgmine Balti liiga kohtumine mängitakse laupäeval, 17. veebruaril kui Tallinna FC Flora võõrustab möödunud aastal Läti naiste liigas teise koha saavutanud FK Liepajat.

FC Flora: Victoria Vihman (46. Katarina Elisabeth Käpa), Kristiina Tullus (67. Elisabeth Õispuu), Helina Tarkmeel, Siret Räämet, Kelly Rosen, Egle-Eliise Kurg, Dajana Smirnova, Liselle Palts (67. Kaisa Triin Arike), Karola Purgats (74. Lisette Tammik), Maarja Saulep (67. Anastasia Ivanov), Kristina Teern (83. Karmen Vapper).

Allikas: Eesti Jalgpalli Liit

Fotod: Katariina Peetson/jalgpall.ee