Flora medalilootused kustusid eelviimase vooruga – FC Flora -FC Flora

Flora medalilootused kustusid eelviimase vooruga

Tammeka - Flora 0:4

FC Flora alistas Premium liiga 35. voorus võõrsil Tartu Tammeka 4:0. Kuna Sillamäe Kalev hävitas samal ajal Tallinna Kalevi 9:0, peab Flora tänavu leppima neljanda kohaga.

Norbert Hurt tegi võrreldes 4-0 võidumänguga FC Kuressaare üle kolm vahetust. Mait Toomi asendas väravasuul Stanislav Pedõk, mängust vigastuste tõttu eemale jäänud Sander Van de Streeki ja Rauno Allikut aga Reio Laabus ja Albert Prosa.

Flora vajas medalilootuse säilimiseks Tallinna Kalevi abi, kes alustas samal ajal Sportland Arenal mängu Sillamäe Kaleviga. Paraku suutsid idavirulased juba 10. minutil skoori avada ning juhtisid vaheajaks juba 3:0.

Floral tuli siiski oma mängule keskenduda ning alustatigi aktiivselt. 4. minutil oli Albert Prosa läbi pääsemas, aga pall läks rikošetist nurgalöögiks. Külalised kontrollisid mängu, aga järgmine ohtlik moment tuli alles 17. minutil, kui Andre Frolov lõi Rauno Sappineni eeltöö järel healt positsioonilt üle.

Paar minutit hiljem oli veel paremas positsioonis Irakli Logua, ent venelane viivitas löögiga ning kaitsja sai viimasel hetkel jala vahele. 22. minutil tõi surve lõpuks vilja, Andre Frolov sai läbijooksule palli, pääses Andrus Lukjanoviga silmitsi ning mängis tartlaste puurivahi kindlalt üle – 1:0.

Flora teist väravat andis oodata kümmekond minutit. Esmalt saatis Logua külaliste 9. nurgalöögi järel 33. minutil palli värava keskele. Järgmisel Flora rünnakul ebaõnnestus täielikult Lukjanovi väljalöök, palli saanud Rauno Sappinen saatis mänguvahendi tühja värava suunas, kust see postipõrkest väravasse maandus – 2:0.

Kaotusseisus Tammeka aktiviseerus avapoolaja lõpus tunduvalt ning kohe minut pärast Flora teist väravat pidi seni pool tundi külmetanud Pedõk oma oskused mängu panema, et tõrjuda tartlaste pealelöök korneriks.

40. minutil oli kodumeeskond veelgi parem võimalus, kuid raami suunas teel olnud Mboungou pealöögile sai Pedõk käe vahele. Vaheajale mindi Flora 2:0 eduseisul.

Teine poolaeg algas unisemalt kui esimene. Samal ajal tegi Sillamäe hävitustööd Tallinnas, lüües Kalevite mängus ka neljanda ja viienda värava. Flora tegi esimese vahetuse 61. minutil, kui enda kohta kahvatult esinenud Loguat asendas nooruke Herol Riiberg.

70. minuti järel ei olnud võitjas enam kahtlust, paremalt äärelt tulnud tsenderduseni jõudis esimesena Frolov, kelle teine värav tegi seisuks 3:0.

75. minutil sekkus Sappineni asemel Maksim Gussev, peagi teenis rumala kollase kaardi Brent Lepistu, mis jätab ta viimase vooru kohtumisest Sillamäe Kaleviga mängukeelu tõttu vahele. Gussevil oli peagi Flora särgis võimalus lüüa oma esimene värava meistriliiga tasemel, kuid narvalane saatis Prosa hea söödu järel palli tühjast väravast mööda. Mõned minutid hiljem lõi Gussev samuti healt positsioonilt üle.

87. minutil jõudis Riiberg oma karjääris uue tähiseni, lüües 16-aastasena oma esimese värava Premium liigas – 4:0. Kui mänguaeg tiksus viimast minutit tuli Tammeka parim võimalus – Giorgi Ivanovi tugev löök läks napilt ristnurgast mööda.

Flora lõpetab Premium liiga hooaja järgmisel laupäeval võõrustades A.Le Coq Arenal Sillamäe Kalevit. Kolm päeva hiljem 12. novembril ootab ees aga ülitähtis karikamäng, kui 1/8 finaalis minnakse kokku FC Levadiaga.