Flora kesine koduvorm jätkus ka mängus Paidega – FC Flora -FC Flora

Flora kesine koduvorm jätkus ka mängus Paidega

Flora Paide 0:0

FC Flora loovutas Premium liiga 29. voorus taas punkte, mängides A. Le Coq Arenal 0:0 viiki Paide Linnameeskonnaga. Pärast eurosarjast väljakukkumist on Flora koduplatsil teeninud 6 mänguga 5 punkti.

Norbert Hurt tegi eelmise mänguga võrreldes algkoosseisus mitmeid muudatusi. Kapten Sander Post ja kaitsja Nikita Baranov jäid haigusega eemale, Andre Frolov ja Irakli Logua alustasid pingilt. Nii tulid algkoosseisu Kevin Aloe, Karl Palatu, Karl-Eerik Luigend ja vigastusest paranenud Rauno Alliku.

Mängu esimese väravavõimaluse eest hoolitsesid külalised, kui Eerik Reinsoo saatis palli napilt peaga üle lati. Flora teenis seejärel kaks nurgalööki, surve tulemusena lõi Albert Prosa meetrijagu mööda. Flora liigutas küll keskväljal palli, kuid ründefaasis oli mäng nüri ja nii ei olnud Paidel erilisi probleeme.

18. minutil oli vastastel hea kontravõimalus, kus Palatu suutis viimasel hetkel palli Martin Ustaali jalalt minema lüüa. 31. minutil oli Floral juba kõvasti rohkem õnne, sest vastaste parima väravaküti Lauri Varendi pealöögist suundus pall võrgu suunas. Õnneks oli Aloe õigel kohal ja lõi palli väravajoone ületamise eel minema.

Minut hiljem teenis Markus Jürgenson endise meeskonnakaaslase Meelis Peitre mahatõmbamise eest kollase kaardi, mis jätab ta järgmise vooru mängust FC Infonetiga mängukeelu tõttu eemale.

Poolaja lõpp oli kodumeeskonna päralt, Luigend lõi Rauno Sappineni korneri järel üle ning vastaste puurilukk Mihhail Lavrentjev võttis kauni hüppega ära Sander Van de Streeki madalale suundunud pealöögi. Vaheajale mindi 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja alguses oli Lavrentjev taaskord tasemel, tõrjudes esmalt Prosa ja seejärel Palatu lähilöögi. Paide, keda Flora oli võitnud 16 järjestikuses mängus, võitles iga sentimeetri eest ning Flora ründajate löögid sumbusid tihti meestesumma sisse.

Peagi sekkusid Alliku ja Luigendi asemel Irakli Logua ja Andre Frolov, kuid nemadki ei suutnud mängu otsustavat pööret tuua. 64. minutil läks Logua pealelöök otse Lavrentjevi sülle ning minut hiljem tulistas Van de Streek mööda võimsa pommi.

78. minutil tegi oma debüüdi FC Flora särgis Sierra Leone mängumees Lamin Suma, kuid vähemalt esimese tosinkonna minutiga tal suurt sõnaõigust ei antud. Kohe samal minutil oli Floral suurepärane võimalus, kui Logua poolt vasakult äärelt antud madal pall veeres värava eest läbi. Paraku ei ulatunud pallini ei Brent Lepistu ega Prosa.

Aeg tiksus aina mängu lõpu suunas ja skoor jäigi muutumatuks. Teisel üleminutil üritas Prosa veel käärlööki, mis mõistagi eelneva stsenaariumiga kooskõlas välja ei tulnud. Flora kaotas pronksiheitluses Sillamäe Kaleviga taas olulised kaks punkti, kuid peab tänama oma järgmist vastast FC Infoneti, kes mõned tunnid hiljem Sillamäed 1:0 üllatas. Nüüd on vahe ühe mängu vähem pidanud idavirulastega kaks punkti ja kõik veel võimalik. Suured võidud saanud Levadia ja Kalju on loomulikult juba püüdmatus kauguses. FC Infonetilt on meil revanš võimalik võtta 28. septembril, mil mäng Sportland Arenal algab kell 19:30.