FC Flora kaotas Ukraina meistrile lisaajal 3:4 – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

FC Flora kaotas Ukraina meistrile lisaajal 3:4

UEFA Naiste Meistrite Liiga avaringi poolfinaalis kaotas Ukraina meistrile FC Vorsklale lisaajal tulemusega 3:4 ning mängib laupäeval kolmandale kohale.

Kohtumise esimesed kümmekond minutit hoidis Flora vastast surve all, kuid mida aeg edasi, seda rohkem hakkas Vorskla kontrolli haarama. Flora puurilukk Victoria Vihman pidi sooritama mitu tõrjet, et seljatagune puhtana hoida. Paraku muukisid ukrainlannad väravasuu lahti 27. minutil, kui täpne oli Nicole Kozlova. Üheksa minutit hiljem viigistas kauglöögist Lisette Tammik. Nurgalöögijärgselt löögile pääsenud Yana Kotyk viis Vorksla vaheaja eel üheväravalisse eduseisu.

Teise kolmveerandtunni alguses tegi skoori Mari Liis Lillemäe, kes läks äärelt tsenderdama, kuid pääses ise löögile ning virutas palli lati alla. 78. minutil lennutas Jessika Uleksin Helina Tarkmeele nurgalöögist tsenderdatud palli väravavõrku ning viis eestlannad 3:2 eduseisu. Kaks minutit enne normaalaja lõppu suutis Vorksla lüüa viigivärava ning kohtumise lisaajale viia. Lisaajal saatis edu Ukraina naiskonda, kui 93. minutil löödi oma neljas värav, millega otsustati kohtumise lõpptulemus.

Tallinna FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva sõnul mängisid vastased nii nagu nad arvasid. “Oli selline lahtine mäng, vastased tekitasid ohtlikke momente läbi tsenderduste ja läbisöötude ning ründasid mitme mängijaga. Kokkuvõttes oli selline üles-alla mäng, kord nemad, siis meie – saime palliga mängida, surve üleval peale panna, ohtlikke olukordi tekitada, kaks korda kaotusseisust välja tulla ja juhtima minna, aga lõpuks oli vastane ohtlikum,“ ütles peatreener.

Kuigi Ševoldajeva sõnul oli täna tegu valusa kaotusega, saab siit palju kaasa võtta, et laupäevaseks vastaseks valmis olla. “Tänasest on kindlasti rohkem positiivseid asju kaasa võtta, tuleb vaid korra hinge tõmmata ja tööle hakata – leida üles kõik võtmekohad, vaadata, mis meid ees ootab ja leida parim lahendus selleks, et olla võimalikult edukad,“ ütles Ševoldajeva.

FC Flora abitreener Maria Sootak: “Täna ei realiseerunud meie potentsiaal ja mängupilt tulemuseks. Suutsime palliga kohati väga loogiliselt ja ilusat jalgpalli näidates toimetada. Kahjuks tipptasemel on lihtsalt nii, et asjad mis koduliigas andeks saadakse, realiseeritakse siin väravateks. Üldjuhul oli lahtine mäng ja mingitel hetkedel käis ühe värava alt teise alla päris intensiivselt. Oleme staffiga väga uhked sitkuse ja sisu üle, mis mängijad näitasid – füüsilise poole pealt oli täiesti top mäng, suutsime mitte ainult tempos püsida vaid seda ka kohati dikteerida. Nüüd keskendume taastumisele ja seejärel uuele vastasele.”

FC Flora ründaja Lisette Tammik: “Rahvusvahelised mängud on alati rasked. Teadsime väga hästi, et kui suudame distsiplineeritult väljakul tegutseda ning oma mängu mängides olukordi luua, siis me suudame mängu võita. Naiskond andis endast kõik, kuid paraku lasime endale viimastel minutitel viigivärava lüüa ning toibusime sellest aeglaselt ja lisaajal löödi veel üks. Raske on praegusi emotsioone kirjeldada, kuid olen väga uhke terve tiimi üle. Me andsime endast kõik!”

Foto: Kenn Rull

Allikad: EJL/FCF