FC Flora kaotas sisehallis Levadiale 0:1 – FC Flora -FC Flora

FC Flora kaotas sisehallis Levadiale 0:1

Roman Sobtšenko

FC Flora pidas järjekordse hooajaeelse kontrollmängu EJL sisehallis, tunnistades suure rivaali FC Levadia nappi 1:0 paremust. Kohtumise ainsa värava lõi Henry Rohtla 79. minutil.

Flora ridades tegi teisel poolajal kaasa viimastel nädalatel endise koduklubiga treeninud Taavi Rähn, puudusid aga U-21 koondisega Venemaal viibivad Karol Mets, Kevin Aloe, Brent Lepistu ja Maksim Gussev ning kergete traumade tõttu Zakaria Beglarišvili ja German Šlein.

Mängu esimese väravavõimaluse lõi Levadia, kuid Mait Toom lükkas palli hea tõrjega üle lati. Seejärel blokeeris Levadia kaitseliin Albert Prosa pealelöögi ning Roman Smiško püüdis Rauno Alliku soorituse.

Järgnevat veerandtundi kontrollis Levadia, kuid mitmel korral päästis vastase ründajate ebatäpsus õnneks Flora halvimast. 25. minutil oli Floral kaks head kontrat, kuid ei Martin Kase ega Andre Frolov korraliku löögini ei jõudnud.

Väga korraliku esituse tegi Flora särgis 20-aastane Roman Sobtšenko. 36. minutil sai ta Allikult hea läbidöödu, noormees võinuks sööta värava esisele, kuid otsustas terava nurga alt lüüa ja pall maandus küljevõrgus.

Roman Sobtšenko_

Teise poolaja algus oli Flora jaoks korralik, Levadia väravat ohustasid nii Sobtšenko, Prosa kui vahetusest sekkunud Herol Riiberg.

66. minutil omas senise matši parimat väravavõimalust aga Levadia, kuid Stanislav Pedõk suutis Henry Rohtla löögile kere vahele saada. Minut hiljem lükkas Pedõk üle lati endise Narva Transi ja Sillamäe Kalevi ründaja Vladislav Ivanovi löögi.

Flora nõelas teravalt 74. minutil, kui Rauno Sappineni löök pärast Frolovi ja Sobtšenko eeltööd maandus värava katusel. Paraku tuli lõpuks ikkagi Levadiale alla vanduda. Mullu Levadia duublis Esiliigas 13 väravat löönud Rohtla jäi trahvikasti joonel hetkeks vabaks, järgnes terav löök ning nahkkera jõudis Pedõki külje alt võrku – 0:1. Flora küll üritas viigiväravat, aga tulutult.

Järgmisel nädala laupäeval kell 10.00 mängib Flora sisehalli turniiri viimases ringis Nõmme Kaljuga.

Taavi Rähn

FC Flora: Mait Toom (46. Stanislav Pedõk), Markus Jürgenson, Nikita Baranov, Sander Post (46. Taavi Rähn), Erkki Junolainen (58. Janar Õunap), Andre Frolov, Karl-Eerik Luigend, Roman Sobtšenko (83. Reio Laabus), Rauno Alliku (58. Herol Riiberg), Martin Kase (46. Rauno Sappinen), Albert Prosa.

Varus: Stanislav Pedõk, Taavi Rähn, Janar Õunap, Gerdo Juhkam, Reio Laabus, Herol Riiberg, Rauno Sappinen, Lamin Suma.

FC Levadia: Roman Smiško (65. Priit Pikker), Dmitri Kruglov (46. Aleksandr Kulinitš), Artjom Artjunin (65. Oleksandr Voltškov), Aleksei Jahhimovitš, Maksim Podholjuzin, Omar El Husseiny (46. Heiko Tamm), Aleksandr Dmitrijev (46. Marek Kaljumäe), Ilja Antonov (65. Jere Aallikko), Igor Subbotin (55. Henry Rohtla), Ingemar Teever, Artur Rättel (46. Vladislav Ivanov).

Fotod: Janek Eslon/FC Flora