FC Flora kaotas UEFA Naiste Meistrite Liigas SFK 2000 Sarajevole 3:5 – FC Flora -FC Flora

Naiskond-UUDISED

FC Flora kaotas UEFA Naiste Meistrite Liigas SFK 2000 Sarajevole 3:5

FC Flora naiskond kaotas täna UEFA Naiste Meistrite Liiga I eelringi poolfinaalgrupi kolmanda koha mängus Bosnia ja Hertsegoviina klubile SFK 2000 Sarajevo tulemusega 3:5.

Mängu skoori avas juba esimesel minutil Veronika Terzić, 10. minutil lõi Minela Gačanica 2:0. Kolm minutit hiljem vähendas Lisette Tammik karistuslöögist vahe minimaalseks ning 21. minutil sündis viigivärav kui Mari Liis Lillemäe ja Getter Saare omavahelise söödukombinatsiooni tulemusena pall vastaste puuri saadeti.

Poolaja lõpuks taastas Bosnia ja Hertsegoviina meister taas kaheväravalise eduseisu – 24. minutil oli teistkordselt täpne Terzić ja 40. minutil Gačanica.

69. minutil lõi Saar oma teise värava ja vähendas kaotusseisu taas minimaalseks, kuid paraku ei suudetud viigini jõuda. Teisel üleminitil vormistas Alma Krajnić lõpptulemuseks turniiri võõrustajate 5:3 võidu.

FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva sõnul karistas vastane kõik naiskonna eksimused ära. “Esimesel poolajal avaldas vastane kõrget survet, alumine ruum ei tulnud meil nii hästi toime, et teha otsuseid kiiremini kui surve tuli. Kohe, kui eksisime, karistas vastane meid ära. Leidsime ka ise käike, kuid kahjuks ei suutnud me piisavalt momente tekitada või neid kõiki ära realiseerida. Need, mis suutsime, need ka realiseerisime,” rääkis Ševoldajeva.

Kaks head esitust teinud, kuid siiski FC Vorskla ja SFK 2000 Sarajevo paremust tunnistama pidanud FC Flora naiskond lõpetas Meistrite Liiga eelringi neljandal kohal. “Emotsioon on parajalt kehv, sest mõlemas mängus olime olukorras, kus me oleksime vabalt võinud lahkuda võitjatena. Vorskla vastu juhtisime 3:2. Kui täna oleks meile 3:4 seisult penalti määratud, oleks lõpptulemus võib-olla teistsugune,” arutles peatreener.

Ševoldajava hinnangul oli Meistrite Liiga naiskonnale hea proovikivi. ” „”Mänguliselt ja taktikaliselt olid positiivsed mängud, suudame rahvusvahelisel tasemel võistelda küll. Kui võrrelda erinevate aastate kogemusi, siis tihti oleks sellest piisanud, et lüüa mõlemas mängus kolm väravat, praegu lihtsalt ei piisanud. Vaatame kõik momendid üle ja teeme vastavad järeldused,” sõnas Ševoldajeva.

FC Flora naiskonna jaoks on euroteekond lõppenud, kuid koduses Naiste Meistriliigas minnakse taas võistlustulle nädala pärast, 16. septembril kui kodumurul võõrustatakse Pärnu JK Vapruse ja Viljandi JK Tuleviku ühendnaiskonda.

Allikad: FC Flora/Eesti Jalgpalli Liit

Fotod: Kenn Rull