FC Flora kaotas Levadiale tänavu kõik neli mängu – FC Flora -FC Flora

FC Flora kaotas Levadiale tänavu kõik neli mängu

Levadia - Flora 3:1

FC Flora kurb seeria vana rivaali FC Levadia vastu sai jätku Premium liiga 33. voorus, kus kullakursil Levadia sai oma 15. sünnipäeval 3:1 võidu. Tänavused neli omavahelist mängu lõppesid seega kõik Levadia võiduga ning Flora on väga lähedal medalita jäämisele.

Peatreener Norbert Hurt tegi võrreldes kahe nädala taguse 2:2 viigiga Kalju vastu ühe sunnitud vahetuse – vigastatud Albert Prosa asemel alustas Rauno Sappinen. Nii nihkus Rauno Alliku tipuründajaks, Sappinen ja Logua alustasid äärtel.

Juba paarikümne sekundi järel avanes Levadial võimalus, kui Flora kaitseliin kaotas palli, kuid õnneks jäi keegi Dmitrijevi pealelöögile ette. 6. minutil oli Floral veelgi rohkem õnne, kui trahvikasti joonelt vabalt löögile lastud Rimo Hunt tabas väravaposti.

Flora eksis lubamatult palju ning rünnakutegevus ei sujunud üldse. Levadia  seevastu oli rünnakufaasis pidevalt ohtlik ning sai avavärava kätte 17. minutil. Kruglov andis nurgalöögi, Karol Mets lõi pallist õnnetult mööda ning esimesena jaole saanud Maksim Podholjužin lõi madalalt posti kõrvale 1:0.

Flora jõudis esimese pealelöögini alles 20. minutil, kui vasakult läbi murdnud Irakli Logua võinuks ehk paar sammukest veel edasi minna. Venemaa passiga ääreründaja löök lendas selgelt üle lati. Levadia andis seejärel initsiatiivi käest ning peagi jõudsid külalised viigini.

Taas tuli teravus vasakult äärelt läbi Logua, tema madal tsenderdus muutis veidi Levadia kaitsjast suunda, pall jõudis Allikust mööda ja täiesti vabaks jäetud Sander Van de Streegini, kes selle 4-5 meetrilt kindlalt võrku saatis – 1:1!

Sander Van de Streek

Paar minutit hiljem oli Logual endal võimalus, kuid Sappineni poolt antud tsenderduse järel ta palli peaga korralikult ei tabanud. Levadia tõstis poolaja lõpus uuesti pead. Esmalt lõi Artur Rättel üle ning minut hiljem muutus skoor taaskord.

Alliku kaotas keskväljal palli, Flora liinid olid paigast ära ning Sander Posti seljataha palli saanud Rimo Hunt viis kodumeeskonna 2:1 ette. Floral oli varsti õnne, et vaheajale minimaalses kaotusseisus pääseti, sest trahvikastist löögile pääsenud Artjom Artjunini sooritus läks meestesumma sisse.

Teist poolaega alustas Floral Luigendi asemel Frolov ning mängupilt paranes. Kümnekonna minuti järel teeniti kaks nurgalööki, head viigivõimalused läksid käest nii Van de Streekil kui Postil.

64. minutil tegi täna ebakindlalt tegutsenud Alliku ühe oma vähestest headest liigutustest, mängides paremal äärel Levadia kaitsja olukorrast välja. Järgnes hea sööt värava ette, kust Sappinen kahjuks palli taevasse saatis. See jäi 17-aastase noormehe viimaseks soorituseks, sest peagi asendas teda Maksim Gussev. Narvalase esimene pallipuude võinuks lõppeda ka väravaga, kuid Gussev jäi pealöögiga napilt hiljaks.

Flora surus veel kümmekond minutit, kuid paraku oli Levadia kolmas värav see, mis mängule sisuliselt joone alla tõmbas. 81. minutil ei suutnud Lepistu karistusala lähistelt palli minema lüüa, Ilja Antonovi pealelöögi tõrjumisel tegutses Pedõk aga ebakindlalt. Pall lendas kõrgele, ühtegi Flora kaitsjat olukorda klaarima ei läinud ning Hunt lõi segamatult 3:1.

Järelejäänud minutite jooksul oli väravale lähemal Levadia, kui Pedõk võttis ära 1-1 läbi olnud Hundi võimaluse, nurjates viimase kübaratriki. Kolmandal lisaminutil sai peaga löögile Post, kuid Roman Šmiškole see probleeme ei valmistanud.

Levadia vastu neljast mängust 0 punkti kogunud Flora on nüüd raskes seisus, sest täna FC Kuressaare 5:0 võiduga Esiliigasse saatnud Sillamäe Kalev on kinni pronksmedalites. Kui Sillamäe mängudes Tammeka ja Tallinna Kalevile punkte ei loovuta, on Floral võimatu idavirulasi kolmanda koha heitluses kinni püüda. Meie järgmine mäng on 26. septembril A.Le Coq Arenal FC Kuressaare vastu.

Premium liiga XXXIII vooru mäng:

19. oktoobril kell 14:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA – TALLINNA FC FLORA  3:1 (2:1)
ametlik protokoll
Väravad: 18. Maksim Podholjuzin, 40., 81. Rimo Hunt – 32. Sander van de Streek
Hoiatused: 8. Ilja Antonov, 90.+1. Artur Pikk – 6. Brent Lepistu

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 21-Jahhimovitš, 17-Podholjuzin, 22-Pikk, 15-Dmitrijev, 33-Kruglov, 6-Antonov, 27-Raudsepp (89. 20-Pebre), 28-Hunt, 9-Rättel (76. 11-Teever).
Varus: 30-Pikker, 4-K. Kaldoja, 19-Kulinitš, 20-Pebre, 11-Teever, 7-Koljaev, 5-Junolainen.

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 6-Mets, 31-Post, 22-Baranov, 8-van de Streek, 10-Lepistu (87. 13-Laabus), 73-Luigend (46. 25-Frolov), 9-Alliku, 11-Sappinen (66. 20-Gussev), 18-Logua.

Mänguolud: +5, vahelduva pilvisusega hoovihmadega ilm; muruväljak heas seisukorras.