FC Flora kaotas Brøndby'le 0:3 – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora kaotas Brøndby’le 0:3

Albert Prosa vs Brondby

FC Flora võrdles pühapäeval võimeid Taani tippklubi Brøndby IF-iga ning pidi EJL Jalgpallihallis vastu võtma 0:3 kaotuse.

Kui Tallinna FC Flora on 9-kordne Eesti meister, siis Brøndby IF on 10-kordne Taani meister, kes viimati tuli kullale 2005. aastal. Kahel viimasel hooajal on lepitud Taani Superliigas 9. kohaga, käimasolevatel meistrivõistlustel ollakse aga neljandad.

Kolmapäeval, samal päeval, kui Flora sai 1:0 jagu HJK-st, kohtus Brøndby treeninglaagris Türgis Ungari klubiga Ujpest FC ja võitis 3:1.

Mäng algas suurema sissejuhatuseta, sest külalised Taanist asusid juba 7. minutil Christian Nørgaardi löögist 1:0 juhtima, kui nurgalöögi järel said vastased trahvialas löögile. Brøndby surus väga kõrgelt ja ei andnud Florale hetkekski hingamisruumi.

Flora sai esimest korda löögile 18. minutil, kuid Beglarišvili poolt teele saadetud pall maandus külaliste värava katusel. Seejärel oli mitmel korral kodumeeskonna päästjaks avapoolajal Flora väravat valvanud Mait Toom. 28. minutil tõrjus Toom nurgalöögiks Argentina passiga poolaka Alexander Szymanowski löögi, kes oli saanud hea söödu Flora kaitsjate seljataha.

Flora parima šansi eest hoolitses Maksim Gussev, kuid temagi ei suutnud mängu murrganut 39. minutil tuua. Vaheajale mindi lõpuks ikkagi minimaalses kaotusseisus, kuigi Ferhan Hasain tabas viiv enne kohtunik Eiko Saare vilet väravalatti.

Teine poolaeg algas tormiliselt. Kohe esimesel rünnakul pääses Albert Prosa läbi, kuid Brøndby soomlasest puurilukk Lukas Hradecky sai jalaga tehtud suurepärase tõrje. Vastased pääsesid ning karistasid luhtunud võimaluse ära, kui Szymanowski lõi 47. minutil vasturünnakust 2:0.

Roman Sobtšenko

Floral oli šansse veel ning teise poolaja mängupilt oli märksa parem. 68. minutil said taanlased viimasel hetkel palli Prosa jala eest minema lükatud ning 79. minutil vihises Rauno Sappineni eeltöö järel üle lati Sander Posti poolt teele saadetud pall. Ka teinegi vahetusmees Roman Sobtšenko võinuks kaotusseisu vähendada, aga ei tabanud karistusalas korralikult palli. Kahjuks tuli lõppseisu veel üks korrektiiv, kui Simon Makienok Christoffersen lõi esimesel üleminutil peaga 3:0.

Kolmapäeval kell 14.15 võõrustab Flora soomlaste FC Lahtit.

Pühapäeval, 16. veebruaril kell 20:30 EJL hallis
Tallinna FC Flora – FC Brondby  0:3 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 7. Christian Nørgaard, 47. Alexander Szymanowski, 90.+1. Simon Makienok Christoffersen
Hoiatused: –

FC Flora: Mait Toom (46. Stanislav Prins), Kevin Aloe (79. Janar Õunap), Karol Mets, Nikita Baranov, Markus Jürgenson (46. Taavi Rähn), Karl-Eerik Luigend, Maksim Gussev (69. Sander Post), Andre Frolov (46. Roman Sobtšenko), Zakaria Beglarišvili (79. German Šlein), Rauno Sappinen, Albert Prosa.
Varus: Stanislav Prins, Taavi Rähn, German Šlein, Roman Sobtšenko, Sander Post, Janar Õunap. Mängus ei osalenud: Brent Lepistu, Rauno Alliku, Reio Laabus, Erkki Junolainen, Herol Riiberg, Martin Kase, Irakly Logua.

Brøndby IF: Lukas Hradecky, Daniel Stenderup, Martin Ørnskov, Thomas Kahlenberg, Alexander Szymanowski (79. Quincy Antipas), Kenneth Zohore (59. Simon Makienok Christoffersen), Frederik Holst, Christian Nørgaard (79. Lebogang Phiri), Dario Dumic, Ferhan Hasani (65. Ariel Nuñez), Patrick da Silva.
Varus: Simon Makienok Christoffersen, Ariel Nuñez, Lebogang Phiri, Bram Verbist, Quincy Antipas, Andrew Hjulsager, Malthe Johansen, Michael Almeback.
Mängus ei osalenud: Khalid Boulahrouz, Martin Albrechtsen, Risa Durmisi, Kristian Andersen, Svenn Crone, Daniel Stückler, Kristian Larsen, Oskar Traneberg, Mathias Andersen.