FC Flora jäi esmakordselt A.Le Coq Arenal alla Kaljule – FC Flora -FC Flora

FC Flora jäi esmakordselt A.Le Coq Arenal alla Kaljule

Flora - Kalju 0:3

Norbert Hurt sai teist mängu järjest platsile saata sama algrivistuse. Pedõk alustas väravas, kaitseliini moodustasid Jürgenson, Mets, Palatu ja Baranov, keskel olid Frolov ja Laabus ning ründaja taga Van de Streek, äärtel Logua ja Alliku ning tipuründajana Prosa.

Mängu esimese ohtliku olukorra lõi paremal äärel Jürgensoni üle mänginud Janar Toomet, kelle terava söödu sai Pedõk oma valdusse. Seejärel domineeris pea pool tundi Flora, kuid päris 100% võimalust väravalöömiseks siiski ei tekkinud.

13. minutil oli Flora sunnitud tegema vahetuse, kui põlve vigastanud Jürgensoni asendas Aloe. Mõned minutid hiljem sai Mets nurgalöögist pea vahele, kuid pallitabamine oli minimaalne. 20. minutil blokeeris Kalju kaitse Van de Streeki karistuslöögi, pall veeres Loguani, kelle löögi tõrjus Teleš korneriks.

26. minutil oli Prosal võimalus trahvikasti nurgas, kuid pall läks veidi üle jala ning lendas ristnurgast meetrijagu mööda. 30. minutil oli Flora väga hea kontra, ent otsustaval hetkel oli Prosa sööt ebatäpne. 33. minutil vuhises aga napilt mööda Frolovi karistuslöök.

Kalju avas skoori 38. minutil. Quinteri mängis Metsa üle, Pedõk suutis Kimbaloula madala löögi küll tõrjuda, kuid pall lendas kõrgele ja õhuvõitlus Metsa ja Voskoboinikovi vahel lõppes viimase võidu ja 1:0 väravaga.

Viis minutit hiljem oli Flora juba 0:2 taga, kui Kimbaloula tsenderduse lükkas kannaga Ceesay jalale Quinteri ning Aafrika mees virutas mõnuga palli väravavõrku.

Flora come-backi lootused teisel poolajal said tagasilöögi 50. minutil, mil Quinteri tsenderduse lükkas värava suunas Toomet. Pedõk oli ebakindel, pudistas palli läbi ning seis oli juba 0-3. Lisaks sai meie puurivaht kokkupõrkes postiga viga, aga sai pea sidemes mängu ikkagi jätkata.

Flora must päev sai jätku 61. minutil, mil Palatu teenis teise hoiatuskaardi. Kogenud kaitsja peab seetõttu teisipäevase mängu Narvas vahele jätma nagu ka Mets, kes teenis hooaja kuuenda kollase kaardi. Lisame siia küsimärgi Jürgensoni osas ning Flora kaitseliin on järgmises voorus suurte probleemide ees.

Ega suurt midagi järelejäänud ajast kirjutada olegi. Korra käis pall veel Flora väravas, kuid Ceesay lõi selle käega ning teenis Eiko Saarelt kollase kaardi. Kimbaloula mängis mitmes olukorras Baranovi üle, kuid lõi kahel korral healt positsioonilt mööda.

Teisel lisaminutil oli Flora lähedal auväravale, kuid Teleš tõrjus nii Frolovi kui Van de Streeki löögid. Flora sai Kaljult klubi ajaloo esimese kaotuse koduväljakul ning on tiitliheitlusest sisuliselt väljas. Floral on 23 mängust 44 punkti, sama palju on ühe vähempeetud mängu juures Sillamäe Kalevil. Esikohta jagavad 52 punktiga täna Sillamäed 1:0 võitnud FC Levadia ja Nõmme Kalju, lisaks on Levadial Floraga võrreldes veel mäng varuks, mis teeb potentsiaalseks vaheks juba 11 silma.

Teisipäeval 20. augustil kohtub Flora Premium liiga 24. voorus võõrsil Narva Transiga. Iseseisvuspäeva mäng algab kell 14:00. Järgmine kodumäng on juba reedel 23. augustil algusega kell 19:30 FC Infonetiga.