FC Flora II lõpetas Tammeka karikahooaja – FC Flora -FC Flora

FC Flora II lõpetas Tammeka karikahooaja

FC Flora II vs Tartu Tammeka

FC Flora duubelmeeskond lülitas lisaks karikafinalist Tartu Santosele 3. ringis välja ka Premium liigas mängiva Tartu Tammeka, jäädes koduplatsil peale kindlalt 3:1.

Kaotajatest taaralinlased olid nõrgema koosseisuga mängule tulnud ja samas viljeleti lõhkuvat mängu ja ise suuri momente tekitada ei suudetud – seetõttu suutsidki võõrustajad paremuse maksma panna ja teenitult järgmisesse ringi pääseda.

Kuigi tartlased juhatasid mängu sisse pealelöögiga, mille kodumeeskonna puurilukk Enri Nurmik kergelt püüdis, jätkus mäng florakate domineerimisega. Palli vallati selgelt enam, kuid siiski ei suudetud algusperioodil korralikule löögile pääseda. Pinget maandas 24. minutil sündinud avavärav, kui Erkki Kubber lahtise palli trahvikasti nurgast meestest läbi värava tagumisse nurka vajutas.

Tammeka suutis ühe korralikuma rünnaku valmis meisterdada, kuid väravaposti kõrval seisnud Joosep Juha klaaris kenasti ohtliku madala löögi. Sellegipoolest jätkus kohtumine võõrustajate initsiatiivil ning 33. minutil oli seis juba suisa 2:0, kui Joseph Saliste söödu realiseeris enesekindlalt väravaks Juhan Jograf Siim.

Suurel hulgal vigadega patustanud Tammeka omad said esimese kollase kaardi näol karistatud poolaja lõpupoole, kui enne karistusala niideti Flora mängija maha. Trahvilöök suunati küll kavala vindiga tagumise nurga suunas, kuid pall keeras siiski väravast mööda. Päris viimase akordina jäeti suurepärane võimalus kiirrünnakul realiseerimata ja seega oligi tõsiasi, et lühikesele pausile mindi kodumeeskonna kaks-null eduseisus.

Teisele kolmveerandtunnile tulid tartlased suurema isuga ja nüüdsest olid domineerivamaks pooleks just nemad. Kohe poolaja alustuseks hiilgas Nurmik reaktsioontõrjega, kuid kolm minutit peale täistunni täitumist tuli ikkagi esimene pall väravast välja koukida. Markus Jõgi söödust pani Martin Aasmäe madala palli posti kõrvale sedasi teele, et Nurmik selleni ei küündinud ning sedasi oligi pinge mängus taas tagasi, sest skoori mõistes oli vahe minimaalne.

Olgugi, et silme ees terendas šanss mängu päästmiseks, jätkasid külalised kohati üpris robustse mängustiiliga ja kohati keskenduti liialt kohtunikuga vaidlemisele, kui mängule endale. 72. minutil lendas vastasmängija Hindrek Ojamaa olukorda hilinenult ohtlikult sisse Juhale. Kannatanu langes murule ning peakohtunikul oli koheselt arusaadav, mis karistus järgneb. Jagelemise peale käskis ta ühel rahulolematul külalismängijal eemale minna ning seejärel näitas Ojamaale otse punast kaarti. Juhal läks kosumiseks mõnda aega ning sunnitud vahetus tuli siiski teha, sest kokkupõrge oli päris korralik.

Vahetusest sekkunutel tekkis häid momente, neist parim moment oli Anton Hmelnitskil, kes vabalt peale tulistades saatis palli latist veidi üle. Vigade parandus tehti hiljem 83. minutil, kui teine vahetusmees Tõnu Paavo kiirusega vastasele ära tegi ja tugeva löögi värava suunas teele saatis – kuigi Tartu väravavaht Karl Johan Pechter sai löögile näpud vahele langes mänguvahend siiski väravas ja seis oli taas kindlamaks tehtud – 3:1. Midagi rohkem märkimisväärset korda kumbki ei saatnud ning nõnda olidki pealinlased kindla esituse näol võtnud ilusa võidu taaralinlaste vastu.

Pealelöögid: 14:10
Neist väravale: 7:6
Nurgalöögid: 3:8
Suluseisud: 1:1
Vead: 10:28

Eesti karikavõistluste 1/16-finaal:

12. augustil kell 18:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)
TALLINNA FC FLORA II – TARTU JK TAMMEKA  3:1 (2:0)
ametlik protokoll
Väravad: 24. Erkki Kubber, 33. Juhan Jograf Siim, 83. Tõnu Paavo – 63. Martin Aasmäe
Hoiatused: 40. Siim Kask, 66. Hindrek Ojamaa, 87. Mihail Gutak
Eemaldamine: 72. Hindrek Ojamaa

FC Flora: 44-Nurmik, 34-Mataloja, 77-Lootus, 26-Piir, 13-Juha (73. 31-Hmelnitski), 36-Kokla, 30-Kubber, 21-Siim (70. 35-Astur), 19-Riiberg, 41-Maar (77. 18-Paavo), 27-Saliste.
Varus: 18-Paavo, 35-Astur, 80-Vard, 88-Sõrmus, 82-Keert, 28-Rande, 31-Hmelnitski.

JK Tammeka: 1-Pechter, 27-Kask, 28-Tutk (58. 25-Gutak), 4-Anderson, 10-Miller, 20-Markus Jõgi, 9-Valtna, 3-Tenno, 8-Rääbis (46. 26-Aasmäe), 22-Šabanov, 21-Naal (46. 2-Ojamaa).
Varus: 12-Lukjanov, 2-Ojamaa, 26-Aasmäe, 25-Gutak.

Mänguolud: +26, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.