FC Flora Evald Tipneri karikafinaalis! – FC Flora -FC Flora

Esindus-UUDISED

FC Flora Evald Tipneri karikafinaalis!

FC Flora kindlustas eile ajaloo 14. Tipneri karikafinaali, kui kodumurul A. Le Coq Arenal alistati pingelises mängus Narva Trans 2:1.

Flora karika teekond algas 1/32 finaalis, kui loositulemuse tahtel loositi võõrsilmäng ja vastaseks Pärnu JK. Kohtumine toimus 3. augustil 2020. aastal, mis võideti 4:1. 1/16 finaalis loositi taaskord võõrsilmäng ja vastu tuli II liiga klubi Põhja-Sakala United, kes andis loobumiskaotuse ning Flora edenes 1/8 finaali. 1/8 finaalkohtumine oli erakordne, sest see toimus 2021. aasta jaanuaris Kuressaares, kui teised klubid puhkasid ja valmistusid uueks hooajaks. Flora võitis kohtumise 4:0, kui kõik neli väravat lõid kaitseliini mängijad. Veerandfinaali kohtumist tuli oodata pea kaks kuud – mäng toimus loosi tahtel Flora koduväljakul Sportland Arenal Tartu JK Tammeka vastu, mille Tallinna klubi võitis 2:1. Tolles mängus lõi värava oma eelmise koduklubi vastu Flora suvine täiendus Sten Reinkort. Kohtumise muutis erakordseks asjaolu, et see leidis aset Eesti Jalgpalli Liidu jalgpallihallis rohke lume tõttu. Eile toimus A. Le Coq Arenal poolfinaal FC Flora ja Narva Transi vahel, mille kodumeeskond võitis 2:1 ning finaalpilet ongi kindlustatud.

Eilses poolfinaalis tegi väravas debüüdi Karl-Romet Nõmm, kes aitas oma meeskonnal jõuda finaali. Lisaks temale alustas mängu 18-aastane ääreründaja Danil Kuraksin, kes valiti ka mängu parimaks. Flora oli varasemalt mänginud Narva Transiga sellel hooajal Premium liiga raames juba ühe kohtumise, mis võideti 5:0, kuid poolfinaal osutus palju tasavägisemaks ja võit 2:1 kindlustati alles 78. minutil, kui Rauno Sappinen teenis penalti, mille ta ise ka sisse lõi. Esimese värava lõi 9. minutil Sergei Zenjov, kuid 10 minutit hiljem Narva Trans suutis mängu 1:1 viigistada Gleb Pevtsovi värava toel.

Karika poolfinaali ja finaali vahele jääb Floral kaks rasket Premium liiga kohtumist, kui 15. mail kohtutakse koduväljakul Tartu JK Tammekaga ning 19. mail võõrsil potentsiaalse karika finalisti Tallinna FCI Levadiaga.

Finaal toimub 22. mail ning Flora vastane selgub täna õhtul, kui Viljandis kohtuvad Viljandi Tulevik ja FCI Levadia.