FC Flora ei andnud Infonetile mingit võimalust – FC Flora -FC Flora

FC Flora ei andnud Infonetile mingit võimalust

Infonet Flora

FC Flora tõusis vähemalt üheks päevaks Premium liigas teiseks, alistades Sportland Arenal FC Infoneti kindlalt 2:0.

Võrreldes kolme päeva taguse 1:0 võidumänguga Narva Transi üle oli Flora algrivistuses üks muudatus – Maksim Gussev asendas Jean Adoud. Gussev mängis paremal äärel ja Albert Prosa alustas Sander Posti taga.

Mäng ei olnud õieti jõudnud alatagi, kui Flora avas skoori. Viga Sander Van de Streeki vastu oli väärt karistuslööki. Irakli Logua sooritus oli filigraanne ja Karol Metsa peaga löödud värav veelgi enam! 1:0.

Viis minutit hiljem sai Prosa Flora pika surve tulemusena karistusalas peaga löögile, kuid jõudu selles polnud ja Igonen Infoneti väravas püüdis palli. 18. minutil pillas vastaste noor väravavaht Logua tsenderduse, kuid kaitsjad said enne Posti jaole.

20. minutil lükkas Igonen üle lati Van de Streeki võimsa pommi, kuigi hollandlase löök oleks ilmselt ka abita üle lennanud. Järgnenud nurgalöögile sai pea vahele Prosa, kuid Igonen oli taas valvel.

Kodumeeskonna nimetust kandnud Infonet sai esimest korda löögile alles 23. minutil, kuid Manucho saatis palli kaugelt mööda. Vastaste tegutsemine aina paranes ning kiire tempoga mäng käis ühe värava alt teise alla. 34. minutil eksis Karol Mets veidi Manucho vastu positsioonivalikul, kuid õnneks oli Karl Palatu õigel ajal jaol ja oht möödus.

Enne vaheaega oli Prosal võimalus Flora eduseisu kahekordistada, kuid pall veeres napilt mööda. Seejärel sai Gussev tugeva paugu vastu jalga ja teist poolaega alustas tema asemel juba Rauno Sappinen.

Prosa jõudis 47. minutil veelgi lähemale 2:0-le, kui Infoneti kaitseliin eksis. Ründaja löök oli tugev, kuid raksatas posti ja sealt väljakule tagasi. Viie minuti pärast tuli vigade parandus Sander Posti poolt. Tsenderdajaks oli Nikita Baranov ja Post tõusis 10 tabamusega Premier liiga väravalööjate tabeli tippu.

Flora jätkas ka järelejäänud aja jooksul ründavamalt ja kohati kombineeriti väga ladusalt. Mida aeg edasi, seda enam Infoneti jaks rauges ning Floral polnud tuttaval väljakul keeruline edu hoida. Omad võimalused kolmandaks väravaks olid nii Prosal kui Postil, kuid skoor enam ei muutunud.

Floral seisab nüüd ees nädalane puhkus, mille järel algab treeninglaager Viljandis. 24. juunil saame teada Nyonis toimuval loosil Euroopa liiga avaringi vastase. Mängud toimuvad 4. ja 11. juulil. Vahepeal naaseb puhkuselt ka Premium liiga, kui Flora võõrustab 8. juulil Paide linnameeskonda.

Premium liiga XVI vooru mäng:

17. juunil kell 19:30 Sportland Arenal (Asula 4C, Tallinn)
TALLINNA FC INFONET – TALLINNA FC FLORA  0:2 (0:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 2. Karol Mets, 52. Sander Post
Hoiatus: 50. Nikita Martõnov

FC Infonet: 1-Igonen, 2-Kalimullin, 5-Aristov, 6-Kovtunovitš, 9-Harin (55. 18-Ogorodnik), 10-Gurtšioglujants (46. 17-Smirnov), 11-Kouadio, 14-Martõnov, 20-Lipin (42. 15-Golovljov), 22-Elhi, 38-Nahk.
Varus: 69-Kassjantšuk, 12-Lehtonen, 15-Golovljov, 16-Mones, 17-Smirnov, 18-Ogorodnik, 19-Kharlanau.

Flora: 12-Toom, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 22-Baranov, 8-van de Streek (88. 10-Lepistu), 13-Laabus, 18-Logua (65. 73-Luigend), 20-Gussev (46. 11-Sappinen), 31-Post, 99-Prosa.
Varus: 1-Gurnik, 5-Peitre, 33-Mööl, 10-Lepistu, 73-Luigend, 11-Sappinen, 9-Adou.

Mänguolud: +15, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.