FC Flora duublil Puumaga probleeme polnud - 7:0 – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora duublil Puumaga probleeme polnud – 7:0

FC Flora II vs Tartu Tammeka

Reporter Rauno Annama

Esiliiga XXVII voor viis kokku Tallinna FC Flora II ning Tallinna Puuma meeskonnad. Kuna tegu on vastavalt tabeli liidri ja punase laternaga, oli ka võhiklikumal inimesel selge, kellel favoriidikoorem lasub. Flora duubel ei valmistanud poolehoidjatele pettumust ja kütsid külma ilmaga Puumale 7:0 sauna.

Avaminutil teenitud nurgalöögi järgses olukorras pandi juba külaliste väravavaht proovile, kui too raskustega pareeris Gerdo Juhkami lähilöögi. Puuma poolelt lajatas Ilja Monakov kaugelt löögi selgelt mööda ning nagu hiljem selgus, oli see avapoolajal ainsaks korraks külalistel, kui löögile pääseti. Veidi läks aega ja 9. minutil asus kodumeeskond juhtima. Kewin Mataloja pani äärelt tsenderduse kasti, puurilukk puterdas ja seejärel Joseph Saliste lihtsalt sutskas palli väravasse.

Täpne söödumäng ja kiired avanemised treisid võõrustajate jaoks järjepanu uusi võimalusi. 15. minutil andis Randin Rande täpse söödu Juhan Jograf Siimule, kes puurilukuga silmitsi pääsedes palli kindlalt tolle selja taha toimetas – 2:0. Ühekülgne mäng ka jätkus ning paar minutit pärast pooltunni täitumist näitas trahvilöökide kuningas Juhkam taas oma taset, kui karistuslöögist palli müürist üle ja otse ristnurka lajatas.

Viis minutit enne poolaja lõppu anti pikk pass ette, mille järel mitu puumakat äärekohtuniku suunas vaatasid ja suluseisu nõudsid. Seda aga ei fikseeritud ja Siim pääses uhkes üksinduses üks-ühele, kus kerge vaevaga võrgu sahisema pani. Puuma näitas robustset mängu ja kuigi ühele ründajale kohtunik halastas, siis teisele näidati lõpuks kollast kaarti ning võeti nende nii öelda tuurid maha. Enne poolaja lõpuvilet suunas Saliste karistuslöögist tulnud palli peaga lati alla ning 5:0 oli tõsiasi.

Teise kolmveerandtunni alguses järgnes mõlemalt poolt suur vahetuste virr-varr, sest ilmselgelt oli mäng ammugi juba tehtud. Nüüdsest said külalisedki rohkem rünnata, kuid löögile jõudmisega oli endiselt raskusi. Nende ainus korralikum löök järgnes, kui Enri Nurmik oli sunnitud tõrjuma Andrea Castelnovo karistuslöögi.

Kodumeeskonnal tekkis huvitav moment, kus Herol Riibergil oli hea šanss efektse värava löömiseks, kuid omade kahjuks lendas kannalöögist pall posti. Seejärel luhtas Maikel Astur soodsa momendi, kui lähilöögi napilt tagumisest postist mööda lajatas. Ei läinud palju aega mööda, kui Anton Hmelnitski filigraanse sööduga Asturi üks-ühele mängis, kuid sellelgi korral lõi ründaja palli väravast mööda.

Anton Kuznetsov suunas nurgalöögi järgselt pealöögist mänguvahendi raamidest mööda ning samas jätkasid paar nende mängijat millegi muu kui jalgpalli mängimisega ning kollase kaardiga rahustati olukord maha. 85. minutil pani Astur Riibergi söödule jala vahele ning kolmandal korral nüüd näkkas – pall lõpetas oma teekonna väravas ning ründaja sai kolli kirja.

Ühes olukorras läks Puuma kindamees liiga julgeks ja survet avaldanud kahe floraka abil suudeti pall kätte saada ja Karl Ivar Maarile toimetada, kes koheselt ka löögi teele pani, kuid puurilukk suutis rehabiliteeruda ning püüdis mängukera enda käte vahele. Teisel lisaminutil tegi äärel vastasele uut ja vana Hmelnitski, kes kogu kohtumise jooksul oli üks silmapaistvamaid. Terav tsenderdus leidis tagumise posti juures Maari, kes palli seitsmendat korda külaliste väravasse lõi.

Flora II jätkab selge liidrina, samas kui Puuma vireleb tabeli viimasel pügalal. Flora duublil tuleb pisikese pausi järel järjest võõratel väljakutel mängida. 14. septembril mängitakse taas Puumaga, kuid siis juba nende väljakul Lasnamäel. Sellele järgneb 17. septembril taas derby, kui Maarjamäel minnakse kokku Levadia duubliga.

Esiliiga XXVII vooru mäng:

31. augustil kell 16:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)
TALLINNA FC FLORA II – TALLINNA FC PUUMA  7:0 (5:0)
ametlik protokoll
Väravad: 9., 44. Joseph Saliste, 16., 40. Juhan Jograf Siim, 32. Gerdo Juhkam, 85. Maikel Astur, 90.+2. Karl Ivar Maar
Hoiatused: 44. Ilja Monakov, 61. Anton Kuznetsov, 84. Sergei Bilinski

FC Flora II: 44-Nurmik, 31-Hmelnitski, 13-Juha, 24-Juhkam, 34-Mataloja (54. 55-Tammerik), 32-Sepp, 18-Paavo (46. 80-Vard), 28-Rande (54. 41-Maar), 27-Saliste (46. 19-Riiberg), 17-Sobtšenko, 47-Siim (54. 35-Astur).
Varus: 1-Karofeld, 55-Tammerik, 80-Vard, 35-Astur, 41-Maar, 19-Riiberg.

FC Puuma: 1-Mališauskas, 13-Kuznetsov, 15-Tenso, 17-Vinogradov (44. 8-Sander), 2-Castelnovo, 20-Filimonov, 16-Žakin (46. 5-Tilga), 14-Sinyavskiy, 11-Kartau (46. 18-Lepp), 7-Helaia (54. 10-Bilinski), 22-Monakov (54. 23-Krass).
Varus: 8-Sander, 23-Krass, 10-Bilinski, 5-Tilga, 18-Lepp, 44-Stepanov.

Mänguolud: +16, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 50
Peakohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Rein Väin

Eelvaade:

FC Flora II vastane on püsivalt viimasel kohal, kuid samas päris head mängu näidanud ja sellega ka veelkord tõestanud tõsiasja, et Eesti tippliigades naljalt kergeid mänge ei esine.

Viimati saime Levadialt miinimumülesandena kätte viigi, kuid mängukeeldudega kaotasime pühapäevaks Sander Lootuse ja Ragnar Piiri. Teised peavad nende asemel pingutama, muud vahet ei olegi.

FC Flora II peatreener Jürgen Henn: “Levadia vastu oli reaalne võimalus soovitud võit võtta, kuid paraku seda me erinevatel põhjustel ei suutnud. Kahju. Praegu on mõtted Puuma mängu juures ja alles pärast seda hakkame mõtlema viimase ringi peale. Teame, mida on vaja parandada, et Puumat võita.”

Mängija Sander Lootus: “Puuma on viimasel ajal mänginud väga korralikult ja kerge meil nendega kindlasti olema ei saa. Eesmärgiks on taga null hoida ja ise oma võimalused ära realiseerida. Sel juhul on meil ka päris hea võimalus mäng võidusadamasse tüürida.

FC Puuma peatreener Vitali Kobašov: Jätkame samas tempos.

Mängija Kirill Vinogradov: Anname endast parima.